Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 7 sierpnia**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 778), 2019-08-30
Kocham Cię Księżniczko!

PIASECZNO Z Puławskiej zniknął stary, rdzewiejący wiadukt z napisem „Kocham Cię Księżniczko”, który przez lata niejednej osobie poprawił humor i pobudził wyobraźnię. Dotarliśmy do „Księżniczki” i twórcy napisu – dziś jej szczęśliwego męża. Jarek i Patrycja opowiedzieli nam o kulisach powstania graffiti

Napis powstał dokładnie 20 kwietnia 2013 roku, gdy ich związek dopiero się rozpoczynał. Oryginalne wyznanie miłości nie do końca było niespodzianką, bo Jarek jeszcze tej samej nocy wysłał Patrycji zdjęcie efektu swojej pracy. Dlaczego „Księżniczko” ? Czy tak się zwracał do ukochanej?

Najbardziej szalona rzecz
– Tak do mnie mówił mój poprzedni chłopak, z którym się rozstałam pod koniec 2012 roku – przyznaje Patrycja. – Jarek się z nami przyjaźnił od lat i był przyzwyczajony do tego, że jestem tak nazywana.
– Teraz pewnie bym napisał „Kocham Cię Mała” – śmieje się Jarek. – Zainspirował mnie film „Niech będzie teraz”, który oglądaliśmy parę miesięcy wcześniej. Tam śmiertelnie chora dziewczyna ma swoją „listę życzeń” i zakochany chłopak realizuje ją w miarę możliwości.
– Napis nie był moim życzeniem – uzupełnia Patrycja. – Ale był najbardziej szaloną rzeczą, jaką zrobił dla mnie facet. Żałuję, że już nie ma tego napisu. Po zniknięciu starego wiaduktu czułam się przez chwilę jak w żałobie. Zostało nam na pamiątkę zdjęcie. Chciałabym zrobić z niego obraz, który powieszę gdzieś w domu, jak się już pobudujemy.

O rękę Księżniczki
– W kwietniu 2013 roku byłam jeszcze trochę w rozsypce, po rozstaniu z chłopakiem po 7 latach i na początku związku z Jarkiem – opowiada Patrycja. – Mój poprzedni chłopak akurat w tym czasie chciał do mnie wrócić, a Jarek był szaleńczo zakochany i obaj bardzo się starali. Po tej nocy, gdy Jarek napisał „Kocham Cię Księżniczko” i wysłał mi MMS-a, następnego dnia spotkałam się w Piasecznie z poprzednim chłopakiem. Dał mi bransoletkę z motywem korony, jako że nazywał mnie „Księżniczką”, i powiedział, że chce mi pokazać coś fajnego. Po drodze wspomniał, że to jest coś takiego, jakby ktoś specjalnie zrobił to dla mnie... i zabrał mnie właśnie pod ten most, pokazać mi napis. Wtedy na żywo widziałam go po raz pierwszy i wiedziałam już, że ten napis zrobił dla mnie Jarek. Była to bardzo dziwna sytuacja, wtedy chyba poczułam, że to kulminacyjny moment tej „walki” o mnie.

Ze sprejem w dłoni wisząc nad ulicą
Jak wyglądało samo malowanie napisu? – Na wiadukcie znajdowała się mała drabina kończąca się jakieś 2 metry nad ziemią – opowiada Jarek. – Na szczęście jestem wyższy od poprzedniego „narzeczonego” Patrycji i to nie było dla mnie duże wyzwanie – dodaje ze śmiechem. – Nie zastanawiałem się do końca, na ile to legalne, choć starałem się ukrywać gdy tworzyłem ten napis. Zużyłem dwie puszki sprayu i przeskakiwałem co chwila, żeby malować kolejne litery. Po stronie, gdzie powstawał napis, był taki jakby metalowy „parapet” szerokości pewnie ok. 10 cm. Stawałem na nim, jedną ręką trzymałem się wiaduktu, a drugą malowałem, byłem więc zwrócony twarzą do liter, które powstawały. Starałem się zachować przy tym nieco zdrowego rozsądku i malowałem, gdy na światłach stały samochody, żeby – w najgorszym wypadku – gdy spadnę, nie zostać dodatkowo rozjechanym przez nadjeżdżające auta. Z malowaniem uporałem się w pół godziny.

Przyjazne oblicze kolorowego „wandalizmu”
Kolorowy napis „Kocham Cię Księżniczko” rozświetlił ponurą szarzyznę wiaduktu nie tylko kolorami, ale i treścią. Uśmiech pojawił się na twarzy niejednego kierowcy czy pasażera autobusu.
– Dziewczyny na piaseczyńskiej grupie facebookowej pisały, że mimo, że nie dla nich przeznaczone, to jednak za każdym razem, jak go widzą wracając z pracy, poprawia im humor i uśmiechają się do siebie – mówi Patrycja. – Ktoś też słyszał, że podobno w dokumentach związanych z likwidacją wiaduktu, nazwali go „Kocham Cię Księżniczko”. Także nawet już takie legendy krążyły.
My się zastanawiamy, ile mężczyzn wykorzystując napis, próbowało przypisać sobie jego autorstwo, by zaimponować ukochanej? Sam twórca napisu przyznaje, że długo w ogóle nie miał świadomości tak żywych reakcji na malowidło.
– Do mnie nie dochodziły informacje o reakcjach – mówi Jarek. – Najważniejsza była reakcja Patrycji. Zrobiłem to z miłości, ale też po to, by rozsławić – choć trochę anonimowo – właśnie TĘ Księżniczkę.
– Każda dziewczyna mogła usłyszeć od swojego chłopaka, że to dla niej – dodaje Patrycja. – Dla mnie najważniejsze była świadomość, że to napis dla mnie i że widzi go każdy, kto przejeżdża Puławską. Pewnie znalazłyby się osoby, które uznawały ten napis za wandalizm, ale ja uważam, że był ładny i stanowił swoistą ozdobę starego wiaduktu.
– Z perspektywy czasu myślę, że moje graffiti wcale nie było wandalizmem, patrząc szczególnie na komentarze piaseczyńskiej płci pięknej – kwituje Jarek.
Jarek i Patrycja wciąż są razem. Kilka lat temu wzięli ślub i mają syna.
Adam Braciszewski
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Czy warto inwestować w dom z rekuperacją?
· Gdzie powstanie hala widowiskowa?
· W Zalesiu Górnym ulatnia się gaz
· Zrobią Kormoranów. Ale jeszcze nie teraz
· Dwie suche brzozy w każdej chwili mogą się przewrócić!
· Józefosław też będzie miał kino plenerowe!
· Przybędzie parkingów na terenie miasta
· Do Piaseczna zjechały klasyki
· Motoryzacyjne emocje, kaskaderska adrenalina
· Cicha promocja za ponad pół miliona złotych
· Nowy posterunek na święto policji
· Komary atakują! Co na to gmina?
· Rozmawiali o obwodnicy uzdrowiska
· Arteria w środku lasu. Na razie to tylko plany
· Powiat „wyprostował” Przyszłości. Mieszkańcy wnioskują o spowolnienie ruchu
· Kolejne uciążliwości przy budowie Puławskiej Bis
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest