Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 592), 2015-09-18
MKS Piaseczno na drodze do trzeciej ligi

PIASECZNO MKS Piaseczno rozgrywa bardzo dobrą rundę w lidze okręgowej, licząc na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym roku klub rzeczywiście ma dobrą passę, i to nie tylko sportową – nie dość, że wsparcia finansowego udzieliła mu gmina, to jeszcze swą pomoc w zakresie szkolenia zaoferował były reprezentant Polski, mieszkaniec pobliskiego Żabieńca, Dariusz Dziekanowski

Podczas czerwcowej sesji rady miejskiej burmistrz Zdzisław Lis dość nieoczekiwanie zadeklarował, że gmina Piaseczno zasługuje na drużynę piłkarską grającą w drugiej lidze. W ślad za deklaracją, podczas tej samej sesji, została podjęta uchwała o dofinansowaniu klubu MKS Piaseczno kwotą 55 tys. zł z budżetu gminy. Cały budżet seniorskiej drużyny MKS-u na ten sezon ma wynieść 110 tys. zł. Drugie 55 tys. zł ma pochodzić od sponsorów.

Cel: awans do trzeciej ligi
- Bardzo się cieszę, że pan burmistrz stawia tak ambitne cele, mówiąc o II lidze piłki nożnej w Piasecznie, ale w chwili obecnej plany klubu, biorąc pod uwagę związane z tym koszty, ograniczają się do III ligi – mówi Artur Maicki, gminny radny, członek klubu MKS Piaseczno. - Cały czas rozmawialiśmy o trzeciej lidze. Od jakiegoś czasu Komisja i Rada Sportu pracują nad strategią sportu, uwzględniającą różne dyscypliny, w tym również te priorytetowe. MKS opracował wewnętrzną strategię dla męskiej piłki seniorskiej w Piasecznie. Strategia ta zakłada awans naszego klubu do trzeciej ligi w roku 2018. W tym sezonie chcemy awansować do czwartej ligi. W tej strategii zostało zawarte także wsparcie dla klubu ze strony gminy. Podczas sesji radni przeznaczyli na ten cel 55 tys. zł, środki zostały uruchomione na zasadzie konkursu na rozwój i szkolenie seniorów.
Jeśli w przyszłym roku MKS awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, budżet ma oscylować w granicach 120 tys. zł. Przy awansie do III ligi założono, że powinien on wynosić już 240 tys. zł. - Tak naprawdę bardzo trudno jest z dzisiejszej perspektywy odkładnie określić budżet drużyny seniorów grających w III lidze, m.in. ze względu na planowaną reformę rozgrywek - zaznacza Artur Maicki. - Jednakże w chwili obecnej budżet roczny klubów grających w III lidze można oszacować na ok. 400 tys. zł, z czego minimum 50 proc. powinno pochodzić od sponsorów lub ze środków wypracowanych przez klub. Tak to funkcjonuje w innych mazowieckich klubach, grających w III i wyższych ligach.

Do klubu dołączy
Dariusz Dziekanowski

W drugiej połowie września w klubie ma się odbyć walne, podczas którego zostanie postawiony wniosek, aby do zarządu MKS-u Piaseczno wszedł Dariusz Dziekanowski – były piłkarz, reprezentant Polski, trener, od trzech lat mieszkający w pobliskim Żabieńcu. - Chciałbym skupić się przede wszystkim na szkoleniu – mówi Dariusz Dziekanowski. - Myślę, że mogę zaproponować kilka ciekawych rozwiązań. W klubie ostatnio dzieje się wiele dobrego, a ja dysponuję wolnym czasem. Skontaktowałem się z zarządem i ustaliliśmy, że moglibyśmy wspólnie coś zbudować, ulepszyć, jednym słowem zrobić coś pozytywnego. Jeśli moje doświadczenie i wiedza pozwolą na zrobienie postępu w sprawach szkoleniowych czy pomogą w pozyskaniu sponsora, wszyscy będziemy zadowoleni. Oczywiście będę pracował w klubie społecznie.

Ruszyły zajęcia
dla przedszkolaków

- Liczymy, że Darek Dziekanowski pomoże nam przyciągnąć do klubu sponsorów – nie ukrywa Jacek Krupnik, prezes zarządu MKS-u. - Pan Darek od lat czynnie związany jest z piłką nożną. Jest znany zarówno w środowisku piłkarskim, jak i biznesowym.
Drużyna seniorów MKS-u Piaseczno liczy obecnie 58 zawodników. Grają oni na trzech szczeblach rozgrywkowych: w lidze okręgowej, A-klasie i Juniorze Starszym. Piłkarze to w 90 proc. wychowankowie klubu, kilku z nich występuje już w reprezentacjach młodzieżowych Mazowsza. - Staramy się maksymalnie wykorzystywać potencjał wychowanków – mówi Jacek Krupnik. - Niemniej jednak, jeśli ktoś się nimi zainteresuje, nie utrudniamy im przechodzenia do silniejszych klubów bo tylko tam mogą się dalej rozwijać.
MKS zaczął budować w Piasecznie także akademię piłkarską, obejmującą uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jeśli projekt się powiedzie, dzieci będą mogły grać w piłkę na stadionie w dzień, podczas lekcji wf-u. Ma to także tę zaletę, że przed godziną 16 boiska mają niewielkie obłożenie. Innym pomysłem jest organizowanie zajęć piłkarskich dla 4-latków w ramach projektu „Futbol Piaseczno”. Pierwsze zajęcia odbyły się w ubiegłą sobotę i cieszyły się sporym zainteresowaniem. - To doskonała propozycja – uważa Dariusz Dziekanowski. - Dzieci poprzez zabawę z piłką, oswajają się z nią.

Tomasz Wojciuk

tagi:    MKS Piaseczno    piłka nożna

Komentarze
nick: rodzic,     2015-09-18   14:26:48
Niestety, ale najwieksze "wsparcie finansowe" klub chce uzysakać od rodziców dzieci trenujących w najniższych rocznikach. Decyzją zarządu składka miesięczna wzrosła niemal dwukrotnie i od września wynosi 120 zł !! Wielu rodziców nie stać na taki wydatek.Po za tym okoliczne kluby (GOSIR, Laura itp.) mają składki na poziomie 50 zł.Wobec tego czym podyktowana jest aż taka podwyżka ? Ja poważnie zastanawiam się nad przepisaniem syna do innego klubu.
nick: Piotr,     2015-09-18   14:35:02
Już wiadomo skąd tak wielka podwyżka dla dzieci grających w piłkę. Skoro potrzeba kasę na seniorów to ściąga się haracz z najmłodszych. 120 zł to stanowczo za dużo za dziecko skoro w Gosir jest 54 a w Chylicach 50. Dziekanowski nie pomoże rodzinom z dziećmi w podstawówce. Nastąpi wielki odpływ dzieci do konkurencji a wtedy nie będzie kasy na 2lige.
nick: KS,     2015-09-19   09:54:02
Zawsze możesz iść z dzieckiem do chylic czy gdzie indziej. Tylko ze to właśnie wychowankowie Piaseczna osiągają sukces, a sukces niestyty kosztuje np. Boisko, szatnie, sprzęt, trenerzy oraz właśniej pierwsza druzyna seniorów. Bez silnych seniorów większośc dzieciaków w wieku ok 16 -17 lat uciekała by z klubu bo z takiej A Klasy czy ligi okręgówej ciężko się wybić na wyższe poziomy. Brawo zarząd za pomysłowść i czas odbudować Wielkie Piaseczno
nick: Grzegorz,     2015-09-19   12:42:46
"Brawo zarząd za pomysłowść" - świetna pomysłowość, podnieść dzieciom składki o 70%. Super strategia. Nie będzie dzieci, nie będzie sukcesu. Zadziwia krótkowzroczność zarządu, ale grunt to kasa.
nick: gość,     2015-09-19   13:10:02
Widzę, że władze KS nastawione tylko na kase. Kto ich wybiera skoro zamiast promować grę w piłkę nożną powodują odpływ zawodników. Silnych seniorów bierze się z treningów a w tym wypadku Pan "KS" sam doradza aby przepisać dzieci do innych klubów. Brawo prezesie tak dalej a w przyszłym roku będzie tylko zarząd w mks-ie
nick: seba,     2015-09-19   13:41:26
Szkoda że MKS nie inwestuje w młodzież i dzieci tylko w ligę. Szkoda...
nick: binio,     2015-09-19   13:49:12
Widać zarządowi wydaje się, że 120 zł to jest mała kwota, a dla mnie to dużo. W ten sposób dyskryminuje się biedniejszą część dzieci. BRAWO ZARZĄD!!!!!! i w ten sposób pogrzebiecie Piaseczno a nie odbudujecie!!!!!
nick: piaseczynianin,     2015-09-21   10:05:33
Niestety ale dzieci w tym klubie pozostawione są same sobie. Trenerzy wykonują dobrą robotę, ale organizacyjnie nie mają wsparcia władz klubu. A teraz jeszcze te mega podwyżki składki dla dzieciaków. Choć klub otrzymuje z Gminy dotacje na dzieci. Marketingowy "strzał w stopę". I tu nie pomogą artykuły sponsorowane i uśmiech prezesa.
nick: piaseczynianin,     2015-09-21   10:08:36
Niestety, ale dzieci w tym klubie pozostawione są same sobie. Trenerzy wykonują dobrą robotę, ale organizacyjnie nie mają wsparcia władz klubu. A teraz jeszcze te mega podwyżki składki dla dzieciaków, chociaż klub otrzymuje z Gminy dotacje na dzieci. Marketingowy "strzał w stopę". I tu nie pomogą artykuły sponsorowane i uśmiech prezesa.
nick: MK,     2015-09-21   10:10:46
Ja tam swego syna wypisałem z mks-u. Zachęcam innych do takiego kroku, a może wtedy zrozumieją że coś idzie nie w tym kierunku co trzeba. Panowie zarządcy, nie da się na siłę wyciągnąć pieniędzy od rodziców, a jedynie zniechęcicie ich do posyłania swoich dzieci (może niejednokrotnie dużych talentów) na "piłkę". MKS to nie Legia, to nie ten prestiż. Ktoś powie, że to nie takie pieniądze. Tak, ale za preztiżem idą pieniądze, a nie za 5, 6, czy 7 ligą. Mój syn chodzi na piłkę, bo tego potrzebuje organizm młodego rozwijającego się chłopaka. Jedynym celem jaki mi przyświeca, to rozwój fizyczny i społeczny dziecka, a nie moje ambicje żeby stał się drugim Messim czy innym znanym piłkarzem. Dlatego też nie będę łożył nadmiernych środków na ten sport. Szanowni Włodarze klubu zacznijcie lepiej szukać sponsrów, bo inaczej stracicie dzieci i młodzież. Weźcie przyklad ze słynnej ostatnio Niecieczy. To jest wzór do naśladowania dla wszystkich.
nick: Maicki Artur,     2015-09-22   11:14:40
Chcę wyjaśnić kilka spraw. 1. Artykuł nie był sponosorowany. Proszę zapytać w Kurierze 2. Decyzję o podwyżce podjął Zarząd, jak rozmawialiśmy na Walnym wczoraj, zawiodła komunikacja I brak odpowiedniego kontaktu z rodzicami. To fakt 3. Drużyna seniorów, ma osobny budżet, osobny rachunek bankowy. Finansowana jest z osobnej dotacji oraz ze środków pozyskanych od sponsora. Jest to do sprawdzenia w każdej chwili 4. Pan Darek Dziekanowski, nowy członek Zarządu ma zająć się szkoleniem dzieci I młodzieży - to jest rzecz na, której się ma skupić. 5.Chciałbym też wszystkim przypomieć formułę funkcjonowania Klubu I Zarządu. Cały Zarząd działa społecznie, każdy z członków Zarządu pracuje zawodowo I dlatego nie wszystko organizacyjnie działa tak jak powinno. Wielokrotnie były kierowane prośby o zaangażowanie się większej ilości osób w pracę klubu. Na prawdę można zrobić dużo dobrego, będąc członkiem klubu, nie koniecznie trzeba być w Zarządzie. 6. Jeśli ktoś życzy sobie dalszych wyjaśnień lub informacji zapraszam do realnego kontaktu I proszę o nie pisanie informacji nie sprawdzonych
nick: piłkarz,     2015-09-22   14:46:34
Miałem nie pisać ale dołączę się do dyskusji. Panie Arturze jako radny nie powinien Pan wypowiadać się w imieniu zarządu bo to nie Pana działka. Odpowiada Pan też nie na temat, bo dyskusja toczyła się o absurdalnej podwyżce, którą narzucił zarząd bez żadnego uzasadnienia. I jeszcze zacytuję Pana "Na prawdę można zrobić dużo dobrego, będąc członkiem klubu, nie koniecznie trzeba być w Zarządzie. " robiliśmy wiele ale z takim podejściem zarządu do nas nie pozostaje nam nic innego jak wystawić zarządowi czerwoną kartkę.
nick: Maicki Artur,     2015-09-23   15:56:21
Nigdzie nie napisałem, że wypowiadam się w imieniu Zarządu. Wypowiedziałem się jako członek Stowarzyszenia I osoba obecna na Walnym.
nick: Roman,     2015-10-12   15:50:03
Whackie Jackie już zaczął promować MKS Piaseczno w Szkocji. Na pewno pomoże to klubowi pozyskać sponsorów. A redaktor Kuriera nie dostał przypadkiem od Jackiego w ryja?
nick: macho,     2016-06-10   01:26:11
I co się stało z Dziekanowskim? Jedna wielka chryja