Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 czerwca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 czerwca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 czerwca**


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 608), 2016-01-28
Startują ferie bez nudy

POWIAT PRUSZKOWSKI/POWIAT GRODZISKI Od poniedziałku, 1 lutego oficjalnie rozpoczynają się ferie zimowe, a lokalne placówki wręcz prześcigają się w atrakcjach, jakie przygotowują dla dzieci. Część zajęć odbywa się bezpłatnie, za niektóre trzeba zapłacić, a w niektórych placówkach zostały ostatnie miejsca

Pruszkowski Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk“ w Pruszkowie zaprasza na „Aktywne zimowisko“, które trwać będzie od 1 do 12 lutego (od poniedziałku do piątku, w godz. 10-13). W programie m.in. gry planszowe, animacje, zabawy integracyjne i ruchowe, a także warsztaty: ,,Pruszków naszych Dziadków”, ,,Sławne Rodziny Pruszkowskie”, Pruszkowska Lokomotywa”, które nawiązuje do 100-lecia istnienia miasta. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji znajdziemy na www.mok-kamyk.pl.

Wyjazdy na lodowisko
Mnóstwo atrakcji zapewni także Milanowskie Centrum Kultury wraz z dyrektorami tutejszych szkół. Całość programu feryjnego nastawiona będzie na ruch, rozwój artystyczny dzieci i dobrą zabawę, a wśród najciekawszych wydarzeń znajdą się malarstwo na jedwabiu, spotkanie ze strażnikami miejskimi, bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła, kino dla dzieciaka czy wyjazdy na lodowisko Warszawa „Stegny” (dla dzieci z klas I-III) i zajęcia jazdy na rolkach. Ponadto będzie możliwość wykupienia obiadów. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.mckmilanowek.pl.
Z kolei pruszkowskie Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci z całego powiatu pruszkowskiego w wieku od 7 do 12 lat na „Ferie zimowe z komiksem … i nie tylko”. Oprócz praktycznych zajęć warsztatowych, placówka zorganizuje wspólną wyprawę na bardzo interesującą i zabawną wystawę ,,Papcio Chmiel i jego podopieczni’’ do Muzeum Karykatury w Warszawie. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział dzieci zgłaszać można już tylko do 30 stycznia.
Do bezpłatnych treningów szermierki zachęca Grodziski Klub Szermierczy. Chłopcy i dziewczęta będą mogli zapoznać się z tą dyspyliną w hali przy ul. Westfala w Grodzisku Mazowieckim od 8 do 12 lutego w godz. 14-15.

Spacerkiem po Podkowie
Na „Zimę w mieście" zaprasza także grodziskie Centrum Kultury. W programie m.in. aikido, zajęcia taneczne czy umuzykalniajace. Dziecko można zapisać jedynie na tydzień zajęć – zajęcia są bezpłatne i przeznaczone są dla dzieci z terenu gminy Grodzisk Mazowiecki. Więcej informacji na www.centrumkultury.eu.
Artferie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat zorganizuje Centrum Kultury i Inicjatyw Społecznych w Podkowie Leśnej. Maluchy poznają postać słynnego archeologa profesora Kazimierza Michałowskiego, odwiedzą miejsca, w których pracował i mieszkał. Warsztaty poprowadzi edukator z Muzeum Narodowego w Warszawie. W programie także warsztaty, podczas których będzie można wykonać marionetkę, kukiełkę, pacynkę czy jawajkę. Nie zabraknie spacerów po zimowej Podkowie, zabaw integracyjnych, miejsca na inwencje własną uczestników. Koszt 100 zł/tydzień - dzieci zamieszkałe w Podkowie Leśnej, pozostałe 125 zł (obiady za dodatkową opłatą). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo mają dzieci mieszkające w Podkowie Leśnej, i uczące się w miejscowych szkołach.Więcej informacji na www.ckiopodkowa.pl.

Na basen albo łyżwy
„Zimę w mieście“ organizuje także Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie. W programie m.in. przedstawienie teatralne, nauka flamenco, warsztaty recyklingowe, zdobienia pierników, wokalne i plastyczne. Więcej na www.mokpiastow.pl.
O dzieci w wieku od 7 do 11 lat zadbają także bibliotekarze w Baranowie (od 8 do 12 lutego) i w Kaskach (od 1 do 5 lutego). W godz. od 10 do 12 m.in. bajanie, łamigłówki oraz zajęcia plastyczne.
Nową ofertę na czas ferii będzie miała pruszkowska pływalnia „Kapry“. Ceny biletów dla dzieci i młodzieży 3 zł/godz. - bilet grupowy, 4 zł/godz. - bilet indywidualny. Promocyjne ceny będzie miał też basen w Raszynie.
Dzieci i młodzież, ale także dorośli będą mieć do dyspozycji lodowiska. Takie obiekty powstały już na początku zimy m.in. w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego czy w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Spółdzielczej. Z podobnego obiektu korzystać można też przy Zespole Szkół w Michałowicach na ul. Szkolnej 15. W ferie zimowe (1-12 lutego) lodowisko będzie czynne jak w weekendy, tj. w godz. 10-21.
Anna Żuber

tagi:    ferie 2016

Przeczytaj też
Docenili naszego bibliotekarza (2017-05-26)
Zimowisko Dobrej Woli (2017-03-03)
Mniej ofiar na drogach (2017-02-24)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Powstanie centrum zarządzania miastem
· Powstaje dokument o lokalu z Zalesia Górnego
· Warto wstrzymać się z wymianą pieca
· Biblioteka znów działa
· Wirtualne Dni Konstancina
· Susza jest realnym problemem
· Coraz bliżej nowego samochodu dla OSP Chojnów
· Zmarł Jerzy Łączyński. Zasłużony lekarz i samorządowiec
· Stworzyli serial z potrzeby serca
· Rusza kino samochodowe
· Co zmieniło się na kolejce przez ostatnich 20 lat?
· Zaniedbane konie w szkole przy Chyliczkowskiej?
· Wyniki badań wody z rzeki są szokujące!
· 16-latek zastąpił 38-latka
· Powiększą parking przy urzędzie
· Epidemia nie wpłynęła na rynek nieruchomości
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest