Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 czerwca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 czerwca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 czerwca 2019 **

wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 532), 2014-06-06
Znicz nad przepaścią!

PIŁKA NOŻNA II LIGA Znicz Pruszków spadł w tabeli na ósme miejsce po tym, jak przegrał na wyjeździe z Motorem Lublin. Żółto-czerwonych od strefy spadkowej dzieli zaledwie punkt i teraz czeka ich mecz o życie. W niedzielę, 8 czerwca o godz. 17 w Pruszkowie, w ostatniej kolejce, ich rywalem będzie Wisła Puławy. Dalszy byt rywali w drugiej lidze również jest niepewny, zapowiadają się więc wielkie emocje

Spotkanie z Motorem mogło uspokoić atmosferę w klubie, wystarczyło zdobyć trzy punkty. Plasujący się w dole tabeli pewny spadku Motor nie pozwolił jednak wywieźć pruszkowianom kompletu upragnionych punktów.
Lublinianie już w pierwszych minutach dwukrotnie groźnie zaatakowali sygnalizując, że nie będą „chłopcami do bicia“. W 36. minucie kolejna akcja gospodarzy zakończyła się golem. Michał Bigajski musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale aktywnego Macieja Tataja.
Znicz odpowiedział skutecznie w drugiej połowie. Dokładnie w 60. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Adrian Paluchowski, który doprowadził do remisu. Niestety w 80. minucie na listę strzelców znów wpisał się Tataj, który prowadzi w klasyfikacji strzelców z 22 trafieniami.
Pruszkowianie wrócili z Lublina bez punktu i teraz muszą się bronić przed realnym zagrożeniem, jakim jest spadek do niższej klasy rozgrywkowej. W tabeli plasują się na ósmym miejscu, czyli ostatnim gwarantującym grę na poziomie drugiej ligi. Znicz ma 49 punktów i nieznacznie wyprzedza Olimpię Elbląg (48 punktów – 9. miejsce), Limanovię (47 punktów – 10. miejsce) i Stal Reszów (47 punktów – 11. miejsce). Oznacza to tylko jedno – zespół trenera Roberta Kochańskiego musi wygrać mecz z Wisłą. Porażka skutkować będzie najprawdopodobniej pożegnaniem z drugą ligą. Nie można liczyć na tak duży łut szczęścia, jak porażka Olimpii, Limanovii i Stali Rzeszów w jednej kolejce. Remis uratuje natomiast tylko Wisłę Puławy, która w spotkaniu w Pruszkowie może zamurować dostęp do swojej bramki, by nie stracić gola i dopisać cenny punkt, gwarantujący utrzymanie. W przypadku zwycięstwa Znicza to Wisła martwić się będzie o losy spotkań Olimpii, Limanovii i Stali Rzeszów.
Olimpia Elbląg zagra u siebie ze Stalą Mielec, która jest szósta i ma 51 punktów. Limanovia o byt w drugiej lidze powalczy z Olimpią w Zambrowie (13. miejsce i 40 punktów). Z kolei rzeszowska Stal zagra na wyjeździe z wiceliderem Wigrami Suwałki.
Dzięki wygranej 3:1 z Siarką Tarnobrzeg w przedostatniej kolejce sezonu, Pogoń Siedlce zapewniła sobie awans do pierwszej ligi.