Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 748), 2019-01-11
Na WOŚP w Piasecznie będzie się działo!

PIASECZNO Tegoroczny piaseczyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegnie w odmiennej formule niż w ubiegłych latach. Główną przyczyną jest... zakaz handlu w niedzielę

– Wiele pieniędzy podczas finałów zbieraliśmy zawsze przy hipermarketach – przyznaje Katarzyna Biernadska-Hernik, która od lat koordynuje pracę WOŚP w piaseczyńskim Centrum Kultury. – Z powodu zakazu handlu w niedzielę, postawiliśmy na wiele różnorodnych wydarzeń w wielu miejscach gminy. Na każdym z nich będzie można wrzucić pieniądze do puszek.
Piaseczyńska orkiestra rozpocznie granie już w sobotę 12 stycznia. O godz. 11.30 w Przystanku Kultura (PK) ruszy „Światełko dla WOŚP” - rodzinne zajęcia plastyczne (dzieci z opiekunami wykonają wspólnie lampiony z kartonu i bibuły, które będą symbolem zaangażowania i poparcia dla tej szlachetnej inicjatywy), a przed nimi odbędą się jeszcze Bajki z Kliszy. Tuż obok, na rynku, w godz. 10-18 będzie się można przejechać drezyną ręczną. Z kolei o godz. 12 w Domu Kultury (DK) odbędzie się spektakl „Wierszykarnia” w wykonaniu Teatru „Teatraluszki” i „Patataj”, a po nim odbędzie się licytacja cennych fantów. O godz. 13 w Klubie Kultury (KK) w Józefosławiu rozpocznie się spektakl „Mały Książę” w wykonaniu Teatru „… i spółka”. Natomiast o godz. 16 będzie można obejrzeć spektakl „Śpiąca Królewna” w wykonaniu dzieci z Teatru „Horrorek”, a o 19 - spektakl „Na początku był chaos” w wykonaniu dzieci z Teatru „Etna” na motywach „Teatrzyku Zielona Gęś” K. I. Gałczyńskiego.
W niedzielę również będzie można pojeździć drezyną po rynku, a w PK eksponowana będzie dodatkowo makieta kolejowa i – podobnie jak w sobotę – odbędą się rodzinne zajęcia plastyczne (11-13). W DK obejrzeć będzie można trzy spektakle teatralne: „Wierszykarnię” w (g. 12), „Mój azyl” Teatru „ChaCHaHiHiHeHe” (g. 13) i „Bajki dla Dorosłych” w wykonaniu Teatru po 20-tej (g. 16). To jednak nie wszystkie atrakcje dla miłośników spektakli. W KK w Józefosławiu znów będzie można zobaczyć „Małego Księcia” (g. 13), w KK w Grochowej – koncert kolęd (g. 13), w Szkole Podstawowej w Złotokłosie - przedstawienie dla dzieci „Przygody kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń” Teatru Ptasie Melodie (g.13), a o 20.30 w Restauracji Szara Eminencja rozpocznie się występ Teatru improwizacji Akt VIII. Oprócz tego w KK w Woli Gołkowskiej odbędą się rodzinne warsztaty florystyczne „Las w słoiku” (g. 14), w KK w Józefosławiu – pokaz magika Konrada Modzelewskiego (g. 15), a w KK w Zalesiu Górnym - projekcja filmu „Niczego nie żałuję“ (2007) w reżyserii Olivera Dahana (g. 16).
O godz. 17.30 na parkingu przy ul. Sierakowskiego rozpocznie się koncert finałowy WOŚP 2019, podczas którego wystąpi: Cleo, Kolorofonia i Dj Martin Rosa. Na godz. 20 zaplanowane jest „światełko do nieba”. Imprezę zwieńczy o 20.15 Fajershow - pokaz ognia w wykonaniu Teatru Etnimus i Kamila Maleckiego, który odbędzie się na Skwerze Kisiela. – Na ulice miasta wyjdzie ponad 100 wolontariuszy pod wodzą szefowej sztabu Eli Gothold-Leśniewskiej, a sztab liczący pracować będzie w siedzibie piaseczyńskiej biblioteki przy ul. Kościuszki – zapowiada Katarzyna Biernadska-Hernik. – Będzie też sportowy WOŚP w GOSiR, a my robimy wszystko, żeby jak największa liczba mieszkańców miała szansę na zasilenie akcji.
Grzegorz Tylec

tagi:    27. finał WOŚP

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest