Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 678), 2017-07-21
Jedenastka Sezonu 2016/2017 Kuriera Południowego

PIŁKA NOŻNA Kurier Południowy, jak co roku, prezentuje swoją Jedenastkę Sezonu. Choć wybór piłkarzy jest sprawą czysto subiektywną i stanowi formę zabawy, to jednak został on dokonany po konsultacjach z osobami związanymi z piłką nożną w powiecie piaseczyńskim (trenerami, zawodnikami i działaczami piłkarskimi)

Radosław Wąszewski (MKS Piaseczno) – duży potencjał, duże możliwości i... znakomita okazja do trenowania pod okiem Grzegorza Szamotulskiego sprawiają, że w piłce może osiągnąć naprawdę wiele. Pomimo młodego wieku (17 lat) był pewnym punktem w bramce biało-niebieskich.

Arkadiusz Ryś (Sparta Jazgarzew) – przez większą część sezonu obrona Sparty nie zawodziła, a kierował nią właśnie Ryś – zdecydowany i popełniający mało błędów w swoich interwencjach. Do tego skuteczny przy stałych fragmentach gry – w lidze zdobył sześć goli i zanotował asystę.

Patryk Dobies (MKS Piaseczno)
– swoją grą wprowadzał dużo pewności w formacji defensywnej Piaseczna, solidny zawodnik, rozegrał wiele minut w sezonie i dołożył jeszcze do swojego dorobku bramkę i pięć asyst.

Grzegorz Gotchold(Perła Złotokłos) – kapitan Perły Złotokłos, od wielu lat związany z tym klubem poprowadził swój zespół do wymarzonego awansu do czwartej ligi, słynący z twardej i zdecydowanej gry w defensywie, groźny pod bramką rywali przy stałych fragmentach gry, przez lata zrobił ogromny postęp w piłkarskim rzemiośle.

Bartosz Orłowski(Sparta Jazgarzew) – chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że był to niezwykle udany sezon dla popularnego „Orłosia”, który po raz kolejny potwierdził swoje duże umiejętności, 13 goli i 11 asyst w czwartej lidze na pewno budzą szacunek, a do tego udanie spisywał się również w rozgrywkach Pucharu Polski.

Robert Podoliński (Laura Chylice) – zanim zaczął trenować Radomiaka Radom, był siłą napędową Laury Chylice. Pomimo 41 lat na karku popularny „Bobo” nie miał problemów żeby strzelić w A klasie 17 goli i dorzucić do tego 14 asyst. Po kontynuowaniu kariery trenerskiej nie miał już niestety tyle czasu na grę w A klasie, co bardzo szybko przełożyło się niekorzystnie na wyniki Laury.

Adam Piotrowski (Perła Złotokłos)
– o ile Grzegorz Gotchold dbał głównie o obronę Perły, królem ofensywnej gry w Złotokłosie był bezsprzecznie Adam Piotrowski. Nie tylko zanotował 21 asyst (jego specjalnością są prostopadłe podania), ale i był najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem 14 goli, bardzo przyczynił się do awansu Perły.

Łukasz Krupnik (MKS Piaseczno)
– świetny sezon 21-letniego ofensywnego pomocnika Piaseczna, na boisku dużo widzi, jest dobry w grze kombinacyjnej i do tego skuteczny (siedem goli i 11 asyst).

Olaf Kubat (Sparta II Jazgarzew)
– być może największy wygrany poprzedniego sezonu, wreszcie zaczął wykorzystywać swój duży potencjał, w dużym stopniu to dzięki jego golom (ponad 20 w sezonie) druga drużyna Sparty zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej, swoją dobrą postawą zasłużył sobie na awans do pierwszego zespołu, w którym zdążył już zdobyć dwa gole i zanotować asystę.

Emil Wrażeń(KS Konstancin)
– Choć Konstancin spadł z ligi, Emil Wrażeń indywidualnie z pewnością nie zawiódł. Na zakończenie swojej dotychczasowe kariery zdobył 15 goli i dołożył osiem asyst. Kto wie, może w przyszłości jeszcze zobaczymy go na naszych ligowych boiskach?

Paweł Bylak (MKS Piaseczno) - Zdobywca 12 goli i pięciu asyst dawał zespołowi spodziewaną jakość w ofensywie i potrafił wykończyć akcje. Wiadomo już jednak, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy go w barwach biało-niebieskich.

Trener Roku Kuriera Południowego
– Jacek Rzepliński (Perła Złotokłos) i Marek Gołębiewski (Sparta Jazgarzew).


W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić dwójkę szkoleniowców. Obydwaj zrealizowali postanowione przed nimi cele. Perła w dobrym stylu awansowała do czwartej ligi, a Sparta zajęła w niej siódme miejsce (najwyższe spośród zespołów z powiatu piaseczyńskiego), a do tego świetnie spisywała się w rozgrywkach Pucharu Polski, ulegając dopiero Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.


Piłkarz Sezonu Kuriera Południowego – Grzegorz Gotchold (Perła Złotokłos).
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W light contact X Fight najlepszy w Polsce!
· Oliwia wicemistrzem Polski
· Zagrali dla Paulinki
· Darmowy trening na rynku
· Sparta już bez Gołębiewskiego
· Awans jest ich!
· Warszawa wygrywa w Piasecznie
· MUKS Piaseczno znów trzeci w Polsce!
· Worek medali na początek
· Udany finisz Konstancina
· Siatkówka w letnim wydaniu
· Ich pierwsze mistrzostwa
· Sukcesy małych gladiatorów
· Godne pożegnanie
· Mistrzowska gala w Mysiadle
· Finał nie dla podwórkowych ekip
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
· Mają trzecią ligę, jest apetyt na drugą
· Jedyny taki bieg
· Doceniono utalentowaną kolarkę
· Rozdajemy pakiety startowe na Bieg Raszyński!
· Ruszyły zapisy na IX Bieg Raszyński
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest