Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 października 2014 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 października 2014 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 października 2014 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 518), 2014-02-20
Buspasem do Warszawy

PIASECZNO Po wakacjach na ul. Puławskiej mają zostać otwarte nowe pasy dla autobusów, które mają przyspieszyć drogę do stolicy. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie budowa buspasów ma się zacząć w maju lub w czerwcu

Pomysł budowy buspasów na ul. Puławskiej nie jest nowy i władze stolicy rozważają takie rozwiązanie już od wielu lat. Okazało się ono dużo bardziej realne, a przede wszystkim znacznie tańsze od budowy linii tramwajowej, nad którą również zastanawiał się stołeczny ratusz. Wszystko wskazuje na to, że budowa buspasa nie jest jedynie kolejną obietnicą przedwyborczą i wreszcie w tym roku się zacznie. Mimo że obietnic było już kilka, ostatnie deklaracje ZTM-u wydają się poważne.
- Obecnie wykonujemy prace przygotowawcze o charakterze koncepcyjno-technicznym - na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami mówił Wiesław Witek, dyrektor ZTM-u. - Uaktualniamy wcześniej sporządzoną koncepcję i zamierzamy rozpocząć prace jeszcze przed wakacjami, w maju lub w czerwcu – dodał dyrektor ZTM-u.
Do wydzielenia buspasów w obu kierunkach zostaną wykorzystane pobocza. Nie zmniejszy się liczba pasów dla samochodów. Pas dla autobusów ma zostać wytyczony między Piasecznem, a ul. Wilanowską.
- Mamy nadzieję, że budowa buspasa przyczyni się do uatrakcyjnienia węzła przesiadkowego, jakim jest rejon stacji Metra Wilanowska. Buspas jest dedykowany przede wszystkim mieszkańcom Piaseczna i okolicznych gmin – dodaje dyrektor ZTM-u. Wiesław Witek podkreślił również, że budowa buspasa na ul. Puławskiej była jedną ze spraw najczęściej poruszanych na spotkaniach z przedstawicielami samorządów powiatu piaseczyńskiego.
- Cieszę się, że wstrzelimy się w ich oczekiwania – przyznaje dyrektor Witek.
Z buspasa, który ma przyspieszyć i usprawnić podroż do Warszawy, skorzystają nie tylko mieszkańcy Piaseczna i sąsiedniego Prażmowa, lecz także Konstancina-Jeziorny.
– Wierzę, że budowa buspasa na ul. Puławskiej odciąży autobusy, jadące z Konstancina do Warszawy, ponieważ część mieszkańców pojedzie przez Piaseczno – ocenia Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.
Buspas pewnie nie rozwiąże wszystkich komunikacyjnych problemów, ale jest szansa na to, że nieco skróci czas podróży do Warszawy. Ma również umożliwić zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych, które z pewnością dla części pasażerów spowoduje planowane na ten rok rozpoczęcie przebudowy trasy kolejowej Warszawa-Radom. Remont torowiska na odcinku Czachówek-Okęcie może spowodować zmniejszenie kursów i zmusić cześć pasażerów, by na czas przebudwy przesiadła się do autobusów.

FOTO: Latem na ul. Puławskiej ma powstać buspas, który umożliwi autobusom ominięcie korków w porannych i popołudniowych godzinach szczytu
Grzegorz Traczyk

tagi:    buspas    Puławska    ZTM    autobusy    PKP

Przeczytaj też
Utrudnienia przy dworcu (2014-09-19)
Uwaga: objazd! (2014-08-14)
Rusza remont dworca (2014-08-08)
Komentarze
nick: VanGreeg,     2014-02-24   14:23:12
Wystarczy wydłużyć linie 710 i 724 spod Polkoloru do PKP Piaseczno i przesiadka na 709 i Koleje Mazowieckie będzie jak najbardziej realna.
nick: ET,     2014-02-25   11:12:07
Widać znajomość realów komentującego. 710 i 724 już dawno nie jeżdżą do Polkoloru. Jeden ma pętle w centrum Piaseczna, drugi pod Domem Kultury
nick: irekr,     2014-02-25   17:02:03
Jak zrobią te buspasy, to popołudniem korek samochodów w strone Piaseczna bedzie się zaczynał na Żoliborzu, obecny odcinek Marynarska/Węzeł Warszawa Południe bedzie totalnie zablokowany. Obecnie i tak istnieje buspas, autobusy poruszaja się i tak poboczem, niszcząc je skutecznie. Nie tędy droga,....
nick: Autostopowicz,     2014-02-26   13:18:48
Taak, a świstak siedzi i zawija w sreberko:) Zbudują ponad 10 km nowego pasa-buspasa i to przez jedno lato. Dziwie się,że gazeta tak bezkrytycznie podchodzi do wypowiedzi Pana z Ztmu, czyli Pana z Ratusza:)

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

przepisz kod z obrazka         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Pierwszy piaseczyński kryminał już do kupienia
· Wjechał w ogrodzenie
· Skończyła 102 lata!
· Szczęście po tajsku
· Siłownia pod chmurką
· Kolarskie święto w uzdrowisku
· Street Art Jam ożywił Piaseczno
· Kościołowi za bezcen
· (Nie)chciana debata
· Pierwszy piaseczyński kryminał!
· Wypadek w Mirkowie
· Huczne otwarcie
· Utrudnienia przy dworcu
· Piknik Autorenovator
· Rocznica pacyfikacji Chojnowa
· Piknik „Plater”
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Uczcili pamięć ofiar niemieckiej zbrodni
· Przejścia nie będzie
· Ruszyły rowery miejskie
· 70. rocznica bitwy pod Jaktorowem
· Parol gromi przed ME
· Uwaga, awaria magistrali
· Kolejki do siłowni plenerowych
· 15 lat w służbie mieszkańcom
· Do sklepu przez ulicę
· Uciekł, bo nie miał prawka
· O przemocy międzynarodowo
· Gołoleć z kabaretem
· Omówią politykę narkotykową
· Brwinowski Wrzesień 1939
· Milanowskie EDD
· Pociąg wykoleił się przy stacji
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Jak przetrwać najbliższe dwa lata?
· Legia pomogła
· XXII Dni Chorągwi Mazowieckiej
· Czołowe zderzenie w Skurowie
· Razem można więcej, czyli uczniowie radnymi
· Kolejka wąskotorowa nabiera rozpędu
· Budowa Centrum Muzealnego postępuje
· Potrącił rowerzystę i uciekł
· 75 lat po napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę
· Wyją syreny – spokojnie, to tylko zawody strażackie
· Dożynki z nutką niepokoju
· Protesty, pikiety i zgrzytanie zębami
· Samorządy przejęły wąskotorówkę
· Nietypowa inauguracja roku szkolnego
· 75 lat pokoju
· Hala w Sułkowicach już nabiera kształtu
© 2005-2014  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest