Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 530), 2014-05-21
Ataki na kobiety przy wiadukcie

PIASECZNO W ciągu ostatnich kilku miesięcy, w rejonie wiaduktu kolejowego nad ulicą ­Puławską czterokrotnie dochodziło do ataków na kobiety. Wszystkie napadnięte otrzymywały brutalne uderzenie w twarz. Sprawca aktów agresji cały czas jest na wolności

- Pobite kobiety zawsze trafiały do nas, udzielaliśmy im pierwszej pomocy i dzwoniliśmy na policję – mówi pani Elżbieta, pracująca w pobliskiej przychodni dodając, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy do napadów na kobiety dochodziło w okolicach wiaduktu czterokrotnie. Dwa ostatnie wydarzyły się dzień po dniu, 15 i 16 maja.

Atakuje w biały dzień

Napastnik, co może nieco dziwić, atakował zawsze wczesnym przedpołudniem. Do napaści dochodziło po lewej stronie wiaduktu, patrząc w kierunku Piaseczna. Napadnięte otrzymywały uderzenie pięścią w twarz. Cios był silny, kobiety wychodziły ze „spotkania” z brutalem mocno poturbowane - miały podbite oczy, rozbite usta, jednej z nich od ciosu ukruszył się ząb, inna trafiła do przychodni z rozciętym policzkiem. Zaraz po wyprowadzeniu uderzenia bandyta uciekał, nie zabierając swoim ofiarom rzeczy osobistych. - Chociaż za każdym razem dzwoniliśmy na policję, ta nie zawsze przyjeżdżała – dodaje pani Elżbieta.
- Zaskakujące jest dla mnie także to, że o serii napadów do ostatniego razu nic nie wiedział dzielnicowy.

Przyjrzą się okolicy wiaduktu

- W ubiegły czwartek rozmawialiśmy z poszkodowaną w napaści 17-latką – mówi st. asp. Maciej Blachliński, rzecznik KPP w Piasecznie. - O sprawie został już powiadomiony wydział kryminalny i drogówka. Mogę obiecać, że od tej pory zwrócimy na rejon wiaduktu pilniejszą uwagę.
Jako, że napadnięte 15 i 16 maja kobiety dość dobrze widziały sprawcę, udało się ustalić jego rysopis. Jest to młody mężczyzna w wieku około 25 lat o wzroście 175-180 cm. Ma szczupłą budowę ciała i ciemne, krótkie włosy. Jedna z ofiar jako znak szczególny wskazała bliznę nad lewym okiem.

FOTO: W tym miejscu zostały brutalnie pobite już cztery kobiety
TW
Komentarze
nick: Mieszkanka,     2014-05-21   20:34:58
Olewanie zgloszen o przemocy wobec kobiet to standard dla policji z Piaseczna i Nowej Iwicznej, nie zaskoczyli!
nick: zedd44,     2014-05-21   23:05:11
on zapewne walczy o równouprawnienie
nick: marko,     2014-05-22   09:07:07
Policja piaseczyńska tak ma. Nigdy nic nie wie, dowiaduje się przypadkiem, nie przyjeźdż, bo po co skoro przestępca już uciekł, deklaruje, że znajdzie, a nie szuka, bo może złoczyńca znajdzie się sam.
nick: qwe,     2014-05-22   12:29:16
Policja w Piasecznie może zamiatać liście przed budynkiem, choć to dla nich pewnie byłoby za trudne. Słyszałem o tych napadach ale nasza policja nie potrafi postawić krawężnika w tej okolicy na 3-4 godziny z rana w celu obserwacji. Łatwiej do gazety wykazać się zatrzymaniem nastolatka z trawką. Wielkie mi osiągnięcia. Wystarczy odwiedzić skate park wtedy dostaliby artykuł na całą stronę.
nick: RumcajSS,     2014-05-22   15:27:20
gdyby mieli zdjecie gościa to i tak by go nie złapali bo to idioci, ale z piwo w parku to by ci w plecy strzelił. zauważcie jak często nie ma świateł w piasecznie przy Mercedesie, za każdym razem dzwonię i proszę o kierowanie ruchem bo po 10min robią się mega korki i za kazdym razem słyszę "wiemy o tym ale nikogo nie wyslemy bo w koncu ktos to narawi" (dla bezpieczeństwa ludzi stawiają radary a przez godzine ruchem pokierowac nie moga aby nic nikomu sie nie stalo).
nick: Poszkodowana,     2014-05-22   19:27:43
Brak słów. Dostałam od tego psychola w lutym. U lekarza w czasie obdukcji dowiedziałam się, że nie jestem pierwszą kobietą zaatakowaną w tym właśnie miejscu, dokładnie w ten sam sposób, natomiast na policji dowiedziałam się, że oni o niczym nie wiedzą. Policjant zadał mi wręcz skandaliczne pytanie: "Czy jest Pani pewna że chce to zgłosić? Więcej przy tym zachodu, a wykrywalność sprawcy jest praktycznie zerowa. Będzie Pani musiała pokryć koszty sądowe, bo sprawę może Pani założyć tylko z powództwa cywilnego. Radzę się zastanowić. Gdyby chociaż próbował Pani ukraść torebkę, groził Pani, to wtedy byłby już ścigany z urzędu". Ten bydlak czerpie przyjemność z zadawania bólu kobietom. Liczę ogromnie na to, że wkrótce zostanie złapany.
nick: nika,     2014-05-23   06:41:21
Jak ukradli sasiadowi samochod to policja powiedziała po dochodzeniach zekomo,ze szukaja nadal a sasiad za pare dni poszedł na swoje pole i tam zobaczy swoj rozebrany samochod. Smiechu było co nie miara do czego ta policja z rejonow piadeczna sie nadaje-TO JEST TRAGEDJA!
nick: GRUBCIO,     2014-05-23   07:15:38
TO menda takiego jak bym zlapal to rozebral do naga i przywiozal w lesie drutem kolczastym .Dorzywocie dla takiego chama moja obecna rzona mieszka bardzo blisko i się teraz bende martwil .To może spotkać kazdo kobiete !!! Trzeba cos z tym zrobić
nick: patka,     2014-05-23   12:01:15
szkoda gadać, czy nie mogą tam postawić jakichś tajniaków żeby obserwowali, lub na przychodni zamontować kamery, kto ma nam pomóc jak nie policja !!! ale oni są bezradni i rozkładają ręce jak zwykle, tylko co będzie jak on naprawdę zrobi komuś krzywdę !!
nick: Caspar,     2014-05-23   17:10:56
Został zatrzymany. Poszkodowane mogą się zgłaszać, bo chyba jest więcej niż 3 jak opisuje policja.
nick: .,     2014-05-23   19:04:03
NIESTETY TAKA PRAWDA. AŻ WSTYD SIĘ PRZYZNAĆ, ŻE POLICJA Z PIASECZNA NIC NIE CHCE ROBIĆ W TYM KIERUNKU. POWINNI DAĆ TAM KAMERY. PSYCHOL PEWNIE CZAI SIĘ GDZIEŚ W KRZAKACH. Strach tędy chodzić w biały dzień.
nick: Wyborca,     2014-05-23   20:21:41
Policja w Piasecznie umie tylko odwracać głowę w inną stronę. Tak aby przypadkiem nie zobaczyć przestępstwa i nie zawracać sobie głowy jego ściganiem. Nadchodzą wybory samorządowe. Warto pomyśleć o wyborze takiej władzy, która zadba o bezpieczeństwo obywateli miasta.
nick: Poszkodowana,     2014-05-23   21:00:05
http://kpppiaseczno.policja.waw.pl/portal/pp/409/48676/Napadal_na_kobiety.html Dzisiaj moje marzenia się spełniły!