Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 31 marca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 31 marca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 31 marca 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 662), 2017-03-17
Dobry start drugiej rundy

KOSZYKÓWKA, III LIGA, MUKS PIASECZNO - UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW 89:80 (26:17, 21:27, 21:23, 21:13) Zawodnicy Cezarego Dąbrowskiego udanie rozpoczęli drugą fazę rozgrywek III ligi, w której rywalizują o miejsca 7-12. Ich pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Żyrardowa

Tym razem kibice zobaczyli, niejako dla odmiany, lepszą grę w ataku i nieco słabszą formę w defensywie. MUKS pokazał kilka ciekawych, różnorodnych rozwiązań ofensywnych i były akcje, w których ręce same składały się do oklasków. Szczególnie podobać się mogła również efektowna czapa w wykonaniu Kamila Banowicza, którą poczęstował pod koszem sporo wyższego rywala. W drugiej i trzeciej kwarcie coś się jednak zacięło i – popełniające coraz bardziej irytujące trenera błędy w kryciu rywali Piaseczno – zaczęło przegrywać.
Na szczęście pod koniec trzeciej kwarty znakomite minuty zaliczył Piotr Zalewski, który wstrzelił się w rzutach za trzy (20 pkt. w meczu), a wtórowali mu Jan Milewski (23 pkt.) i Daniel Ciejka (17 pkt.). To głównie dzięki ich dobrej postawie w ofensywie Piaseczno mogło świętować zwycięstwo. W kolejnych spotkaniach, żeby myśleć o kolejnych triumfach, trzeba będzie jednak na powrót uszczelnić defensywę.
Kolejne spotkanie w hali SP nr 5 MUKS Piaseczno rozegra 18 marca o godz. 18. Rywalem będzie Pultovia Pułtusk.