Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 736), 2018-10-05
Powstała hala magazynowa. Mieszkańcy kreślą czarne scenariusze

LESZNOWOLA Przy ul. Uroczej w Starej Iwicznej, wśród domów jednorodzinnych, powstała hala magazynowa. Mieszkańcy boją się, że wkrótce ruszy w niej produkcja, a ich życie zamieni się w koszmar

O planach inwestora, spółki Korman, pisaliśmy dwa lata temu. Spotkały się one wówczas z protestami okolicznych mieszkańców, którzy obawiali się, że hala oraz dojeżdżające do niej ciężarówki będą generowały duży hałas. – Pierwotnie firma, która kupiła działkę, chciała pobudować przy Uroczej halę produkcyjno-magazynową, ale nie dostała na to zgody – wyjaśniał wówczas na naszych łamach Marcin Jakubowski, którego dom znajduje się naprzeciwko inwestycji. – Plan miejscowy dopuszcza wprawdzie na tym terenie usługi, ale nie mogą one być uciążliwe dla mieszkańców.
Podobno początkowo jeden z właścicieli firmy informował sąsiadów, że w hali mają być prefabrykowane lekkie metalowe elementy o długości 20 m. Transport takich profili musiałby odbywać się TIR-ami, a droga przez osiedle ma jedynie 5 m szerokości i mieszkańcy nie wyobrażają sobie, aby jeździły nią długie, ciężkie samochody. 5 sierpnia 2016 roku inwestor skompletował wszystkie wymagane dokumenty i otrzymał pozwolenie na budowę. W korekcie złożonego do starostwa wniosku wykreślono działalność produkcyjną. To jednak nie uspokoiło sąsiadów, którzy na wieść o tym że hala jednak powstanie, zaczęli protestować.

Tylko drobne obróbki blacharskie?
Mieszkańcy Uroczej podnosili, że inwestycja – w ich mniemaniu - jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz, że inwestor nie dysponuje odpowiednim dojazdem do nieruchomości. – Mimo że ulica Urocza jest wąska, nie ma chodnika i nie jest przystosowana do obsługi ruchu samochodów ciężarowych, nikt nie przejął się naszymi protestami – skarży się Bogusław Haman, który na bieżąco monitorował postępy w budowie hali. – Pomijam już fakt, że charakter i kubatura obiektu kompletnie nie przystają do wyglądu naszego osiedla, na którym dominuje zabudowa jednorodzinna. Nasze domy straciły przez to na wartości.
Przedstawiciele firmy Korman od początku nie rozumieli pretensji mieszkańców. Podkreślali, że inwestycja jest zgodna z warunkami zabudowy dla tego obszaru. – Jesteśmy firmą usługową, nie planujemy w tym miejscu produkcji – informował nas Marcin Korkosz, prezes zarządu. – Będziemy robić tu jedynie drobne obróbki blacharskie. Zapewniam, że w żaden sposób nie będzie to uciążliwe dla mieszkańców.
Alfred Zozman, wiceprezes zarządu spółki podkreślał, że dowóz materiałów do magazynu będzie odbywał się głównie samochodami o masie do 3,5 tony.

Hala już stoi. Co będzie dalej?
Kilka dni temu, na zaproszenie mieszkańców, ponownie udaliśmy się na Uroczą. Bogusław Haman zaprowadził nas przed sporych rozmiarów halę i znajdujące się na jej froncie pomieszczenia biurowe. – Nie zaczęto jeszcze produkcji, ale sąsiad widział jak przywożą tu maszyny, w tym krawędziarki – mówi. – Boję się, że zaraz naszą drogą zaczną jeździć ciężkie samochody, chociaż znaki ustawione przy ulicy tego zabraniają... To spokojne osiedle. Nie chcemy tu przemysłówki. Tym bardziej, że plan miejscowy jej nie przewiduje.
Mieszkańcy nalegają, aby właściciel hali zbudował do niej własny dojazd. – Podobno jest to możliwe od strony ul. Postępu – dodaje Bogusław Haman. – Taka inwestycja wymaga jednak czasu. Oficjalnie Uroczą mogą jeździć samochody do 3,5 tony i zamierzamy tego pilnować. Jeśli zauważymy ciężarówki, od razu będziemy dzwonić na policję.
Z przedstawicielami firmy Korman tym razem nie udało nam się skontaktować.
Tomasz Wojciuk

tagi:    ul. Urocza    Stara Iwiczna

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Co z tą pocztą?
· Magazyn Szlachetnej Paczki czeka na wolontariuszy!
· Znów tli się protest w Łubnej i okolicy
· Osiedle płotem przedzielone
· Mają dość dziur w drogach
· Z wózkami przez bramę? Zrobią podjazd
· Pogorzelcy potrzebują jeszcze pieca
· Słup niezgody
· Powstała hala magazynowa. Mieszkańcy kreślą czarne scenariusze
· Spóźnieni zgodnie z rozkładem
· Inwalidka? Na koniec kolejki!
· Sąsiedzi spalarni zwierząt narzekają na fetor
· Gmina gospodarzy? To niech kosi!
· Przepełnione pociągi i korki na przejeździe
· Michałek już po operacji
· Wzięta w betonowe kleszcze
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mają dość autobusów pod oknami
· Odra nie odpuszcza
· Wolą dmuchać na zimne
· Miej serce dla swojego serca
· Niebezpieczny park Potulickich?
· Rodzice drżą o to, co będzie, gdy ich zabraknie
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
· Kultura jazdy a rondo Królewska
· Błyskawiczna pomoc
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest