Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 grudnia 2014 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 grudnia 2014 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 grudnia 2014 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 518), 2014-02-20
Buspasem do Warszawy

PIASECZNO Po wakacjach na ul. Puławskiej mają zostać otwarte nowe pasy dla autobusów, które mają przyspieszyć drogę do stolicy. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie budowa buspasów ma się zacząć w maju lub w czerwcu

Pomysł budowy buspasów na ul. Puławskiej nie jest nowy i władze stolicy rozważają takie rozwiązanie już od wielu lat. Okazało się ono dużo bardziej realne, a przede wszystkim znacznie tańsze od budowy linii tramwajowej, nad którą również zastanawiał się stołeczny ratusz. Wszystko wskazuje na to, że budowa buspasa nie jest jedynie kolejną obietnicą przedwyborczą i wreszcie w tym roku się zacznie. Mimo że obietnic było już kilka, ostatnie deklaracje ZTM-u wydają się poważne.
- Obecnie wykonujemy prace przygotowawcze o charakterze koncepcyjno-technicznym - na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami mówił Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u. - Uaktualniamy wcześniej sporządzoną koncepcję i zamierzamy rozpocząć prace jeszcze przed wakacjami, w maju lub w czerwcu – dodał dyrektor ZTM-u.
Do wydzielenia buspasów w obu kierunkach zostaną wykorzystane pobocza. Nie zmniejszy się liczba pasów dla samochodów. Pas dla autobusów ma zostać wytyczony między Piasecznem, a ul. Wilanowską.
- Mamy nadzieję, że budowa buspasa przyczyni się do uatrakcyjnienia węzła przesiadkowego, jakim jest rejon stacji Metra Wilanowska. Buspas jest dedykowany przede wszystkim mieszkańcom Piaseczna i okolicznych gmin – dodaje dyrektor ZTM-u. Wiesław Witek podkreślił również, że budowa buspasa na ul. Puławskiej była jedną ze spraw najczęściej poruszanych na spotkaniach z przedstawicielami samorządów powiatu piaseczyńskiego.
- Cieszę się, że wstrzelimy się w ich oczekiwania – przyznaje dyrektor Witek.
Z buspasa, który ma przyspieszyć i usprawnić podroż do Warszawy, skorzystają nie tylko mieszkańcy Piaseczna i sąsiedniego Prażmowa, lecz także Konstancina-Jeziorny.
– Wierzę, że budowa buspasa na ul. Puławskiej odciąży autobusy, jadące z Konstancina do Warszawy, ponieważ część mieszkańców pojedzie przez Piaseczno – ocenia Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.
Buspas pewnie nie rozwiąże wszystkich komunikacyjnych problemów, ale jest szansa na to, że nieco skróci czas podróży do Warszawy. Ma również umożliwić zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych, które z pewnością dla części pasażerów spowoduje planowane na ten rok rozpoczęcie przebudowy trasy kolejowej Warszawa-Radom. Remont torowiska na odcinku Czachówek-Okęcie może spowodować zmniejszenie kursów i zmusić cześć pasażerów, by na czas przebudwy przesiadła się do autobusów.

FOTO: Latem na ul. Puławskiej ma powstać buspas, który umożliwi autobusom ominięcie korków w porannych i popołudniowych godzinach szczytu
Grzegorz Traczyk

tagi:    buspas    Puławska    ZTM    autobusy    PKP

Komentarze
nick: VanGreeg,     2014-02-24   14:23:12
Wystarczy wydłużyć linie 710 i 724 spod Polkoloru do PKP Piaseczno i przesiadka na 709 i Koleje Mazowieckie będzie jak najbardziej realna.
nick: ET,     2014-02-25   11:12:07
Widać znajomość realów komentującego. 710 i 724 już dawno nie jeżdżą do Polkoloru. Jeden ma pętle w centrum Piaseczna, drugi pod Domem Kultury
nick: irekr,     2014-02-25   17:02:03
Jak zrobią te buspasy, to popołudniem korek samochodów w strone Piaseczna bedzie się zaczynał na Żoliborzu, obecny odcinek Marynarska/Węzeł Warszawa Południe bedzie totalnie zablokowany. Obecnie i tak istnieje buspas, autobusy poruszaja się i tak poboczem, niszcząc je skutecznie. Nie tędy droga,....
nick: Autostopowicz,     2014-02-26   13:18:48
Taak, a świstak siedzi i zawija w sreberko:) Zbudują ponad 10 km nowego pasa-buspasa i to przez jedno lato. Dziwie się,że gazeta tak bezkrytycznie podchodzi do wypowiedzi Pana z Ztmu, czyli Pana z Ratusza:)

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

przepisz kod z obrazka         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Jan Dąbek wicewójtem Prażmowa
· Powtórnych wyborów nie będzie
· Rozmawiali o bezpieczeństwie
· Trzy podpalenia pustostanu
· „Knajpa” pod gołym niebem
· Trzeci Turniej Maszyn Wiatrowych rozstrzygnięty!
· Mikołajkowa choinka
· Katolickie liceum i gimnazjum otwarte
· Lodowisko już otwarte
· Lodowisko powiatowe pod znakiem zapytania
· I po wyborach
· Zdzisław Lis burmistrzem Piaseczna
· Skontrolują się sami
· Jednak Zieliński!
· Radni złożyli ślubowanie
· Świąteczny Park Zdrojowy
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Radnych podejrzysz w sieci?
· Wigilia dla starszych i samotnych
· Sypią się kary za brak odblasków
· Świąteczny Jarmark
· Przejazdowa przejezdna
· Kolizja przytkała miasto
· Przedszkole zrównane z ziemią
· Czwarte takie zawody pływackie
· Mikołaj odwiedził małych pacjentów
· Podsumowanie Roku Chełmońskiego
· Randka zakończona rozbojem
· Przedszkole już otwarte
· Lekarz wyleciał przez wójta? Mieszkańcy protestują
· Linie 4 i 5 razem
· Michałowice będą miały swoje Netto!
· Nowa koalicja dla powiatu
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W lutym przetarg na S7 Warszawa- Grójec
· Teraz zacznie się rządzenie
· W hołdzie powstańcom z 1930 r.
· Świetlica, która daje dzieciom radość
· Rajd Dakar 2015 - maraton dla orłów
· Świąteczny Festyn rodzinny
· Oni będą rządzić przez następne 4 lata
· W hołdzie Niepodległej
· Spłonęła stodoła
· Studenci z Erasmusa szkolili się w Grójcu
· Pomidory na wełnie, czyli praktyczna nauka zawodu
· Najpiękniejszy ogródek i kurnik
· Na początek „Miasto 44”
· Sadownicy protestowali w Warszawie
· Kandydaci na wójtów i burmistrzów
· Puławska bis już za pięć lat?
© 2005-2014  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest