Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 stycznia 2015**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 stycznia 2015 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 stycznia 2015 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 518), 2014-02-20
Buspasem do Warszawy

PIASECZNO Po wakacjach na ul. Puławskiej mają zostać otwarte nowe pasy dla autobusów, które mają przyspieszyć drogę do stolicy. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie budowa buspasów ma się zacząć w maju lub w czerwcu

Pomysł budowy buspasów na ul. Puławskiej nie jest nowy i władze stolicy rozważają takie rozwiązanie już od wielu lat. Okazało się ono dużo bardziej realne, a przede wszystkim znacznie tańsze od budowy linii tramwajowej, nad którą również zastanawiał się stołeczny ratusz. Wszystko wskazuje na to, że budowa buspasa nie jest jedynie kolejną obietnicą przedwyborczą i wreszcie w tym roku się zacznie. Mimo że obietnic było już kilka, ostatnie deklaracje ZTM-u wydają się poważne.
- Obecnie wykonujemy prace przygotowawcze o charakterze koncepcyjno-technicznym - na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami mówił Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u. - Uaktualniamy wcześniej sporządzoną koncepcję i zamierzamy rozpocząć prace jeszcze przed wakacjami, w maju lub w czerwcu – dodał dyrektor ZTM-u.
Do wydzielenia buspasów w obu kierunkach zostaną wykorzystane pobocza. Nie zmniejszy się liczba pasów dla samochodów. Pas dla autobusów ma zostać wytyczony między Piasecznem, a ul. Wilanowską.
- Mamy nadzieję, że budowa buspasa przyczyni się do uatrakcyjnienia węzła przesiadkowego, jakim jest rejon stacji Metra Wilanowska. Buspas jest dedykowany przede wszystkim mieszkańcom Piaseczna i okolicznych gmin – dodaje dyrektor ZTM-u. Wiesław Witek podkreślił również, że budowa buspasa na ul. Puławskiej była jedną ze spraw najczęściej poruszanych na spotkaniach z przedstawicielami samorządów powiatu piaseczyńskiego.
- Cieszę się, że wstrzelimy się w ich oczekiwania – przyznaje dyrektor Witek.
Z buspasa, który ma przyspieszyć i usprawnić podroż do Warszawy, skorzystają nie tylko mieszkańcy Piaseczna i sąsiedniego Prażmowa, lecz także Konstancina-Jeziorny.
– Wierzę, że budowa buspasa na ul. Puławskiej odciąży autobusy, jadące z Konstancina do Warszawy, ponieważ część mieszkańców pojedzie przez Piaseczno – ocenia Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.
Buspas pewnie nie rozwiąże wszystkich komunikacyjnych problemów, ale jest szansa na to, że nieco skróci czas podróży do Warszawy. Ma również umożliwić zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych, które z pewnością dla części pasażerów spowoduje planowane na ten rok rozpoczęcie przebudowy trasy kolejowej Warszawa-Radom. Remont torowiska na odcinku Czachówek-Okęcie może spowodować zmniejszenie kursów i zmusić cześć pasażerów, by na czas przebudwy przesiadła się do autobusów.

FOTO: Latem na ul. Puławskiej ma powstać buspas, który umożliwi autobusom ominięcie korków w porannych i popołudniowych godzinach szczytu
Grzegorz Traczyk

tagi:    buspas    Puławska    ZTM    autobusy    PKP

Komentarze
nick: VanGreeg,     2014-02-24   14:23:12
Wystarczy wydłużyć linie 710 i 724 spod Polkoloru do PKP Piaseczno i przesiadka na 709 i Koleje Mazowieckie będzie jak najbardziej realna.
nick: ET,     2014-02-25   11:12:07
Widać znajomość realów komentującego. 710 i 724 już dawno nie jeżdżą do Polkoloru. Jeden ma pętle w centrum Piaseczna, drugi pod Domem Kultury
nick: irekr,     2014-02-25   17:02:03
Jak zrobią te buspasy, to popołudniem korek samochodów w strone Piaseczna bedzie się zaczynał na Żoliborzu, obecny odcinek Marynarska/Węzeł Warszawa Południe bedzie totalnie zablokowany. Obecnie i tak istnieje buspas, autobusy poruszaja się i tak poboczem, niszcząc je skutecznie. Nie tędy droga,....
nick: Autostopowicz,     2014-02-26   13:18:48
Taak, a świstak siedzi i zawija w sreberko:) Zbudują ponad 10 km nowego pasa-buspasa i to przez jedno lato. Dziwie się,że gazeta tak bezkrytycznie podchodzi do wypowiedzi Pana z Ztmu, czyli Pana z Ratusza:)

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

przepisz kod z obrazka         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Kolizja w Zalesiu
· Fabryka pod ochroną
· Parkingowa samowolka trwa
· Rowery rozchwytywane
· Topola zatamowała Jeziorkę
· Młodzieżowa rada z organem doradczym
· W trampkach przez Kanadę
· Sportowcy nagrodzeni
· Tragiczny finał poszukiwań
· Śmierć w Moczydłowie
· Zabytki chronione i zburzone
· Zbliża się rozbudowa Auchan
· Poszukiwany Roman Śliwiński
· Płomienie przy Słonecznej
· Będzie lodowisko!
· Wichury łamią drzewa
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Samochód wpadł do Utraty
· Dziura na dziurze
· Pasja niepowtarzalności
· Za śmieci płacimy z góry!
· Pierwsze kroki w stronę LPR-u
· Kiedyś kłamstwo było cnotą
· Tragiczny weekend na drogach
· Kulturalne zmiany w wątpliwym stylu
· Niech żyje bal!
· Ferie w Muzeum Dulag 121
· Justynka była pierwsza
· Starostwo przeprosiło za szklankę na drogach
· Wielkie serca dla najmłodszych i seniorów
· XIII konkurs C.K. Norwida
· Znów więcej urodzeń
· Policja poszukuje Agnieszki MEDERAK
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Jabłek wszyscy mają w nadmiarze
· Można uciec do przodu, czyli sprzedać 1,2 mln ton jabłek
· Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała nieco ciszej
· Tylko Chynów!
· W sylwestrową noc
· 100-latka z Podola
· Dwa oblicza Pułaskiego
· Koniec dyskusji – teraz do pracy
· Jabłko – produkt polityczny
· Warecki kiermasz świąteczny
· „13” nie była szczęśliwa dla lotniska
· WŁOSKI SPRZEDAWCA CHIŃSKICH JAPOŃCZYKÓW
· W lutym przetarg na S7 Warszawa- Grójec
· Teraz zacznie się rządzenie
· W hołdzie powstańcom
· Świetlica, która daje dzieciom radość
© 2005-2015  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest