Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lutego 2023**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 518), 2014-02-14
Zima w mieście nie musi być nudna

POWIAT GRODZISKI/POWIAT PRUSZKOWSKI Już w ten weekend uczniowie szkół rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Dla tych, którzy nie wybierają się na obozy czy rodzinne wypady, lokalne placówki przygotowały ciekawe zajęcia, takie jak warsztaty twórcze, ceramiczne, a nawet wycieczki

Pruszkowskie miasto marzeń

Bogaty program atrakcji dla dzieci szykuje pruszkowski „Kamyk”. Ośrodek kultury w ramach projektu ,,Miasto Marzeń”- Artystyczne Warsztaty Twórcze, zaprasza m.in na budowę przestrzennej makiety miasta marzeń, która powstanie z surowców wtórnych (17 lutego). Dzień później w ramach Interaktywnego Muzeum Sztuki Współczesnej powstawać będą zimowe dekoracje ze słoików. W programie także zajęcia muzyczne, warsztaty scenariuszowe dla młodzieży, które poprowadzi Zbigniew Masternak - pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy i producent oraz etiuda teatralno-muzyczna. Dla tych, którzy posiadają swoją gitarę i mają ukończone 10 lat, odbędą się warsztaty gitarowe. W ramach eko-akcji będzie można zbudować karmniki dla ptaków. Ferie w Pruszkowie zwieńczy wystawa ,,Miasto marzeń”, stanowiąca zbiór prac plastyczno-technicznych uczestników ,,Zimy w Mieście”. Za aktywny udział w zajęciach uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Szczegółowy program zajęć znajdziemy na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl.

Kulturalnie w Piastowie i Nadarzynie

W Piastowie, a dokładnie w Gimnazjum nr 2 zajęcia dla uczniów odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W godz. 10–11.30 w salce do ćwiczeń będzie można pograć w tenisa stołowego. Od godz. 11.30 do 14 organizowane będą gry zespołowe (siatkówka, koszykówka).
Atrakcje dla dzieci w wieku szkolnym zapewni Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie. W programie m.in. przedstawienia teatralne, zajęcia plastyczne, warszataty artystyczne i graficzne, zajęcia z recyklingu, gimnastyka czy zajęcia wokalne. Większość atrakcji na zapisy. Szczegółowy harmonogram zajeć znaleźć można na stronie internetowej www.mokpiastow.pl.
„Zima z GOK-iem” - pod takim haslem odbywać się będą spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Raszynie. W dniach 17-28 lutego (od poniedziałku do piątku) w godz.
11–15 odbywać się będą zajęcia komputerowe, zajęcia artystyczne (plastyczne, muzyczne, animacji ruchowej - gry, zabawy, konkursy). W programie także Klub Małego Filmowca i wycieczka do Centrum Zabaw - FunPark Digiloo. Zapisy w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury w Raszynie osobiście lub telefonicznie.
Zima w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury również nie powinna być nudna. NOK zaprasza na zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, zabawy integracyjne i turniej w warcaby. W programie także wycieczka na Stadion Narodowy oraz do Centrum Nauki Kopernik. Koszt tygodniowego turnusu wynosi 100 zł (wyżywienie we własnym zakresie).

Warsztaty i podróże

W poniedziałek, 17 lutego Owcza-rniańskie Wiejskie Centrum Animacyjne OWCA zaprasza na warsztaty ceramiczne, gry i zabawy na powietrzu (obowiązkowe obuwie na zmianę). W pierwszym tygodniu ferii w programie dla dzieci z gminy Brwinów znajdą się również takie atrakcje jak kręgle, wizyta w Konstans-Papier w Konstancinie-Jeziornie oraz w Centrum Nauki Kopernik. Drugi tydzień ferii to wyjazd do sali zabaw „Tęcza” w Warszawie, Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie-Jeziornie, zajęcia artystyczne czy zabawy karnawałowe. Koszt tygodniowego turnusu 200 zł (w cenie bilety wstępu, posiłek, opieka, ubezpieczenie). Szczegółowy harmonogram imprez oraz informacje o wolnych miejscach znajdziemy na stronie internetowej brwinowskiego ośrodka kultury
www.ok.brwinow.pl.
Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach zaprasza dzieci i młodzież na jednodniowe wycieczki, w tym m.in. do Kąpieliska Termalnego w Besenovej na Słowacji i do Krakowa. Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłat oraz podpisanie przez rodziców zgody na wyjazd. Zapisy i informacje w CKiP, tel. 22 388 50 71.

Zima z robotami w Grodzisku

Grodziskie Centrum Kultury zaprasza na ferie zimowe z robotyką, eksperymentami oraz rękodziełem (od 17 do 21 lutego). Koszt to 225 zł, a zapisy i szczegółowe informacje dostepne są pod nr tel. 884 – 998 – 854, e-mail: filia.grodzisk@lingostar.pl.
Podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Społecznych w dniach 17-21 lutego organizuje warsztaty „Muzeum Dźwięku”. W programie odgadywanie i nagrywanie dźwięków, poznawanie i konstruowanie instrumentów, zagadki muzyczne, projektowanie utworów i mini-koncert. W kolejnym tygodniu odbędą się „Warsztaty rzemiosł dawnych”.
Ferie zimowe w Żabiej Woli rozpoczną się w poniedziałek, 17 lutego od bajki dla dzieci, zajęć plastycznych oraz balu karnawałowego w Domu Kultury. W programie także wyjazd na lodowisko oraz na spektakl do Teatru Żydowskiego. Na zakończenie, w piątek 21 lutego, uczestnicy pojadą do kina.
Szczegółowe informacje nt. wszystkich zajęć dostępne są u poszczególnych organizatorów, a liczba miejsc jest ograniczona!

Anna Żuber

tagi:    ferie    zima w mieście    atrakcje    dzieci    uczniowie

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Co dalej z promem między Gassami a Karczewem?
· Kluby otrzymają pół miliona złotych
· Rodzice zamordowanej Kornelii chcę dożywocia dla mordercy
· Fantastyczny wynik piaseczyńskiej orkiestry
· W Górze Kalwarii padł rekord!
· Zbliża się budowa ronda na skrzyżowaniu ważnych dróg
· Nie chcą bloku w sąsiedztwie swoich domów
· Światełko do nieba. Rekordowy finał WOŚP
· Dofinansowanie na zakup szkolnego autobusu
· W niedzielę zagra WOŚP!
· Coraz głośniej nad głowami
· Strażacy otrzymali sprzęt za ponad 1 mln zł
· Gwiazda opowie o ekologii
· Coraz bliżej remontu dwóch fatalnych dróg
· Otoczenie dworu w Brześcach jest jednak zabytkiem
· Pierwsze takie rolkowisko
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Powstanie nowa pływalnia
· W poniedziałek otwarcie obwodnicy
· Powstanie nowe przedszkole
· Żłobek rośnie jak na drożdżach
· Włodarze obsypali małą Krystynkę prezentami
· Planowane wyłączenia prądu
· 51-latek trzymał marihuanę w głośniku
· UWAGA AWARIA! Dziś nie zarejestrujesz auta!
· Śmiała wizja przebudowy alei Krakowskiej
· Miasto stawia na energię termalną
· Ewakuowali mieszkańców z płonącego domu
· Huczne otwarcie obwodnicy. Padnie rekord Polski?
· Pracowity rok dla strażaków
· Szkoła Podstawowa nr 3 wkrótce zmieni swoje oblicze
· Gigantyczny awans LO w Milanówku
· Piękna nasza Polska cała
Wydanie:
OTWOCKIE
· Wielkie granie z WOŚP
· Polsko-ukraińskie kolędowanie
· W rocznicę powstania styczniowego
· Co dalej z promem między Gassami a Karczewem?
· Zarekwirowano 71 automatów do gier hazardowych
· Wracają Dni Karczewa
· Otwocki ewenement na scenie polskiego rocka
· Pijany tatuś się nie spisał
· 24-latka złapana na gorącym uczynku
· Policja zarekwirowała 71 automatów do gier hazardowych
· Mieszkańcy dojadą do PKP Falenica
· Kompan od kieliszka ukradł mu mercedesa
· Zamknięty most, objazdy!
· Kolejne ulice z oświetleniem LED-owym
· Kradł i myślał, że jest bezkarny
· Amfetamina w Karczewie
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest