Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 749), 2019-01-18
Orkiestrowa kwesta udana jak nigdy

GÓRA KALWARIA/KONSTANCIN-JEZIORNA Wolontariusze WOŚP z Góry Kalwarii zebrali w niedzielę 75 142,73 zł. To kwota o przeszło 30 tys. zł wyższa niż przed rokiem! Sztab z Konstancina również poprawił swój ubiegłoroczny wynik, o 3,5 tys. zł. W uzdrowisku do puszek trafiło 59 247,46 zł

Atrakcje przygotowane na kalwaryjski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwały w tym roku od samego rana. Rozpoczął go zlot kilkudziesięciu morsów z Piassecziussets, który przyciągnął też miejscowych miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Tym bardziej, że po morsowaniu można było skorzystać z sauny. Większą publiczność zgromadził jednak dopiero koncert Tomasza Karolaka z zespołem Pączki w Tłuszczu, który otworzył serię występów i pokazów w Ośrodku Kultury. Można było wysłuchać także miejscowych raperów: Stolara, Barbera, Sekula i Pontiego, którzy nagrali wspólną płytę, nauczyć się ratowania życia z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i pobawić się przy muzyce klubowej prezentowanej przez DJ’a Jacob’a Core’a. W przerwach koncertu wylicytowano wiele cennych przedmiotów oraz m.in. vouczery na romantyczną kolację, zabiegi kosmetyczne, rejs skuterem wodnym po Wiśle lub... godzinę z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim. Aktywny udział wyjątkowo wielu osób i organizacji, a także Szkoły Podstawowej w Czersku (która zebrała u siebie 12 tys. zł), ratusza i Ośrodka Kultury musiało dać historyczny wynik zbiórki. – To był niezwykły finał, ze względu na duże zaangażowanie mieszkańców. Sami do nas przychodzili proponując pomoc czy darując mnóstwo przedmiotów na aukcje. Pomagały też firmy, przekazując część swojego utargu na WOŚP – podsumowuje Mateusz Piwowarski, szef kalwaryjskiego sztabu. Czy tegoroczny rekord uda się pobić w kolejnych latach? – Rzeczywiście, poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko – przyznaje z uśmiechem Mateusz.
Jak zwykle dwoił się i troił także sztab z Konstancina-Jeziorny mający swoją siedzibę w gościnnym Konstancińskim Domu Kultury. Tu również przez kilka godzin trwały koncerty, warsztaty i licytacje, podczas których sprzedano m.in. WOŚP-owy chleb (1500 zł – zrzuciła się na niego cała publiczność, a burmistrz Kazimierz Jańczuk podzielił bochen) czy piękny fotel przygotowany przez panie z Klubu Kulturalnego „Drabina” ze Skolimowa (1100 zł). Na koniec nastąpiły pokazy flamenco i wyjątkowe „światełko do nieba” - czyli taniec w wykonaniu teatru ognia Synergy Art. Po raz pierwszy w mieście uzdrowiskowym można było w tym roku przekazać darowiznę płacąc kartą. – Ludzie chętnie z tego korzystali, były także darowizny po 500 zł – mówi Daria Michalska, po raz drugi kierująca konstancińskim sztabem WOŚP. – Cieszy nas nie tylko podbicie zeszłorocznego rekordu zbiórki, ale także fakt, że choć pogoda była słaba, wszystko bardzo dobrze się udało – uzupełnia.
Dodajmy, że w czasie niedzielnego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.
PC

tagi:    27. finał WOŚP

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest