Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 września 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 września 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 września 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 779), 2019-09-06
Świt rozbity w Piasecznie

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, MKS II PIASECZNO – ŚWIT WARSZAWA 5:1 To był dobry dzień dla seniorów biało-niebieskich. Najpierw czwartoligowcy wygrali swój mecz 4:0, a zaraz po nich, w równie dobrym stylu, po trzy punkty sięgnęły także rezerwy

Zawodnicy MKS II Piaseczno nie mogą jednak mówić o dobrej inauguracji sezonu. Po odpadnięciu z Pucharu Polski z Koroną Góra Kalwaria piłkarze prowadzeni przez trenera Pawła Wojciechowskiego w słabym stylu ulegli na wyjeździe Anprelowi Nowa Wieś, ale spotkanie z ekipą Świtu Warszawa było świetną okazją na rehabilitację.
Już od samego początku dominowali w tym spotkaniu gospodarze. Po zmarnowaniu dwóch dogodnych sytuacji jako pierwszy do siatki rywali trafił Aleksander Wiśniewski, który strzałem głową wykorzystał precyzyjną wrzutkę Marka Pawłowskiego. Choć okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało, kolejny gol padł dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy. Nie obeszło się przy tym bez sporej kontrowersji, bo przyjezdni mocno protestowali, że ich bramkarz złapał piłkę na linii, ale zdaniem arbitra była ona już w bramce, dzięki czemu Marcin Grunt mógł się cieszyć z trafienia. Jak było naprawdę? Trudno stwierdzić. Póki co w Piasecznie nie ma jeszcze technologii goal-line.
Po zmianie stron obraz meczu specjalnie się nie zmienił, tyle tylko, że tym razem gola strzelili goście. Jedna z nich nielicznych kontr od razu przyniosła powodzenie, a Wojciech Kucharski – mimo usilnych prób – nie zdołał zapobiec utracie gola po strzale Adama Jastrząba. Stracona bramka podziałała jednak na gospodarzy jak płachta na byka, którzy jeszcze odważniej ruszyli do przodu, czego efektem były trzy kolejne gole. Najpierw, po dośrodkowaniu Patryka Dąbkowskiego z prawego skrzydła, Michał Koszela trafił głową na 3:1, w 74. minucie Karol Belka uderzył mocno pod brzuchem bramkarza, a na zakończenie Dylan Cetra wykorzystał niepewną interwencję golkipera i z najbliższej odległości ustalił wynik zawodów.

Paweł Wojciechowski,
trener MKS II Piaseczno

Myślę, że dzisiaj chłopaki stanęli na wysokości zadania i pokazali całkiem atrakcyjny futbol jak na możliwości A-klasowe. Od pierwszej do 90 minuty kontrolowaliśmy spotkanie i wynik w pełni odzwierciedla to co, miało miejsce na boisku.