Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 maja 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 maja**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 maja**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 597), 2015-10-23
Nasi sąsiedzi walczą o mandaty

POWIAT PRUSZKOWSKI/POWIAT GRODZISKI Już w niedzielę, 25 października, wybierzemy swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Wśród kandydatów z naszego okręgu wyborczego nie brakuje osób znanych i doświadczonych w pracy na rzecz lokalnych samorządów

Ośmiu kandydatów z listy PiS-u
Z listy numer 1, czyli komitetu Prawa i Sprawiedliwości, startuje Ewa Borodzicz, obecnie członek zarządu powiatu pruszkowskiego, inżynier budownictwa. Doświadczona samorządowiec z Piastowa otrzymała na liście 11. pozycję. Lokatę niżej zajmuje ekonomista Mirosław Paciorek z Milanówka, a miejsce 14. Edyta Żyła - dziennikarz z Grodziska Mazowieckiego.
Z 15-ką startuje natomiast Andrzej Wróblewski - technik mechanik z Pruszkowa, ale to nie koniec reprezentantów z naszego regionu na liście partii prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Widnieją na niej bowiem jeszcze doradca podatkowy Dariusz Wieteska z Raszyna (19), Dariusz Nowak – psycholog z Młochowa (20), pracownik raszyńskiego urzędu Michał Kucharski (22) oraz obecna radna powiatu pruszkowskiego Magdalena Beyer (23).

Znani i doświadczeni na liście PO
„Czwórką“ na liście Platformy Obywatelskiej jest prawnik Jan Orgelbrand z Milanówka, a miejsce niżej zajmuje posłanka na sejm czterech ostatnich kadencji Alicja Olechowska – również mieszkanka Milanówka. Na ósmej lokacie znajdziemy Elżbietę Smolińską z Pruszkowa, jeszcze w ubiegłym roku starostę pruszkowską, a obecnie radną powiatu.
Na pozycji 21. jest były burmistrz Piastowa Marek Kubicki, a na 22. radna powiatowa z Pruszkowa Zdzisława Zielińska – również mająca doświadczenie w pracy w samorządzie.

Trójka Partii Razem, siedem
osób u Korwina

Lista nr 3, czyli Komitet Wyborczy Partia Razem to już na miejscu drugim reprezentujący Piastów Marcin Górski – sprzedawca. Z miejsca piątego startuje Ewelina Rąbkowska – filolog polski z Pruszkowa, a z siódmego Emilia Kijowska – pracownik umysłowy z Piastowa.
Na liście Janusza Korwin-Mikkego znajdziemy trzy nazwiska z Pruszkowa. Z „dwójką“ startuje Adam Majcher – energetyk, z miejsca nr 6 Paweł Podleśny – przedsiębiorca, z 17. lokaty Beata Smoszyńska – informatyk. Ponadto z nr 16 o mandat posła walczy Martyna Czerwińska – prawnik oraz z 20. Jacek Zieliński – ekonomista (oboje z Żółwina). Z Podkowy Leśnej startuje ekonomistka Agnieszka Szonert, której przypadło miejsce 22, a z Chylic Jakub Bagiński, przedstawiciel handlowy - z 4 miejsca.

Czwórka z listy PSL-u
Lista numer 5 to komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dorota Stalińska z Milanówka to nie tylko aktorka, ale też lokalna działaczka i radna sejmiku województwa mazowieckiego, która startuje z czwórką. Kolejne znane nazwisko to starosta powiatu grodziskiego Marek Wieżbicki – nr 9 na tejże liście.
Z 11. pozycji startuje była wicestarosta i radna powiatu pruszkowskiego obecnej kadencji Agnieszka Kuźmińska z Młochowa. Na 18 pozycji znajdziemy Emila Sawickiego, instruktora sportowego z Rybia.

Sześcioro z ZL-u, troje od Kukiza
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica z trójką wystawił Katarzynę Szostak, pielęgniarkę z Michałowic, a z ósemką z tej samej gminy doradcę finansowego Dariusza Wiśniewskiego. Z 12. lokaty startuje Teresa Piwnik z miejscowości Opypy, technik architekt. 17. miejsce na tej liście zajmuje Rafał Paszczuk, ekonomista z Adamowizny, a lokatę niżej Halina Łazowska, prawnik z Pruszkowa. Listę zamyka Jan Górski, ekonomista z Otrębus, niedawny kandydat na prezydenta Pruszkowa.
Na liście Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15“ z miejsca czwartego startuje radca prawny Paweł Kawarski z Chyliczek, z piątego Ewa Hetmanek, przedsiębiorca z Granicy, a z 20. student Piotr Filipek z Milanówka.

Siedmioro z Nowoczesnej,
nikt od Stonogi

„Jedynką“ na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru jest pruszkowianka Kamila Gasiuk - Pihowicz, prawnik. Miejsce trzecie to Joanna Staniszkis, nauczycielka matematyki z Podkowy Leśnej. Ósmy numer to Zbigniew Małecki, nauczyciel z Otrębus, a 10. Zbigniew Piśniak, architekt z Podkowy. Kolejna osoba z naszego terenu na liście nr 8 to Małgorzata Łukasiewicz, koordynator projektów unijnych z Piastowa (nr 20). Miejsce 17. to Katarzyna Misztela - specjalista do spraw ochrony środowiska z Pruszkowa, a 18. Maciej Lipiński - ekonomista z Książenic.
Na liście nr 10 Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Stonogi nie ma żadnych reprezentantów naszych powiatów.
Również wśród kandydatów na senatorów brakuje nazwisk z naszych powiatów.
Anna Żuber

tagi:    wybory 2015    parlament

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Warto wstrzymać się z wymianą pieca
· Biblioteka znów działa
· Wirtualne Dni Konstancina
· Susza jest realnym problemem
· Coraz bliżej nowego samochodu dla OSP Chojnów
· Zmarł Jerzy Łączyński. Zasłużony lekarz i samorządowiec
· Stworzyli serial z potrzeby serca
· Rusza kino samochodowe
· Co zmieniło się na kolejce przez ostatnich 20 lat?
· Zaniedbane konie w szkole przy Chyliczkowskiej?
· Wyniki badań wody z rzeki są szokujące!
· 16-latek zastąpił 38-latka
· Powiększą parking przy urzędzie
· Epidemia nie wpłynęła na rynek nieruchomości
· Wizualizacja nowego targowiska
· Czy na Gminnej powinny pojawić się spowalniacze?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest