Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 737), 2018-10-12
Tenisiści znów w akcji

TENIS STOŁOWY Wystartowała nowa edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Pierwszy z dziesięciu turniejów pod patronatem Kuriera Południowego był wyjątkowy z kilku względów

W kolejnej edycji imprezy organizatorzy postawili na stworzenie nowych kategorii, które oddzieliły dzieci trenujące wyczynowo od tych grających jedynie rekreacyjnie, dzięki czemu poziom wśród najmłodszych zdecydowanie się wyróżniał. Po raz pierwszy gościem turnieju była również osoba spoza „pingpongowego” światka, czyli Lotar - mistrz Polski w grze jeden na jeden w piłkę nożną oraz czołowy polski freestyler, który przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentował swoje umiejętności. – Najprawdopodobniej dzięki tym zmianom byliśmy świadkami rekordu frekwencji i do startu w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło aż 164 uczestników – uważa Maciej Chojnicki, organizator zawodów z UKS Return Piaseczno.
Od godz. 10 rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach: dzieci, juniorów, dzieci-PRO, juniorów-PRO oraz amatorów. Wśród najmłodszych triumfowała Julia Balcerzak, która w finale pokonała Franka Boczkowskiego. Brązowy medal trafił do Igora Twarowskiego. W juniorach finał był wewnętrzną sprawą zawodników z Wiązownej - lepszy w tej rywalizacji okazał się Adam Pląsek, który ograł Aleksandrę Gołąb. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei, ćwiczący w Piasecznie, Maciej Terlecki. Kategorie dzieci trenujących wyczynowo stały na wysokim poziomie, a najlepszy w młodszej kategorii okazał się Igor Murasicki z IKTS Józefów, który w finale pokonał reprezentanta UKS Return Patryka Burakowskiego. Brąz trafił w ręce Adama Spotera z Lupusu Kabaty. W kategorii junior-PRO w finale spotkali się dwaj zawodnicy z Piaseczna: Grzegorz Ogrodnik i Borys Massalski. Górą był ten pierwszy wygrywając 3:1 w setach. – Warto pamiętać, że Borys zrezygnował z gry w młodszej kategorii, chcąc zmierzyć się ze starszymi kolegami, a mimo różnicy wieku stanął na drugim stopniu podium – podkreśla Maciej Chojnicki. Brązowy medal trafił natomiast do Oliwii Zawiasy.
W kategorii amatorów wystąpiło 31 zawodników, a najlepszy okazał się Rafał Suszycki, który w finale pokonał Krzysztofa Bluja. Trzecie miejsce zajął Rafał Kłobukowski. Wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki, gdyż niepokonana od wielu miesięcy w Piasecznie Alicja Walasek musiała uznać wyższość Anny Trzaskowskiej. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Kamila Klich z UKS Return. W kategorii open rywalizowało 40 zawodników, w tym aż pięciu z pierwszej ligi tenisa stołowego. Jeden z nich, Jan Olek zwyciężył w całym turnieju pokonując wychowanka UKS Return Macieja Kotarskiego, grającego obecnie we Francji. Na trzecim miejscu uplasował się były ekstraligowiec, weteran Jacek Szachnowski. W nowej kategorii - gier podwójnych - do gry przystąpiło 12 par. Swój drugi złoty medal zdobyła Anna Trzaskowska, która - grając w parze z Arturem Kietlińskim - pokonała w finale parę juniorów z Piaseczna - Mikołaja Massalskiego i Kamila Dubiniaka. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Adam Smoter i Jakub Szczypek. – Myślę, że nowa formuła przypadła uczestnikom do gustu – podsumowuje Maciej Chojnicki. – Poziom w kategoriach się wyrównał, a wśród zawodowców mogliśmy zobaczyć zawodników o bardzo wysokich umiejętnościach.
W trakcie turnieju rozlosowano również vouchery do restauracji Szara Eminencja w Piasecznie, a o nagrody zadbali sponsorzy - Decathlon Piaseczno, Stawo, Centrosan, Dazar, Pod Dębem.
A kolejna impreza z cyklu, współfinansowana ze środków gminy Piaseczno, odbędzie się w Piasecznie już w najbliższą sobotę. Zapisy: dzieci, mężczyźni – do 9.30, start 10, kobiety, open i deble do 12.30, start 13. W turnieju przewidziana jest rekordowa pula nagród – 2500 zł. Gościem specjalnym będzie Paweł Chmiel – wielokrotny reprezentant kraju na arenach międzynarodowych.