Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 czerwca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 666), 2017-04-14
Mieszkaniec: Pobili mnie policjanci

PIASECZNO Paweł Siwiec, mieszkaniec Piaseczna twierdzi, że w nocy z soboty na niedzielę do jego mieszkania weszli dwaj funkcjonariusze i dotkliwie go pobili. - Komendant powiatowy nakazał wszczęcie w tej sprawie czynności wyjaśniających – mówi komisarz Jarosław Sawicki, rzecznik komendy powiatowej

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Paweł Siwiec wrócił do swojego mieszkania przy ul. Młynarskiej po północy. - Byłem trochę wypity i pokłóciłem się z żoną – przyznaje ze skruchą. - Krzyczeliśmy na siebie, widocznie sąsiedzi usłyszeli i wezwali policję.

Twierdzi, że dostawał na raty
- Funkcjonariusze, kiedy weszli już do mieszkania, zabrali mnie do drugiego, pustego pokoju – opowiada 33-latek. - Zostałem uderzony pięścią w twarz i poleciała mi krew. Następnie policjanci skuli mnie i wyprowadzili z lokalu.
Zdzisława Siwiec, żona pana Pawła twierdzi, że nie widziała momentu pobicia, ale później w pokoju natrafiła na krew, którą sprzątnęła. Poszkodowany przekonuje, że kolejnym „przystankiem” na drodze do komendy był lasek koło szpitala przy ul. Mickiewicza. - Tam policjanci rozebrali mnie do samych bokserek i zaczęli okładać pałkami – mówi Paweł Siwiec. - Otrzymałem w sumie kilkanaście uderzeń po brzuchu, plecach i nogach. Gdy upadłem na ziemie, kilkukrotnie zostałem też kopnięty w krocze. Następnie trafiłem do budynku przy ul. Kościelnej, gdzie zmyłem z twarzy krew i pozwolono mi się ubrać. Nie był to jednak jeszcze koniec, bo ci sami policjanci kilka razy uderzyli mnie pałką w każdą stopę. Z celi wypuszczono mnie dopiero po południu następnego dnia. Od razu poszedłem do szpitala, w poniedziałek zgłosiłem się do poradni chirurgicznej, a we wtorek zrobiłem obdukcję.
- Nie może być tak, że policja bezkarnie bije obywateli – dodaje Zdzisława Siwiec. - Już wcześniej mój mąż obrywał od funkcjonariuszy, ale nigdy nie był w aż tak złym stanie. Gdy przyszedł w sobotę do domu nic mu nie było, a teraz jest cały posiniaczony. Proszę, niech sam pan spojrzy... – dodaje, prezentując wykonane telefonem zdjęcia.

Złożyli skargę w Warszawie
Państwo Siwiec skompletowali już dokumentację medyczną, wśród której znajduje się obdukcja sądowo-lekarska (biegły stwierdza w niej m.in. zasinienia w rejonie głowy, tułowia, pośladków, moszny i stóp) oraz zasięgnęli porady prawnika. W środę Paweł Siwiec złożył skargę na funkcjonariuszy w Komendzie Głównej Policji. - Zostałem skrzywdzony i będę domagał się sprawiedliwości – mówi. - Nie wiem dlaczego ci policjanci tak brutalnie mnie potraktowali. Nie byłem agresywny, od razu zakuto mnie w kajdanki. Mam nadzieję, że ci panowie zostaną zwolnieni ze służby.
Komisarz Jarosław Sawicki, rzecznik KPP w Piasecznie poinformował nas, że już wchodząc na klatkę schodową budynku przy ul. Młynarskiej, policjanci usłyszeli dochodzące z jednego z lokali krzyki kobiety, która wzywała pomocy. - Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, spotkali się z czynnym i biernym oporem przebywającego w nim mężczyzny - mówi. - Nie reagował on na wydawane mu polecenia i nie chciał się ubrać. Wezwani do interwencji policjanci za słuszne uznali wówczas użycie środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala na badania, po czym – jako że nie stwierdzono tam przeciwwskazań - trafił do aresztu. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Komisarz Sawicki podkreśla, że aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tej interwencji, komendant powiatowy w Piasecznie zlecił wszczęcie czynności wyjaśniających przez zespół kontroli. - Wszystkie zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do prokuratury – zapowiada komisarz Sawicki.
Tomasz Wojciuk


Komentarze
nick: ,     2017-04-14   11:22:35
nick: Anna ,     2017-04-14   12:54:28
Nasza policja tak działa mojego byłego męża też tak zalatwili że chodzić nie mógł a prokuratura umorzyła postępowanie ręką rękę myje to jest jedna banda
nick: obywatel,     2017-04-14   20:07:42
Jeśli mu wlali to dobrze zrobili. Niech nie zakłóca spokoju. Teraz niewiniątko i pokrzywdzony a w nocy pijany "bohater" Następnym razem lać mocniej.

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Uniknąć szkolnego armageddonu
· Skargi rodziców odniosły skutek
· Siedlisko bobrów podzieliło mieszkańców
· Nie podwyższam, tylko równam
· Nie chcą bloków obok spokojnego osiedla
· Na rekreację tylko amfibią
· W busie jak w beczce ze śledziami
· Eksmisja XXL. Starocie za bramę
· Seniorzy wywracają się przed szpitalem
· Nietrafiony zarzut śledczych?
· Zatkał odpływ ze stawu i jest awantura
· Sprzątanie Jeziorki. Wśród śmieci... manekin
· Zalewa Skolimów. To efekt zaniedbań?
· Remont drogi. Odcięci na rok!
· Tor do ćwiczeń równowagi i mijanek
· Przystanek jest, ale dla kogo?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
· Kultura jazdy a rondo Królewska
· Błyskawiczna pomoc
· Pogorzelcy potrzebują pomocy
· Festiwal Otwartych Ogrodów
· Wspólna uprawa warzyw? Czemu nie!
· Przyszłość wójta i rady w rękach mieszkańców
· Na majówkę, na żaglówkę
· Linia 400 kV – nowe otwarcie
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest