Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 579), 2015-06-19
Święto miasta

KONSTANCIN-JEZIORNA W weekend, 13 i 14 czerwca odbyły się Dni Konstancina, które obfitowały w różnorodne atrakcje zarówno artystyczne, jak i sportowo-rekreacyjne. Gwiazdą sobotniej części obchodów była znana wokalistka Kasia Kowalska, która wystąpiła w amfiteatrze. Natomiast w niedzielę, podczas Pikniku Retro, Park Zdrojowy przeniósł się w czasie w lata 20. i 30. ubiegłego wieku

Tegoroczne obchody Dni Konstancina można uznać za wyjątkowo udane. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele różnorodnych atrakcji i dopisała pogoda, toteż Park Zdrojowy przez dwa dni był oblegany przez gości. Nie nudzili się zarówno amatorzy aktywnego wypoczynku, jak i sympatycy muzyki oraz piknikowych przysmaków. Nie zabrakło kramów zarówno z produktami regionalnymi, jak i z rękodziełem, przepięknymi obrazami, elegancką biżuterią, wyjątkowymi strojami oraz zdrową żywnością. Zaprezentowały się również lokalne firmy, stowarzyszenia i instytucje. Dla dzieci przygotowano mnóstwo gier i zabaw z trampolinami i dmuchanymi zjeżdżalniami na czele. Były także wóz strażacki, basen z piłeczkami i przejażdżki konne. Zorganizowano warsztaty artystyczne oraz liczne wystawy. Mieszkańcy i goście chętnie brali udział w rodzinnych konkurencjach, wśród których były m.in. biegi, spływ kajakowy, zawody łucznicze, szachy, speed badminton oraz siatkówka plażowa.

Sobota z Kasią Kowalską

Pierwszego dnia na scenie amfiteatru wystąpiły dzieci i młodzież z konstancińskich szkół, a także lokalne zespoły i grupy artystyczne Konstancińskiego Domu Kultury. Minirecital dał również zespół Old Stars Konstancin. Natomiast w Hugonówce można było obejrzeć spektakl „Porzeczkowe wino” w reżyserii Ewy Cielesz. Niekwestionowaną gwiazdą, której koncert zwieńczył pierwszy dzień obchodów, przyciągając do amfiteatru publiczność, była znana wokalistka Kasia Kowalska. Artystka zaśpiewała nie tylko swoje największe przeboje sprzed lat, lecz także najnowsze utwory.

Paradna podróż w czasie

Drugiego dnia obchodów Konstancin-Jeziorna tradycyjnie przeniósł się w czasie do lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Niedzielne obchody zainaugurowała tradycyjna, niezwykle efektowna Parada Retro, która zaczęła się przy Starej Papierni. Na parkingu przed centrum handlowym można było zobaczyć prawdziwe perły motoryzacji, m.in. daimlera DB18 z 1939 roku. Przy dźwiękach muzyki Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn mieszkańcy przebrani w niezwykle barwne stroje z minionej epoki przeszli ulicą Piłsudskiego do Parku Zdrojowego. Paradzie przewodzili przedstawiciele konstancińskiego samorządu z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i Andrzejem Cieślawskim, przewodniczącym rady miejskiej na czele. Barwną paradę zamykały zabytkowe automobile. Warto dodać również, że w paradzie uczestniczyli również młodzi zawodnicy UKS-u „Zryw” Słomczyn, którzy zapraszali na dwudniowe Torowe Mistrzostwa Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach, które w ten weekend odbyły się na słomczynskim torze.

Retro Park Zdrojowy

W niedzielę w amfiteatrze wystąpili m.in. Big Band Rondo Konstancin, konstancińskie zespoły - Sonata i Przepióreczka i grupa improwizacji teatralnej AB OVO. Z kolei w muzyczną podróż dookoła świata zabrał wodzirej Tomasz Nowicki. Na placu przed Konstancińskim Domem Kultury Hugonówka kilkadziesiąt osób zatańczyło m.in. zorbę i belgijkę. Następnie pod Hugonówką, w altanie specjalnie zbudowanej na tę okazję odbył się dancing. Niedzielne atrakcje zakończył widowiskowy musical Teatru Broadway.
W Parku Zdrojowym można było także podziwiać efektowne pokazy kadryla konnego, wznieść się się balonem, poczuć hazardową adrenalinę w kasynie czy też obejrzeć seans niemego kina z muzyką na żywo – w Hugonowce został wyświetlony film „Znak Zorro”.
Podczas pikniku rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy strój retro. Główną nagrodę w kategorii rodzin otrzymali Agnieszka, Robert i Staś Osowieccy. Wyróżniono natomiast Urszulę i Leszka Dybowskich. W kategorii indywidualnej jury za najlepiej przebrane uznało ex aequo Elżbietę Mazur i Karolinę Paciorek. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Janinie Krysiukiewicz, Katarzynie Gruszfeld, Alfredzie Konopce, Wandzie Menke i Joannie Matejczuk.

Grzegorz Traczyk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest