Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 693), 2017-11-03
Grand Prix z mistrzynią

TENIS STOŁOWY W drugim turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięła rekordowa liczba 125 uczestników. Patronem medialnym imprezy jest Kurier Południowy

Na tak dużą frekwencję 22 października wpływ miało kilka czynników. Niewątpliwie jednym z nich była obecność dwukrotnej mistrzyni Polski seniorek Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Zawodniczka występująca obecnie w ekstraklasowej drużynie z Sochaczewa, znalazła czas, aby wręczyć nagrody najlepszym oraz zagrać kilka piłek z chętnymi uczestnikami. A tych nie brakowało! Przez około godzinę do stołu, przy którym stała Grzybowska-Franc czekała długa kolejka młodych zawodników starających się zdobyć choćby punkt z dwukrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich.
Oprócz obecności gościa specjalnego w trakcie turnieju odbyło się również losowanie nagród. Tym razem do wygrania były dwie koszulki reprezentantów Polski w tenisie stołowym oraz 30-minutowy indywidualny trening z mistrzynią. Szczęśliwcem okazał się być 11-letni Michał Grabek, który najpierw nie mógł uwierzyć w wygraną, a następnie dwoił się i troił trenując z utytułowaną zawodniczką. Kolejnym czynnikiem, który przyczynił się do tak dużej liczby uczestników były atrakcyjne nagrody czekające na najlepszych.
– Dzięki wsparciu gminy Piaseczno, samorządu Mazowsza oraz sponsorów zwycięzcy mogli liczyć na puchary, medale czy sprzęt sportowy – mówi Maciej Chojnicki z UKS Return Piaseczno, organizator zawodów.
Jeśli chodzi natomiast o poziom sportowy, to trzeba przyznać, że z turnieju na turniej jest on coraz wyższy, a do Piaseczna przyjeżdżają coraz mocniejsi zawodnicy. Najlepszym dowodem na to jest jedynie piąte miejsce Alicji Walasek w kategorii kobiet. Zwyciężczyni pierwszego turnieju cyklu oraz poprzedniej edycji GP, tym razem nie weszła nawet do półfinału. Najlepsza okazała się Monika Borewicz, a w kategorii dzieci triumfowała Zofia Śliwka na co dzień trenująca w Bogorii Grodzisk Mazowiecki.
– Mam 10 lat i jestem tu z mamą, po raz pierwszy w Piasecznie – mówi Zofia Śliwka. – Szczególnie trudny mecz miałam, najpierw w grupie, a potem w finale, z Mateuszem Sakowiczem. Turniej oceniam bardzo fajnie, podoba mi się tutaj. Biorę udział w różnych zawodach i tutaj jest dobra organizacja. Będę jeszcze przyjeżdżała do Piaseczna.
Bezkonkurencyjny wśród juniorów był, trenujący w UKS Return Piaseczno, Borys Massalski. – Na uwagę zasługuje fakt, że Borys zrezygnował z możliwości gry w kategorii dzieci, gdyż chciał spróbować się ze starszymi zawodnikami – podkreśla Maciej Chojnicki. – Nie dość, że wystąpił w starszej kategorii, to jeszcze od razu zgarnął złoto.
W kategorii mężczyzn nie było niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Rafał Suszycki, triumfator zeszłorocznej edycji. Kategoria open padła z kolei łupem Daniela Draczki, który w finale pokonał Jacka Szachnowskiego. Nic zresztą dziwnego - obaj zawodnicy występują obecnie w drugiej lidze mężczyzn.
Następny turniej w Piasecznie odbędzie się już jutro, a gościem specjalnym zawodów będzie indywidualny wicemistrz Polski Marek Badowski. Warto pamiętać, że Badowski jest wychowankiem UKS Return Piaseczno i pingpongowe podstawy zdobywał właśnie w Piasecznie.
Grzegorz Tylec


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Pierwsza jesień nowych Gosirek
· Kobiety też grają w piłkę!
· Nagrodzono najlepszych sportowców
· X Fight najlepszym klubem w Polsce!
· Sparta ma się dobrze
· Piaseczno na czele Playareny
· Na szczytny cel
· Perła grała do końca
· Zwycięstwo po pięciu setach
· Międzynarodowa gwiazda Pucharu Zimy
· Świąteczne Grand Prix z wychowankiem
· Wynik nie był najważniejszy
· Lepsi od Pułtuska
· Rozgrywki Playarena coraz popularniejsze
· Konstancin znów lepszy od Piaseczna
· Mecz bez historii
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
· Pamięci wspaniałego kolegi i hokeisty
· Wiosnę od jesieni dzieliły 42 km
· KS Raszyn rośnie w siłę
· Strażak z koroną maratonów
· Z Bundesligi do hali przy Westfala
· Najszybsze kadetki w Polsce
· Magicy piłki wyjdą na ulice
· Znicz spadł do drugiej ligi!
· Lasy Młochowskie pełne amatorów MTB
· Szykuje się wielkie ściganie
· Rodzinny Bieg Raszyński
· Już niedługo Bieg Raszyński
· Turniej mini siatkówki rozstrzygnięty
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest