Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 693), 2017-11-03
Gmina „poluje” na nowe lokale

PIASECZNO W ubiegłym roku gmina kupiła budynek przy ul. Warszawskiej, do którego zostaną przeniesione rozproszone po mieście gminne wydziały. Teraz trwają rozmowy w sprawie przejęcia od starostwa lokali przy ul. Czajewicza, po dawnym wydziale komunikacji, i Kościuszki, w którym kiedyś mieściło się pogotowie ratunkowe

Budynek przy Warszawskiej ma ponad 800 m kw. powierzchni. Gmina zapłaciła za niego około 6 mln zł. W tym roku miał on być remontowany i częściowo przebudowywany, na co radni zarezerwowali w budżecie 1,24 mln zł. Wiosną przygotowano dokumentację projektową, później odbył się przetarg. Jednak ceny jakie zaproponowali wykonawcy przewyższały możliwości finansowe samorządu. Na razie sprawa jest w zawieszeniu i wszystko wskazuje na to, że budynek będzie remontowany dopiero w przyszłym roku. Modernizacja ma objąć m.in. rozbiórkę, a następnie odtworzenie części magazynowej, w której mają znaleźć się pomieszczenia biurowe, przebudowę pomieszczeń na kondygnacjach nadziemnych, przystosowanie części piwnicy do funkcji magazynowej, przebudowę klatki schodowej i szybu windowego oraz montaż windy przystosowanej dla niepełnosprawnych, a także adaptację części piwnicy na stołówkę. Do budynku w pierwszym rzędzie mają zostać przeniesione wydziały i jednostki organizacyjne, mieszczące się w wynajmowanych lokalach, co rocznie kosztuje gminę blisko 500 tys. zł. Nie wiadomo jednak, kiedy cała operacja dojdzie do skutku. Wydaje się, że najwcześniej jesienią przyszłego roku.

Straż miejska przy Czajewicza...
Starostwo powiatowe niedawno przeniosło do gmachu po urzędzie skarbowym wydział komunikacji i transportu, mieszczący się wcześniej w budynku przy ul. Czajewicza 1a. Opróżniony budynek chciałaby przejąć gmina Piaseczno i przenieść do niego straż miejską. – Pierwotnie miało to nastąpić już we wrześniu, jednak najprawdopodobniej odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – Budynek, który obecnie zajmujemy, ma powierzchnię zaledwie 100 m kw. Pracuje na niej aż 21 osób. Nie mamy też pod ręką monitoringu, który znajduje się w siedzibie policji.
W ramach systemu miejskiego monitoringu funkcjonuje na razie 35 kamer. Jednak od przyszłego roku ma ich być ponad dwa razy więcej, bo do systemu zostanie podłączonych 40 kamer z parku miejskiego oraz 8 z parku w Józefosławiu. Po zmodyfikowaniu system bardzo się rozrośnie i w siedzibie policji najzwyczajniej w świecie nie będzie już na niego miejsca.

...a poradnia w dawnym żłobku
W zamian za przestronny budynek przy ul. Czajewicza, gmina chce odstąpić powiatowi budynek dawnego miejskiego żłobka przy ul. Chyliczkowskiej 47. Miałaby zostać przeniesiona do niego poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która obecnie dzieli budynek z internatem przy Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Chyliczkowskiej. Powiat chciałby powiększyć internat właśnie kosztem poradni.
Jednak na tym planowane zdobycze gminy się nie kończą. Ma ona bowiem także apetyt na lokale, znajdujące się na piętrze narożnego budynku przy ulicy Kościuszki, naprzeciwko skweru Kisiela, w którym dawniej mieściło się pogotowie ratunkowe. Nie wiadomo na razie jakie wydziały miały by się tam znaleźć, a także kiedy część budynku zostanie przejęta i wyremontowana.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· PiS: Będziemy stanowczo bronić starosty
· Oświata oczkiem w głowie
· Wstrząsy w starostwie
· Tak czy owak Sergiusz Muszyński
· Polsport kontra gmina 1:0
· Wyzwani od komunistycznych kanalii
· Będzie więcej terenów zielonych!
· To nie koniec świata. A co z koalicją?
· Gmina wygrała z Kwirytą
· Awantura o anonim
· Tylko 15 mln zł na inwestycje!
· Odroczony wyrok
· Pierwsza strefa w całej gminie plus darmowe „elki”
· Pół miliarda do wydania
· To koniec tego zarządu powiatu. I koalicji?
· CBA zgłasza wójt do prokuratury
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Zmiany kadrowe nowego komisarza
· Wójta zastąpił komisarz
· Rok rekordowych inwestycji
· Miliony na ulice, skwery i budynki publiczne
· Szczęściarze z Raszyna
· Ponad 100 mln zł na inwestycje
· Zmarł Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna
· Menadżer roku już bez pracy
· Aleja Marii Dąbrowskiej w nowej odsłonie
· Zaparkujesz, zrobisz zakupy i pojedziesz
· Brwinów jest im wdzięczny
· Powstanie sieć ścieżek rowerowych
· Powstają nowe ścieżki rowerowe
· Kolejni lokatorzy zmienią adres
· Rowerem w każdą stronę
· Smartfon w roli przewodnika
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Czy Warka będzie eko..?
· W sprawie szpitala starostwo błądzi we mgle...
· Nasze Czasy mają dość koalicji z PiS?
· Warka – turystyczna perła Mazowsza
· Powiat w chocholim tańcu
· Budżet powiatu na wesoło
· Zagospodarowanie Słomczyna jest najważniejsze
· Absolutorium dla starosty
· Budżety uchwalone
· Natura przejmuje gospodarkę odpadami
· Finansowy krach nie grozi powiatowi grójeckiemu
· Finanse to skomplikowana sprawa - nie dla SP ZOZ w Nowym Mieście
· Warka jest wielkim placem budowy
· Wspaniały pomysł na przedszkole
· Nowa siedziba urzędu gminy
· Burmistrz Gizka zrezygnował z podwyżki
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest