Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 581), 2015-07-03
Dni Tarczyna z Kukizem i Piersiami

TARCZYN W ostatni weekend tytuł kulturalnej stolicy powiatu piaseczyńskiego z pewnością przypadł gminie Tarczyn. Wypełnione licznymi atrakcjami Dni Tarczyna przyciągnęły wiele osób, a występ zespołu Kukiz i Piersi zgromadził kilkutysięczną publiczność, wśród której znaleźli się zarówno fani muzycznych dokonań Pawła Kukiza jak i jego przekonań politycznych

Tegoroczne Dni Tarczyna rozpoczęły się w sobotę turniejem piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, rozegranym na tarczyńskim zespole boisk „Orlik”. W rozgrywkach triumfowała drużyna FC Czerwąsi.
W niedzielę uroczystość rozpoczął zespół „Kolorowe nutki”, który podbił serca najmłodszych. Dla nich nie zabrakło też innych atrakcji: zjeżdżalni, trampoliny, karuzeli, czy też stoisk z zabawkami. Na placu targowym rozstawiono wiele interesujących stoisk, wśród których znalazło się m.in. miejsce dla twórczości osób zrzeszonych w Tarczyńskiej Grupie Plastyków.
- Przepiękne, niepowtarzalne rękodzieło – chwaliła burmistrz Tarczyna Barbara Galicz, którą spotkaliśmy, gdy wybierała dla siebie biżuterię zrobioną przez lokalnych artystów.

Honorowi i Zasłużeni

Burmistrz Barbara Galicz wraz z przewodniczącym rady miejskiej Andrzejem Pszczółką powitała ze sceny mieszkańców.
Doniosłym punktem uroczystości było nadanie tytułu Honorowych Obywateli Miasta Tarczyna Mieczysławowi Pobudkiewiczowi, oraz pośmiertnie ś.p. Stanisławowi Perzynie, w imieniu którego wyróżnienie odebrały córka Jadwiga Maciejak oraz wnuczka Anna Majcher.
- Jestem wdzięczny opatrzności Bożej za wszystkie dobra i łaski, które mogę spożytkować dla dobra wspólnego – powiedział Mieczysław Pobudkiewicz i podziękował za wsparcie swojej małżonce, oraz wszystkim, którzy z nim współpracowali. - Nie było akcji, przy której bym był sam. Zawsze otaczało mnie grono przyjaciół, które mnie wspierało.
- Jesteśmy dumni, że po siedemdziesięciu latach od zakończenia wojny są wśród nas ludzie, którzy pamiętają o zasługach naszego dziadka – dziękowała Anna Majcher.
Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna zostało uhonorowane „Nagrodą dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie wręczył starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski.

Artystycznie i charytatywnie

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla Kubusia Jarzyńskiego, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Wszyscy, którzy chcieli pomóc chłopcu, mogli wziąć udział w kweście bądź licytacji przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów. Zebrano kwotę 2659 zł.
Bardzo ciepło został przyjęty koncert Małgorzaty Jareckiej, która wykonywała niezapomniane przeboje Anny Jantar. Na scenie Andrzej Kujawa, malarz reprezentujący Tarczyńską Grupę Plastyków, podziękował burmistrz Barbarze Galicz oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie Alfredowi Kohnowi za wsparcie, ofiarując piękne obrazy. Bezpośrednio przed główną gwiazdą tegorocznych Dni Tarczyna wystąpił kabareciarz Jacek Ziobro, który swoimi skeczami rozbawił publiczność do łez.

Piersi z Kukizem

Wieczorem wszyscy czekali na Kukiza. Pod sceną zebrała się kilkutysięczna publiczność w różnym wieku, wśród której nie zbrakło także sympatyków politycznej działalności muzyka. Zespół „Kukiz i Piersi” wpadł na scenę jak tornado i swoim rockowym żarem rozgrzał publiczność do czerwoności. Tego wieczoru muzyki było zdecydowanie więcej niż polityki. Kukiz zachęcał do wzięcia udziału w referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, a muzycznie nie tylko sięgnął po sprawdzone hity takie jak „Całuj mnie” czy zaśpiewany po polsku „Paranoid” grupy Black Sabbath, ale także po nowsze piosenki, przesycone gorzką refleksją na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Paweł Kukiz udowodnił, że mimo działalności politycznej wciąż jest gorącokrwistym rockmenem, niestroniącym od prowokacji i dosadnego języka.

FOTO: Jestem moherem, oszołomem, nazistą, świnią , homofobem zdrajcą, agentem, pomyleńcem, wrogiem dla Rosji i Unii Europejskiej – śpiewał ze swadą Paweł Kukiz podczas Dni Tarczyna. - Tak - to ja. Przyznaję się. Zabijcie mnie! Idiotą jestem, który nie kapował gdy z kolegami mury malował. Nie sprzedał esbekom narzeczonej i na dodatek wziąłem ją za żonę
Kamil Staniszek

tagi:    Dni Tarczyna    Paweł Kukiz    Pierski

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ponad 120 osób ewakuowano ze szkoły
· Wyburzyli ścianę i okradli hurtownię
· Nalot na nielegalny salon gier
· Sprawdzą, komu należy się gminny lokal
· Sieć czujników smogu otoczy uzdrowisko
· Biblioteka chce zachować historię
· Mieszkańcy lokali socjalnych żyją bez wody i oświetlenia
· Dom przy Kniaziewicza znów stanął w płomieniach
· Kiedy po uzdrowisku znów zaczną jeździć elki?
· Nastolatki piły na zamarzniętym stawie
· Policja i straż miejska pomagają bezdomnym
· Legia Warszawa, a może... Raków Częstochowa, czyli kto wygra rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2020/2021?
· Ogłoszono przetarg na przebudowę ważnych ulic
· Przenosiny miejskiej jadłodajni
· Duże rondo otrzymało nietypową nazwę
· Czy zabytkowa stacyjka trafi wreszcie pod skrzydła gminy?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest