Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 563), 2015-02-11
Gwałciciel autostopowiczek aresztowany!

PIASECZNO/LESZNOWOLA 40-letni Jacek T., mieszkaniec Piaseczna, tylko w ubiegłym tygodniu zgwałcił dwie kobiety w Kuleszówce. Po dwóch dniach mężczyzna został zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. - Podejrzewamy, że T. może mieć na koncie więcej tego typu przestępstw – mówi st. asp. Maciej Blachliński z KPP w Piasecznie


Do pierwszego gwałtu, połączonego z rozbojem, doszło we wtorek, 3 lutego. 50-letnia kobieta, pracująca na co dzień w Sękocinie Starym, wracała po godz. 16 do domu w Piasecznie. Ze względu na niewygodny dojazd, 50-latka często zatrzymywała samochody w okolicach przystanku, przy skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z Aleją Krakowską, prosząc kierowców o podwiezienie. Feralnego dnia, około godz. 16.30 przy przystanku zatrzymało się drogie audi. Kobieta upewniła się, że podróżujący samochodem mężczyzna jedzie do Piaseczna i wsiadła do środka.

Nagle skręcił w las

Niestety, wspólna podróż miała tragiczny finał, bowiem kierowca audi okazał się brutalnym gwałcicielem. Przy stawie w Lesznowoli skręcił w prawo, przejechał przez Władysławów i zatrzymał się w Kuleszówce, gdzie wykorzystał swoją ofiarę. Potem zabrał jej pieniądze i wyrzucił zmaltretowaną kobietę z samochodu. Ta, przerażona, nie zdecydowała się powiadomić o zajściu policji.
Następnego dnia zwyrodnialec zaatakował ponownie. Tym razem jego ofiarą padła koleżanka z pracy zgwałconej dzień wcześniej 50-latki. 38-letnia Anna mieszka w Mysiadle.
- Wcześniej wracałam do domu autobusem linii 807 – mówi. - Niestety, teraz kursów jest o wiele mniej. Jak wychodzę z pracy, to dojeżdżam do Magdalenki i tam próbuję złapać przysłowiowego „stopa”.
W środę, 4 lutego obok przystanku, na którym stała pani Ania (tego samego, z którego dzień wcześniej została zabrana jej koleżanka) zatrzymało się luksusowe audi. Schemat „podróży” był niemal identyczny.
- Gdy zorientowałam się, że nie jedziemy do Piaseczna, zapytałam kierowcę co się dzieje – relacjonuje 38-latka. - W odpowiedzi usłyszałam krótkie: „zabawimy się najpierw”. Po chwili zostałam uderzona pięścią w twarz, poleciała mi krew, a w dłoni kierowcy pojawił się nóż.

Ciesz się, że żyjesz...

Pani Ania traumatyczne zdarzenie pamięta jak przez mgłę. Twierdzi, że gwałciciel powtarzał w kółko „masz być grzeczna, to nic ci się nie stanie”. Po chwili audi stanęło w lesie, gdzie kobieta została wykorzystana. Gdy było po wszystkim, napastnik wygrzebał jej jeszcze pieniądze z torebki. Potem podwiózł ją do drogi i otworzył drzwi.
- Ciesz się, że cię tu przywiozłem, bo mogłem cię k... zabić – dodał na pożegnanie.
- Byłam kompletnie skołowana i przerażona – wspomina traumatyczne przeżycie 38-latka. - Zaczęłam zatrzymywać samochody, prosząc, aby któryś z kierowców podwiózł mnie na policję. Nie wiedziałam gdzie jestem i strasznie się bałam. Miałam w głowie myśl, że ten zwyrodnialec może w każdej chwili wrócić i mnie rozjechać.
Po jakimś czasie zgwałcona kobieta dotarła do komendy powiatowej policji w Piasecznie, gdzie złożyła zeznania. Trafiła też do szpitala, gdzie zbadał ją ginekolog. Następnego dnia zadzwoniła do swojej koleżanki, z którą często razem wracała do domu, aby ją ostrzec. Wtedy dowiedziała się, że 50-latkę spotkało to samo, tyle tylko, że dzień wcześniej. Do pierwszej pokrzywdzonej kobiety zgłosiła się policja, również ona zdecydowała się w końcu złożyć zeznania.

Podczas zatrzymania był zaskoczony

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Już w piątek rano zatrzymali na warszawskim Targówku podejrzanego o dokonanie dwóch gwałtów mężczyznę. 40-letni Jacek T. na widok funkcjonariuszy był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Został przewieziony do Piaseczna, gdzie odbyło się okazanie z udziałem obydwu pokrzywdzonych kobiet, które wskazały go jako sprawcę gwałtu. Na wniosek sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
- Jacek T. usłyszał już zarzuty – mówi Artur Wańdoch, zastępca prokuratora rejonowego. - Odpowie za dwa gwałty i dwa rozboje, grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyzna był już karany, ale nie za gwałt – dodaje prokurator.
Tymczasem, jak informuje policja, sprawa jest rozwojowa.
- Podejrzewamy, że zatrzymany mężczyzna mógł mieć na koncie więcej tego typu przestępstw – mówi st. asp. Maciej Blachliński. - Kobiety, które padły w ostatnim czasie ofiarą przemocy seksualnej, a tego nie zgłosiły, zachęcamy do kontaktu z najbliższym komisariatem policji i złożenia zeznań.
- Odkąd pamiętam, zawsze jeździłam „okazją” i nigdy nie miałam przykrych niespodzianek – mówi pani Ania. - Taka sytuacja przytrafiła mi się po raz pierwszy. Teraz boję się ludzi. Najgorsze jest to, że będę musiała z tym żyć...
Tomasz Wojciuk
Komentarze
nick: Gwałtomaniak,     2015-02-12   10:11:46
Wszystko rozumiem ale żeby 50 letnią! Co za czasy! Kiedyś staruszkom wyrywano tylko torebki, a dziś nie dość, że okradną to i zgwałcą. Parszywe jest życie staruszka...
nick: Kamil M,     2015-02-12   12:32:17
Chciałem przypomnieć szanownej redakcji, że miejscowość Kuleszówka znajduje się na terenie Miasta i Gminy Piaseczno. Co do samych zajść to bardzo przykra sprawa.
nick: iga,     2015-02-12   18:15:24
od kiedy 50-latka to staruszka? Gwałtomaniak cofnij się do szkoły osiołku
nick: mała,     2015-02-13   13:00:30
a takie kolorowe i szczęśliwe życie przedstawia na zdjęciach pan Jacek T......... Cóż za desperacja "musiała" go skłonić do takich czynów??????? Pozory mylą ale żeby aż tak.... a taki fajny kumpel z niego był........ale już nie jest i nie będzie.....
nick: maniek,     2015-02-13   16:50:10
jacol to fajny kumpel byl jest i bedzie
nick: ciekawski,     2015-02-14   21:02:06
ciekawe czy go pupa boli?.....fajny kumpel??-Boze widzisz i nie grzmisz...
nick: Pan Pączek,     2015-02-15   08:48:00
A ja z nim jechałem samochodem i nic mi się nie stało &128512; Jacek trzym się!
nick: listek,     2015-02-15   20:26:48
pan pączek, może ty już czucia tam nie masz :D i tylko ci sie wydaje ze nic ci nie zrobił :D :D
nick: Kola,     2015-02-15   21:48:52
Luuudzie tak Was omamił,że niedlugo pomnik mu postawicie-załamka;-(
nick: dora,     2015-02-17   16:10:07
do Gwałtomaniak - 50 lat ma np. Sandra Bullock, no chyba, że jesteś - jak mawia młodzież z okolic gimbazy a zresztą co za różnica ile OFIARA miała lat?? może jeszcze to jej wina, bo miała ...spódnicę
nick: 987,     2015-02-17   23:35:56
Pan Jacek miał wszystko co chciał brakował mu być człowiekiem mam nadzieję, że bardzo długo bedzie tęskinił. Sprawiedliwość go w końcu dosięgnie.
nick: Gwałtomaniak,     2015-02-18   11:11:59
dora - oczywiście, że gwałt pozostaje gwałtem, jednak w odniesieniu do 50 latki taki gwałt nosi wszelkie cechy wolontariatu.
nick: normalny,     2015-02-18   11:44:52
własnie byc czlowiekiem o tym zapominal,wspolczuje dzieciom ....
nick: Zbyszek ,     2015-02-18   19:05:17
powinni mu w areszcie zrobić z dopy"jeśień średniowiecz"oj,ze sprawiedliwością bym polemizawał,ale nie mogę skomętować tych zydarzeń z pewnycz przyczyn/praca/
nick: mała,     2015-02-19   13:32:27
maniek, ciekawe czy miałbyś takie samo zdanie o " jacolu" , gdyby zgwałcił twoją matkę, żonę czy córkę- fajny gość- nie?????? Nikt nie jest fajny , KTO KRZYWDZI INNYCH,
nick: mała,     2015-02-19   14:15:12
tak jak dobroć powraca tak i podłość ludzka do niego powróci, skrzywdził - i sam zostanie skrzywdzony :)
nick: bora,     2015-02-19   18:50:39
wszyscy go glaskali i pocieszali bo robil z siebie poszkodowanego i pokazal na co go stac....kolejny na naszym utrzymaniu ot sprawiedliwosc.
nick: Taksowkarz,     2015-02-19   21:37:01
Dobry był z niego klient, często jeździł i dobrze płacił. Jednak kara mu sie należy bo to straszna zbrodnia. Polecam swoje usługi 227562903 Taxiwpiasecznie.pl
nick: koka,     2015-02-20   13:41:48
Nie napisali że był taksówkarzem z Piaseczna.. Za kurs z Piaseczna do Bobrowca chcą dokładnie tyle ile z centrum Warszawy do Bobrowca
nick: aaaa,     2015-03-03   23:37:15
zobaczcie co piszecie i zastanowcie sie co te kobiety czuly . i czuja
nick: ,     2015-03-04   21:12:40
Co za debil z tego gwaltomaniaka.
nick: do Gajowego,     2015-03-17   12:38:56
alkoholik to prawda a co do jego starego i w ogole reszty to mysle,ze Ci ludzie nadal nie wierza ,ze to ich syn i brat to zrobil to napewno inny Jacek T...
nick: blik do GAJOWEGO,     2015-03-18   18:18:33
Opamiętaj się mazurski internauto!!!Rodzina zawsze cierpi i nie ma sie co naigrywac!Troche ludzkiego wyczucia. Acha! NIE mylić GAJOWEGO z LESNICZYM!!!!!
nick: qqq,     2015-03-27   07:35:36
życzę temu zwyrodnialcowi żeby spotkało to samo jego najbliższa osobe żeby zobaczył co czują najbliżsi tych bardzo skrzywdzonych kobiet
nick: GAJOWY Z MAZUR,     2015-03-27   20:01:12
NIE MA LITOŚCI I NIE BYŁO DLA GWAŁCICIELI W NORMALNYM SPOŁECZEŃSTWIE ON NIE MIAŁ WYCZUCIA JAK ROBIŁ KRZYWDĘ TYM KOBIETĄ NA CAŁE ŻYCIE,NAPEWNO DOSTANIE SUROWY SPRAWIEDLIWY WYROK 1O.................KROPKA I TO TYLE W TEMACIE.
nick: qqq,     2015-04-17   18:11:33
gajowy powiem ci ze Jacek T.jest pijak ,gwałciciel to jeszcze zlodziej