Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 491), 2013-07-12
Słoneczne Dni Tarczyna

TARCZYN W ubiegły weekend hucznie obchodzono doroczne dni miasta. Sobotę zdominowała rywalizacja sportowa, zaś na niedzielę zaplanowano mnóstwo rozrywek, w tym występy sceniczne gwiazd. Jako, że obchodom towarzyszyła znakomita pogoda, w wydarzeniach i koncertach wzięło w sumie udział kilka tysięcy osób

Obchody Dni Tarczyna rozpoczęły się w sobotę rano. Na łowisku „Sum” w Jeziorzanach zostały zorganizowane zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców gminy. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników i zawodniczek w wieku od 4 do 17 lat. Zawody trwały 3 godziny. W tym czasie łowiono pływające w stawie karpie, amury, leszcze, japońce, krasnopióry, okonie, płocie. Najwięcej, bo aż 17,5 kg ryb, złowił Piotr Rożyk. Drugie miejsce zajęła Natalia Borowa (11,5 kg), a trzecie – Karolina Mastalerz (9,4 kg), która „wyciągnęła” także największą tego dnia rybę, karpia o wadze 3,2 kg.
Mniej więcej w tym samym czasie na boisku „Orlik” w Tarczynie był rozgrywany turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. W turnieju rywalizowało 15 drużyn. Najpierw grano między sobą w czterech grupach, następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rywalizowały w systemie pucharowym. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół E-trans, druga była Perła Złotokłos, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Siedmiu Wspaniałych. Królem strzelców turnieju został Rafał Prażuch z E-trans.

Karuzele, dmuchańce, trampolina

Jednak największe atrakcje czekały na mieszkańców Tarczyna w niedzielę. Na placu przy ulicy Grójeckiej rozstawiono miasteczko dla dzieci. Maluchy mogły przejechać się na karuzeli (do wyboru była większa i mniejsza), poskakać na dmuchańcach i trampolinach. Na najmłodsze dzieci czekała jeszcze kolejka, a na te nieco starsze – przetaczane, przezroczyste kule, które dla większej frajdy, były wrzucane do basenu. Były także przejażdżki na kucykach i malowanie buziek, czym zajmowali się profesjonalni charakteryzatorzy teatralni.

Atrakcji co niemiara

Na miejskiej targowicy rozstawiono scenę, na której występowali kolejni zaproszeni artyści. Wśród nich była m.in. czeska formacja Dancing Queen, która wspólnie z częścią widowni śpiewała przeboje zespołu Abba. Potem publiczność do łez rozbawił kabaret OT.TO, a po nim na scenie zameldował się zespół Elvis Presley Revival Band. Jednak największą atrakcją tego dnia był koncert Stachursky'ego, który zaśpiewał swoje największe przeboje, w tym „Zostańmy razem” i „Typ niepokorny”. Największe przeboje Stachursky'ego śpiewało kilka tysięcy zgromadzonych na scenie osób.
Nie zabrakło imprez towarzyszących. Dzieci brały udział w wielu rozgrywanych w sąsiedztwie sceny zabawach i konkursach z nagrodami (prowadziły je myszki Miki i Mini). Z kolei dorośli mogli spotkać się ze znaną aktorką Agnieszką Perepeczko, która tego dnia promowała swoją nową książkę, licytowano także wystawione na aukcji obrazy Andrzeja Kujawy i Krzysztofa Kozłowskiego. Przez cały czas prowadzono także akcję charytatywną dla chorego 2,5-letniego Kubusia. Tego dnia udało się zebrać aż 4916 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego i zakup sprzętu medycznego.

Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna

Ważnym punktem obchodów Dni Tarczyna było nadanie prestiżowego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarczyna śp. Wandzie Budzińskiej, która została doceniona m.in. za działania na rzecz rozwoju i integracji lokalnej społeczności oraz za udział w podnoszeniu poziomu życia kulturalnego w Tarczynie.

Kiermasz różności

Wokół miejskiej targowicy rozstawiono kramy z zabawkami, balonami, wachlarzami, rękodziełem. Można było posilić się oscypkiem lub daniami z grilla. Na wszystkich spragnionych czekało też zimne piwo. Wiele osób siedziało pod parasolami, wymieniając lokalne plotki. Impreza zakończyła się po godz. 23, następna już za rok.

FOTO: Czas dzieciom umilały m.in. myszki Miki i Mini
Tomasz Wojciuk

tagi:    Dni Tarczyna    koncert    piknik

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Moc letnich atrakcji w Parku Zdrojowym
· Od lipca rusza Muzyka na Skwerach
· Odmienne nurty sztuki współczesnej
· Książki przechodzą kwarantannę
· Kulturalna Góra Kalwaria
· Kulturalnie-wirtualnie w Lesznowoli
· Gminy odwołują kolejne imprezy plenerowe i wydarzenia
· Afera w czasach zarazy
· Zwiedź wirtualnie wystawę
· Kultura przeniosła się do internetu
· Napisał powieść o przemijaniu, przyjaźni i wielkiej podróży
· Powieść z nutką erotyzmu
· Kobieta z kotem
· Polska Wersja rozkołysała publikę
· Lakis wystąpił w Piasecznie
· Zdjęcia malowane światłem
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest