Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 1 grudnia 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 673), 2017-06-09
Strzelanina na szczycie

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, SPARTA II JAZGARZEW – URSUS II WARSZAWA 5:3 W meczu dwóch najlepszych, jak dotychczas, zespołów trzeciej grupy warszawskiej A klasy kibice obejrzeli aż osiem goli i dość radosny momentami, futbol

Pierwszy gol w meczu na szczycie mógł paść już w 11. minucie. Olaf Kubat chybił jednak celu po dynamicznej akcji lewym skrzydłem Łukasza Kani. Cztery minuty później Sparta objęła jednak prowadzenie. Grający trener pierwszego zespołu z Jazgarzewa Marek Gołębiewski pewnie dobił, odbite przez bramkarza gości, uderzenie Tomasza Ćwila i zrobiło się 1:0. Od tego momentu, przeważający dotąd gospodarze, oddali jednak nieco pole gościom, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Kolejnego gola zdobyła jednak, tuż przed przerwą, Sparta. Po szybko wyprowadzonej kontrze Kania dostrzegł niepilnowanego Ćwila i było już 2:0.
Wydawało się, że w meczu o fotel lidera jazgarzewianie nie będą mieć po zmianie stron większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów, ale druga połowa zaczęła się od błyskawicznego trafienia dla gości. Ładnym uderzeniem na 2:1 popisał się Mateusz Chudek, a w 56. minucie, po błędzie Karola Matulki, zrobiło się nagle 2:2. Na reakcję Sparty nie trzeba było jednak długo czekać. Zaledwie trzy minuty później Gołębiewski świetnie dorzucił piłkę w pole karne, a tam efektownym strzałem głową posłał ją do bramki przyjezdnych Mateusz Keller. W 72. minucie piękną indywidualną akcją popisał się z kolei, grający dobre zawody, Krystian Matuszewski. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i było już 4:2.
Ursus nie zamierzał się jednak poddawać. W 82. minucie gola na 4:3 strzelił Maciej Osmański, ale ostatnie słowo należało tego dnia do nowego lidera ligi. W 84. minucie, po bardzo ładnym rozegraniu w ofensywie, kropkę nad i postawił Matuszewski i Sparta II jest już teraz o krok od awansu do ligi okręgowej.