Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 731), 2018-08-31
Derby znów dla Piaseczna

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, PERŁA ZŁOTOKŁOS – MKS PIASECZNO 1:2 Podopieczni Igora Gołaszewskiego mogą mówić o świetnym starcie w lidze. Po wygranych ze Spartą, Mazurem i Mszczonowianką przyszła pora na kolejne starcie derbowe – tym razem z Perłą w Złotokłosie

– Przygotowaliśmy zespół do gry w lidze okręgowej – mówi Rafał Tchórzewski, prezes Perły Złotokłos. – Nasz budżet wynosi 30 tys. zł i trudno nam rywalizować z klubem, który ma 170 tysięcy.
Po wycofaniu się z rozgrywek Drogowca Jedlińsk Perła zgodziła się zająć jego miejsce i jak dotychczas przegrała wszystkie swoje mecze, tracąc 16 goli i nie strzelając ani jednej bramki.
W pierwszej połowie widać było kto jest aktualnie w czołówce tabeli, a kto ją zamyka. Piaseczno otworzyło wynik meczu już w 3. minucie, kiedy to Bartosz Orłowski zanotował swoje kolejne trafienie ligowe, popisując się celnym uderzeniem głową. Sprowadzony ze Sparty zawodnik świetnie rozumie się na boisku zwłaszcza ze Zbigniewem Obłuskim, którego obsłużył celnym podaniem w 31. minucie. Napastnikowi Piaseczna nie pozostało w tej sytuacji nic innego jak tylko wykorzystać okazję sam na sam z Pawłem Reszką i podwyższyć prowadzenie.
Po zmianie stron Perła ruszyła wreszcie odważniej do przodu, a biało-niebiescy – zadowoleni z prowadzenia – wyraźnie spuścili z tonu. Gospodarzom nie było jednak łatwo – zwłaszcza, że w 72. minucie, za zdecydowane wejście wślizgiem, z boiska wyleciał z czerwoną kartką Maciej Maciejewski. Drużyna ze Złotokłosu zdobyła jednak w dziesiątkę gola kontaktowego, którego strzelił – ładnym uderzeniem lobem – Sebastian Adamczyk. Ostatecznie to było jednak dla Perły za mało żeby pokusić się w tym meczu choćby o punkt.