Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 503), 2013-10-10
Święto na służewieckim torze

123
Jubileuszową, setną Wielką Warszawską wygrał Patronus, przed klaczą Kundalini i nieliczonym Suo. Na finiszu odpadł za to faworyzowany Camerun i zajął odległe, szóste miejsce. Wielka Jesienna Gala przyciągnęła na tor rekordową frekwencję

Wielki Patronus

Tegoroczna Wielka Warszawska to zdecydowany tryumf koni trzyletnich. Reprezentanci rocznika derbowego obsadzili całe podium, a zwyciężył aktualny derbista - Patronus. Ogier został kupiony po niezłej karierze dwulatka (jedno zwycięstwo i trzy drugie miejsca) przez milionera - Konstatina Zgarę. Pochodzący z Ukrainy Zgara dobrze zainwestował swoje pieniądze - jego pupil w tym sezonie wygrał dla niego już około 280 tysięcy złotych: zwyciężając w Derby i Wielkiej Warszawskiej. Faworyt publiczności - Camerun próbował na początku prostej nawiązać walkę z młodszymi rywalami, jednak nie był w stanie przyspieszyć tak jak zrobił to Patronus i Kundalini. Jakby tego było mało dzielny ogier musiał uznać wyższość jeszcze trzech koni, kończąc bieg na 6. miejscu - pierwszym bez nagrody.

Wielki Walicki

Warto zaznaczyć, że zarówno Patronusa jak i drugą w celowniku Kundalini, trenuje jeden trener - Andrzej Walicki. Doświadczony i posiadający olbrzymią wiedzę trener ma udany sezon. Chociaż początek nie należał do zarówno jego młodych koni, jak i starszych, pokazał w jaki sposób przygotowywać swoje konie do najważniejszych biegów. Pierwszym sukcesem były tegoroczne Derby, gdzie zaskoczył wszystkich zwycięski duet Patronus - Kundalini. Klacz wygrała jeszcze najważniejszy sprawdzian dla trzyletnich klaczy - OAKS, żeby zanotować później lekki spadek formy i odzyskać ją właśnie w najważniejszym punkcie sezonu - Wielkiej Warszawskiej. To nie pierwszy dublet tego trenera w Wielkiej Warszawskiej, wcześniej udała mu się ta sztuka w 2004 roku.

Wielki Mazur

Tej Wielkiej Warszawskiej nie zapomni nigdy Szczepan Mazur. Osiemnastolatek robi błyskawiczną karierę na Służewcu: w zeszłym roku zaliczył na swoim koncie wygrane m. in. w Derby i OAKS, natomiast w tym zwyciężył w swojej 100. gonitwie zdobywając tytuł dżokeja. Tym razem miał pojechać na słabszej klaczy, nie mającej szans na zaistnienie w biegu, jednak szczęście uśmiechnęło się do utalentowanego Szczepana. W piątek zagraniczny portal wyścigowy podał, że zakontraktowany przez Konstanina Zgarę, wielokrotny czempion brytyjskich torów, mający być gwarantem sukcesu Patronusa, doznał kontuzji i w najbliższych dniach nie będzie mógł startować. W tej sytuacji właściciel wraz z trenerem podjęli decyzję, że na Patronusie pojedzie właśnie młody Mazur. Chłopak spisał się rewelacyjnie, wyczuwając moment, w którym powinien zaatakować na prostej i razem z Patronusem mógł świętować wielki sukces. Mimo chłodu, święto na warszawskim torze wyścigów konnych, przyciągnęło rekordowe tłumy. Przy tak wyjątkowych okazjach odczuwa się jednak brak drugiej trybuny, która na szczęście ma być remontowana i oddana do użytku podczas przyszłorocznej Gali Derby. Przykro, że w tak ważnym i historycznym momencie dla polskich wyścigów konnych, zabrakło głównego patrona głównej gonitwy - prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz Waltz. Z kolei miłym akcentem na zakończenie mitingu było zaintonowane przez Marka Siudyma i odśpiewane przez cały hipodrom "sto lat" dla Wielkiej Warszawskiej i dla całych wyścigów.
Mateusz Błaszczak

tagi:    Służewiec    konie    wyścigi    Wielka Warszawska

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Nasi najlepsi w Toskanii
· Piaseczno zdominowało Puchar Polski
· Postrzelali w drugiej połowie
· Zaczęły świetnie, ale przegrały
· Derby dla Sparty
· Dawali pizzę za ugranie punktu z mistrzem
· W Piasecznie wygrali nasi
· Nasi w czołówce B klasy
· Boczny kazał im „zamknąć mordy”
· Puchar już poza zasięgiem
· Do jedenastu razy sztuka
· Wojskowi najlepsi w Tarczynie
· Z Anonimami na podium
· Przebiegnij 4,4 km w miłej atmosferze
· Tenisiści znów w akcji
· Gorsi od lidera
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
· Mają trzecią ligę, jest apetyt na drugą
· Jedyny taki bieg
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest