Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 września 2018 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 727), 2018-07-27
Obchody Święta Policji

POWIAT PRUSZKOWSKI/GRODZISKI W powiecie pruszkowskim policjanci otrzymali życzenia i awanse, a na końcu zaprosili wszystkich na piknik poświęcony bezpieczeństwu. W Grodzisku Mazowieckim do miejscowej komendy trafił piękny, nowy sztandar, nadany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, Joachima Brudzińskiego

Najpierw swój dzień (w tym roku przypada 99. rocznica powstania policji) obchodzili funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu pruszkowskiego. W sobotę 14 lipca po południu zebrali się oni w pruszkowskim parku Kościuszki. Uroczystość uświetnił swą obecnością nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Stołeczny Policji, który pogratulował policjantom awansów (mianowanie na wyższe stopnie otrzymało 76 funkcjonariuszy) i złożył im życzenia. W obchodach, tradycyjnie już, uczestniczyli przedstawiciele gmin z terenu powiatu pruszkowskiego i starosta Maksym Gołoś. Mł. insp. Karol Siedlak, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie podziękował wszystkim samorządom za wieloletnią współprace i wsparcie finansowe, a podległym policjantom za ofiarną służbę. - Tegoroczne Święto Policji przypada w czasie wyjątkowym dla wszystkich Polaków - w 100 lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości – mówił mł. insp. Karol Siedlak. - Kształtowanie się upragnionej, okupionej krwią na wszystkich frontach Europy ojczyzny nie byłoby możliwe bez budowania silnych instytucji, dla których troska o Polskę i patriotyzm były na pierwszym miejscu i wyznaczały drogę do celu, jakim było zbudowanie suwerennego państwa. Taką instytucją była i nadal jest polska policja. Służymy naszemu krajowi niemal od początku. I z niezmienną wiernością służymy mu dziś i będziemy służyć także w przyszłości.
Podczas uroczystości głos zabrał także starosta pruszkowski. Maksym Gołoś podziękował policjantom za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Dziesięciu funkcjonariuszy, w dowód uznania dla ich pracy, otrzymało także od starosty nagrody pieniężne.

Bezpieczny piknik
Po zakończeniu części oficjalnej obchodów, policjanci z komendy powiatowej zaprosili mieszkańców na piknik „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”. Wśród atrakcji znalazły się: pokaz sprzętu, malowanie buziek, pokaz patrolu konnego i zastosowania w warunkach bojowych psów. Na miejscu był także symulator dachowania, punkt informacyjny z odblaskami i namiot pełen konkursów oraz zabaw dla dzieci. Nie mogło też zabraknąć balonów, dmuchańców, baniek mydlanych, waty cukrowej, bigosu i grochówki. Hitem był pokaz starych, zabytkowych radiowozów, udostępnionych przez Muzeum Techniki i Motoryzacji w Piastowie. Imprezę uświetnił występ orkiestry młodzieżowej Vivat.

Grodziscy policjanci otrzymali sztandar
W poniedziałek swoje święto obchodzili policjanci z powiatu grodziskiego. Na placu przed Centrum Kultury odbył się uroczysty apel, podczas którego jednostce nadano sztandar. W obchodach, oprócz mieszkańców, zaproszonych gości i funkcjonariuszy, wzięli udział także Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, przedstawiciel urzędu wojewódzkiego oraz biskup polowy wojska polskiego, Józef Guzdek. Najpierw gen. Szymczyk przyjął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości i dokonał przeglądu pododdziałów. Po podniesieniu flagi państwowej wszystkich powitał inspektor Dariusz Lubański, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim. Komendant podziękował fundatorom sztandaru i policjantom za zasługi, które doprowadziły do jego nadania. Podkreślił także wagę wydarzenia. Następnie przedstawiciele fundatorów, zaproszeni goście i sami policjanci wbili w drzewiec sztandaru gwoździe honorowe, a zwieńczone dzieło poświęcił biskup Józef Guzdek. Wręczenia proporca dokonali starosta Marek Wieżbicki wraz z gen. Szymczakiem, a odebrał go insp. Dariusz Lubański.
Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie policjantom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W grodziskiej komendzie awansowanych zostało łącznie 42 funkcjonariuszy, w tym 3 w korpusie oficerów, 16 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych.
Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w swoim przemówieniu podziękował policjantom i pracownikom komendy za wysiłek wkładany każdego dnia w służbę, a ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie. Nadinspektor Paweł Dobrodziej pogratulował swoim podwładnym bardzo dobrych efektów pracy. Podkreślił także zaangażowanie funkcjonariuszy, dzięki któremu w powiecie grodziskim wzrosła wykrywalność przestępstw i jest bezpieczniej na drogach. Obchody zakończyła policyjna defilada.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Możesz pomóc Szlachetnej Paczce
· Jarmark przyciągnął mieszkańców
· Zbliża się remont alei Róż
· Dzień podziękowań i zabawy
· Pożegnali lato, powitali szkołę
· Otworzyli basen. Ale bez zjeżdżalni
· Święty Stanisław patronem miasta
· Problemy z odbudową plebanii
· Niedoróbki na Szkolnej
· Pływali aż miło
· Nowymi szlakami przez piękne miasto
· Ryxa będzie jak nowa, ale za rok
· Śmiertelny wypadek w Mrokowie
· Prażmów pożegna lato
· Problem dzików powrócił
· Cieplny rozwód dał milion oszczędności
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Eleni zaśpiewa na finał dożynek
· Nowy wóz bojowy dla OSP Biskupice
· Pruszkowski Festiwal Archeologiczny „ARTEfakty”
· Mieszkańcy bawili się na dożynkach
· Książka o historii gminy
· Cztery piętra i 300 aut. Zaparkujesz za miesiąc
· Dni Brwinowa z ostrym graniem i bitwą
· Karkołomna podróż po zmroku
· Powstanie nowoczesny punkt przesiadkowy
· 60 lat razem
· Koniec linii zastępczych. Z jednym wyjątkiem
· Śmiertelny wypadek przy budowie „Pastewnika”
· Kambo: prokuratura kończy śledztwo
· 3500 trójkątów na 100-lecie Niepodległej
· Wąż zbożowy napędził strachu
· Na inaugurację roku poświęcono nową szkołę
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest