Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 630), 2016-07-08
W rytmach disco polo

123
TARCZYN W ostatni weekend odbyły się Dni Tarczyna. W sobotę sportowych emocji dostarczył turniej piłki nożnej, niedzielę zdominowały występy sceniczne. Gwiazdami tegorocznego święta był zespół Ekstazy oraz Sławomir

Tegoroczne Dni Tarczyna rozpoczęto Turniejem Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Tarczyna Mirosława Faliszewskiego. Na boisku „Orlik” zagrało dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Puchar wywalczyła drużyna FC Czerwąsi pokonując w finale KS Kontrę z Tarczyna. Trzecie miejsce zajęła drużyna Urzędu Miasta w Tarczynie, z której Daniel Bloch został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika turnieju. Królem strzelców został Sebastian Adamczyk z FC Czerwąsi. Trzy najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz sprzęt sportowy, które wręczyli: burmistrz Barbara Galicz, przewodniczący rady miejskiej Mirosław Faliszewski oraz radna Agnieszka Święcka.

Odznaczono Honorowych
Obywateli

Niedzielny ranek nie wróżył dobrej pogodny – na szczęście zanim rozpoczęto świętowanie, wiatr przegonił chmury i aura stała się dużo przyjaźniejsza.
Pierwszym występem na scenicznych deskach popisał się zespół „Światło księżyca” działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Panie w przepięknych, różnobarwnych strojach zaprezentowały efektowny taniec brzucha.
Kolejnym punktem imprezy była pierwsza część występu tarczyńskiego chóru, po którym wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Tarczyna. W tym roku ten zaszczytny tytuł nadano pośmiertnie Feliksowi Dębskiemu oraz Czesławowi Mirosławowi Szczepaniakowi.
Feliks Dębski został wyróżniony za działalność polityczną w Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici” w latach 1935-1939, w Batalionach Chłopskich w okresie II Wojny Światowej i Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym. Z jego inicjatywy powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Kotorydzu, droga asfaltowa od trasy E-7 do wsi Kotorydz oraz szkoła podstawowa w Kotorydzu. Pełnił również funkcję posła na Sejm RP IV kadencji.
- Osoby takie jak pan Feliks Dębski są wspaniałym darem dla Ziemi Tarczyńskiej, współtworzą jej oblicze, wpisują się w historię naszej Małej Ojczyzny – odczytała w imieniu kapituły burmistrz Barbara Galicz.
- Jest mi ogromnie miło, że taka decyzja została podjęta przez kapitułę przyznającą tytuł Honorowego Obywatela Tarczyna – powiedział syn Feliksa Dębskiego. - Tym bardziej, że zbiega się ona z dwiema rocznicami – w maju minęła setna rocznica urodzin mojego ojca, a 29 lipca będziemy obchodzić trzydziestą rocznicę jego śmierci.
Czesławowi Mirosławowi Szczepaniakowi przyznano tytuł za twórczość literacką i zasługi w popularyzowaniu Ziemi Tarczyńskiej w Polsce.
- W tomikach swojej poezji w sposób niezwykły opisuje przeżycia związane z ziemią tarczyńską – powiedziała burmistrz Barbara Galicz.
Wyróżnienie w imieniu poety przyjęła jego siostra, która złożyła także podziękowania władzom samorządowym.

Królewskie przyjęcie Extazy
Po drugiej części koncertu tarczyńskiego chóru, oraz występach solistów, rozpoczęto niezwykle interesującą i dynamicznie prowadzoną zabawę dla dzieci, które chętnie tańczyły z Minionkiem i brały udział w konkursach. Przed głównymi gwiazdami wieczoru publiczność rozgrzewał Wehikuł Czasu, prezentując niezapomniane przeboje z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Trzeba przyznać, że zespół wywiązał się ze swojego zadania perfekcyjnie, wprowadzając w dobry nastrój coraz liczniej gromadzącą się publiczność.
Gdy na scenę wyszło Extazy przywitała ich burza oklasków wznieconych przez tysiące dłoni. Zespół potwierdził, że zainteresowanie disco polo przeżywa prawdziwy renesans. Publiczność reagowała niezwykle entuzjastycznie nie tylko krzykiem i oklaskami, ale także popisując się znajomością tekstów poszczególnych utworów. Wizualną atrakcją koncertu były trzy skąpo ubrane tancerki, które swoją żywiołowością rekompensowały nieco statyczne zachowanie wokalisty.
Po koncercie, lider Extazy Kamil Chudziński wyszedł do najwierniejszych fanów, rozdawał autografy i chętnie pozował do zdjęć. Tymczasem na scenie swój koncert dla mocno już przerzedzonej publiczności rozpoczął Sławomir. Jego przebojowe, pełne humoru i autoironii rocko polo podbiło serca słuchaczy i godnie zakończyło drugi dzień tarczyńskiego święta.

ab
Komentarze
nick: Brawo,     2016-07-13   11:20:34
Brawo panowie redaktorzy, widzę że podążacie za ogólnoświatowym trendem, najważniejsze żeby było zdjęcie wypiętej d.py. Widzę że już nadajecie się do gazet o większym zasięgu niż tylko regionalne, a rzekłbym nawet do najlepszych portali typu "pudelek". jeszcze raz BRAWO ! To dopiero są "njusy"
nick: Brawo,     2016-07-13   11:20:42
Brawo panowie redaktorzy, widzę że podążacie za ogólnoświatowym trendem, najważniejsze żeby było zdjęcie wypiętej d.py. Widzę że już nadajecie się do gazet o większym zasięgu niż tylko regionalne, a rzekłbym nawet do najlepszych portali typu "pudelek". jeszcze raz BRAWO ! To dopiero są "njusy"

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ocalił życie, bo udawał martwego
· Pożar sklepu w Krupiej Wólce
· Mikołaj przyjedzie do dzieci ciuchcią
· Wróci pomnik Piłsudskiego?
· Studenci wspomogą niepełnosprawnych
· Kiermasz świąteczny i odpalenie choinki
· Zmiany w komunikacji od 3 stycznia?
· Ulice i skwery nie dadzą o nich zapomnieć
· Z Gretkowską oko w oko
· Wspólna wigilia przy góralskiej muzyce
· Nakarm automat elektrośmieciami
· O Łąkach znów głośno
· Chce przejechać Amerykę w 12 dni. Na rowerze!
· W Brześcach wybuchła wojna o krajobraz
· Coraz bliżej kościoła w Mysiadle?
· To wszystko wydaje mi się nierealne
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· S8 od Paszkowa do Przeszkody już szersza
· Mieszkańcy zapłacą mniej za bilety długookresowe
· Park coraz ładniejszy
· Zajęcia z mistrzami w nagrodę
· Od Zachodniej do Wschodniej bezpłatnie
· Polubiliśmy wypożyczalnie rowerów
· Protesty znów blokują obwodnicę
· Te papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii
· Czas wybrać się na łyżwy!
· Mieszkańcy chętnie korzystali z rowerów
· Od niedzieli nowy rozkład WKD
· W drodze do czystszego powietrza
· Zamknięcie sezonu uczczono tortem
· Każdy przebiegł, ile chciał i mógł
· Tędy też bezpiecznie pojedziesz rowerem
· Do trzech razy sztuka. Kto dokończy rewitalizację pałacu?
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest