Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 11 października 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 771), 2019-07-05
Nie wykorzystali szansy

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, MKS II PIASECZNO – GROM WARSZAWA 0:1 Drużyna MKS II Piaseczno przegrała ostatni mecz ligowy i nie zdołała utrzymać się w lidze okręgowej. Jest to tym bardziej bolesne, że w dwóch wieńczących sezon kolejkach wyniki rywali ułożyły się pod drużynę trenera Bartosza Kobzy

Mimo wzmocnień z MKS II Piaseczno kibice nie obejrzeli w pierwszej połowie zbyt dobrej gry w wykonaniu obu ekip. Najpierw Marcin Zaradny trafił z dystansu w słupek, a już po chwili piłka znalazła się w bramce drużyny z Warszawy. Aleksander Wiśniewski w dobrym stylu wypatrzył Dominika Zielińskiego, który pokonał bramkarza, ale arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.
W drugiej połowie biało-niebiescy mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia. Bliski szczęścia był dwukrotnie Wiśniewski, ale raz fatalnie skiksował, a raz trafił jedynie w słupek. Próbował również – uderzeniem lobem – Mateusz Jaroszewski, ale także i tym razem zabrakło precyzji. Niestety, w końcu obudził się również i Grom. Wprawdzie Konrad Drązikowski popisał się świetną interwencją przy mierzonym w samo okienko strzale Jakuba Nahornego, ale w 68. minucie miał już niewiele do powiedzenia. Pokonał go Maciej Zawitaj, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, dając – jak się później okazało - drużynie z Warszawy trzy punkty. Szansę na remis zmarnował jeszcze Konrad Deperasiński, który – w dogodnej sytuacji - nie zdołał przeciąć toru lotu futbolówki. Końcówka meczu była nerwowa, a w doliczonym czasie gry nie wytrzymał Piotr Bogacki, który skrytykował decyzję sędziego i obejrzał za to bezpośrednią czerwoną kartkę. Po sezonie spędzonym w lidze okręgowej MKS II Piaseczno wraca więc do A-klasy.

Spadek biorę na siebie

Z Bartoszem Kobzą, byłym trenerem MKS II Piaseczno, rozmawia Grzegorz Tylec

Przed sezonem głównym celem zespołu było utrzymanie w lidze. Dlaczego nie udało się go zrealizować?

Całą odpowiedzialność biorę na siebie. Klub chciał, zawodnicy chcieli, a ja nie podołałem zadaniu jakim było utrzymanie.

Czy to właśnie dlatego zrezygnował pan z prowadzenia zespołu?
Nie. To było wiadome już wcześniej, bez względu na wynik. Pozostaje szacunek do klubu i chłopaków, których jest mi szkoda, ale po awansie do okręgówki czegoś zabrakło. Czego? Ci co znają się na piłce, będą wiedzieć. Wiem jednak, że te trzy lata dla niektórych nie były zmarnowane.

Oprócz rezygnacji z funkcji szkoleniowca rezerw odszedł pan również z zarządu klubu...
To nie ma teraz znaczenia. Z zarządu odszedłem, bo chcę być trenerem, a nie politykiem. Bylem tam po to by pomóc przetrwać trudne chwile klubu. Teraz jest lepiej i mogę już zająć się rodziną i sobą.

W przyszłym sezonie poprowadzi pan zespół Orła Baniochy...
Szacunek ode mnie dla prezesa Baniochy, że mnie chciał.