Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 534), 2014-06-27
Huczne święto miasta

KONSTANCIN-JEZIORNA W weekend, 14 i 15 czerwca odbyły się Dni Konstancina, które obfitowały w różnorodne atrakcje zarówno artystyczne, jak i sportowo-rekreacyjne. Gwiazdą sobotniej części obchodów była znana wokalistka Ania Rusowicz, która wystąpiła w amfiteatrze. Natomiast w niedzielę, podczas Pikniku Retro, Park Zdrojowy przeniósł się w czasie w lata przełomu XIX i XX wieku

Tegoroczne obchody Dni Konstancina można uznać za udane, mimo nie najlepszej pogody. Park Zdrojowy przez dwa dni był znakomitym miejscem zarówno dla sympatyków sportu, jak i dla fanów muzyki oraz piknikowych przysmaków. Nie mogli narzekać również wielbiciele kramów zarówno z produktami regionalnymi, jak i z rękodziełem. Zaprezentowały się również lokalne firmy, stowarzyszenia i instytucje. Dla dzieci przygotowano mnóstwo gier i zabaw z trampolinami i dmuchanymi zjeżdżalniami na czele. Były także wóz strażacki, basen z piłeczkami i przejażdżki konne. Mieszkańcy i goście chętnie brali udział w rodzinnych konkurencjach, wśród których były m.in. biegi, rajd rowerowy, spływ kajakowy, zawody łucznicze, tenbad oraz siatkówka plażowa.

Bigbit z Anią Rusowicz

Pierwszego dnia na scenie amfiteatru wystąpiły dzieci i młodzież z konstancińskich szkół, a także lokalne zespoły i grupy artystyczne Konstancińskiego Domu Kultury. Niekwestionowaną gwiazdą, której koncert zwieńczył pierwszy dzień obchodów, przyciągając do amfiteatru publiczność, była znana wokalistka Ania Rusowicz. Artystka nie zawiodła publiczności, porywając uczestników koncertu do wspólnej zabawy. Wokalistka kontunuująca m.in. tradycje muzycznego stylu nazywanego bigbitem zaśpiewała nie tylko swoje największe przeboje, lecz także własne aranżacje ponadczasowych rockowych hitów. W amfiteatrze zabrzmiały m.in. „Somebody to love” amerykańskiej grupy Jefferson Airplane czy „Whole Lotta Love” brytyjskiego zespołu Led Zeppelin. Mimo chłodu muzycy porwali publiczność do tańca i zachęcili do wspólnego śpiewania.

Retro Park Zdrojowy

Niedzielne obchody zainaugurowała tradycyjna, niezwykle efektowna Parada Retro, która zaczęła się przy Starej Papierni. Przy dźwiękach muzyki Big Bandu Konstancin mieszkańcy przebrani w niezwykle barwne stroje przeszli ulicą Piłsudskiego do Parku Zdrojowego. Paradzie przewodniczyli przedstawiciele konstancińskiego samorządu z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i Andrzejem Cieślawskim, przewodniczącym rady miejskiej na czele. Barwną paradę zamykały zabytkowe automobile oraz konne powozy i bryczki. Tego dnia w Parku Zdrojowym dominowały atrakcje nawiązujące do Belle époque okresu przełomu XIX i XX wieku, kiedy to powstało konstancińskie letnisko. Na scenie zabrzmiały „Najpiękniejsze melodie starego Paryża”, a także odbył się spektakl „Perły Kabaretu Mariana Hemara” w wykonaniu aktorów Teatru Rampa. Gwiazdą wieczoru był natomiast iluzjonista Marcin Muszyński, znany m.in. z programu telewizyjnego Mam Talent. Występy na scenie prowadzili Andrzej Niemirski i Andrzej Krucz, znani aktorzy i konferansjerzy, którzy między kolejnymi artystami opowiadali publiczności dowcipy oraz interesujące anegdoty dotyczące Belle époque. Ponadto wyświetlono filmy Charliego Chaplina i zaprezentowano zabytkowe maszyny do pisania. Jedną z atrakcji były również loty balonem, który startował znad Jeziorki.

Najlepsze stroje i Belgijka

Podczas Pikniku Retro rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy strój retro. Główną nagrodę wśród par zdobyli Mateusz Traczyk i Iga Orłowska. Wyróżnienia przyznano natomiast Agnieszce i Robertowi Osowieckim oraz Krzysztofowi Bajkowskiemu i Annie Cyrych. W kategorii indywidualnej jury za najlepiej przebrane uznało ex aequo Wandę Menke i Dianę Sencerek. Werdykt na scenie ogłosił wiceburmistrz Ryszard Machałek, który wraz z Edytą Markiewicz-Brzozowską pogratulował laureatom i wręczył im nagrody. Prawdziwy taneczne szoł zorganizował Tomasz Nowicki, który przed Hugonówką poprowadził taneczne warsztaty. Wodzirej przebrany za Charliego Chaplina najpierw rozgrzał uczestników znanymi utworami, jak „Macarena” czy „YMCA”, zachęcając ich do tańca, a następnie nauczył mieszkańców „Belgijki” - znanego tańca integracyjnego. Przed Hugonówką bawiło się kilkadziesiąt osób w rytm belgijskiej piosenki.


Grzegorz Traczyk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Sodoma i gomora na dworcu PKP
· Jakie to skrzyżowanie?
· Powstanie nowa linia autobusowa między Józefosławiem a PKP Jeziorki?
· Kiermasz świąteczny i odpalenie choinki
· Mieszkaniec: gmina chce, żebym kupił kota w worku
· Tragedia na drodze
· Najpierw parking, potem basen
· Ta sprawa ciągnie się już ponad 7 lat...
· Radni i wójt przeciwni dzieleniu 721 bis
· Mobbing w urzędzie gminy?
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest