Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 784), 2019-10-11
Mieszkańcy zablokują drogę

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka dni temu do burmistrza wpłynęło zawiadomienie o zamiarze zablokowania w sobotę odcinka drogi 721. Mieszkańcy chcą, aby urzędnicy zaczęli poważnie traktować ich postulaty. Domagają się m.in. dodatkowych przejść dla pieszych na ul. Pułaskiego oraz takiej przebudowy ul. Kołobrzeskiej, która będzie spełniała ich oczekiwania

Blokada drogi ma odbyć się w sobotę 12 października na ulicy Pułaskiego, między Centrum Zdrowia a Centrum Handlowym, znajdującym się pod numerem 20. Demonstranci mają blokować przez 30 min (od godz. 12) jezdnię i pas drogowy. – Uzyskaliśmy wymagane zgody, jak również jesteśmy w kontakcie z policją, która będzie zabezpieczała wydarzenie – mówi Krzysztof Bajkowski, radny rady miejskiej i przedstawiciel grupy inicjatywnej Ponad Podziałami, która organizuje protest. – Wczoraj otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie od Przewodniczącego Prezydium Sejmiku Mazowieckiego – Ludwika Rakowskiego, najprawdopodobniej z udziałem dyrektora MZDW. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym i szybkim odzewem.

Mieszkańcy przedstawili swoje oczekiwania
Protestujący mają kilka postulatów. Chcą, aby sejmik województwa mazowieckiego przeznaczył w przyszłorocznym budżecie środki na wykonanie przejścia dla pieszych na wysokości ul. Pułaskiego 20. Drugie przejście miałoby powstać na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Gdańskiej. Jednak to nie wszystko. Kolejnym postulatem jest przebudowa skrzyżowania ul. Wilanowskiej z ul. Adama Mickiewicza (DW 724). Ostatnia prośba skierowana jest do burmistrza Konstancina-Jeziorny i rady miejskiej. Mowa w niej o konieczności przeznaczenia środków na przebudowę dróg na terenie Skolimowa Północno-Zachodniego i przygotowanie projektów przebudowy, które będą zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Chodzi głównie o ulice Kołobrzeską i Kabacką.

Spór wokół Kołobrzeskiej
Co do planowanej przebudowy ul. Kołobrzeskiej, od lat trwa polemika między urzędnikami a mieszkańcami dotycząca ostatecznego kształtu drogi. Swoje ostatnie stanowisko w tej sprawie mieszkańcy złożyli w ratuszu 30 września (pismo zostało opatrzone 103 podpisami). – Nie zgadzamy się na planowane przez burmistrza poszerzenie ulicy Kołobrzeskiej i stworzenie z niej dużej przelotowej drogi – napisał Jan Strękowski, który reprezentuje okolicznych mieszkańców. – W związku z przygotowywanym projektem przebudowy dróg na terenie Skolimowa nie zgadzamy się na zakwalifikowanie ul. Kołobrzeskiej jako drogi lokalnej o szerokości 12 m. Żądamy uznania jej za drogę dojazdową o maksymalnej szerokości 10 m. Pan burmistrz wielokrotnie podkreślał, że chce działać zgodnie z wolą mieszkańców. Chcemy teraz, żeby dotrzymał słowa – dodaje Jan Strękowski.
Mieszkańcy przekonują, że ścieżka rowerowa, chodnik oraz jezdnia o przepisowej szerokości 5 m z powodzeniem zmieszczą się w 10-metrowym pasie. Twierdzą, że władze powinny dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i respektować ich potrzeby. W podobnym tonie wypowiada się burmistrz Konstancina-Jeziorny. – Chcemy budować przede wszystkim drogi bezpieczne – podkreśla Kazimierz Jańczuk. – Projekt przebudowy dróg na terenie Skolimowa Północno-Zachodniego jest obecnie w opracowaniu i ma być gotowy do 30 czerwca przyszłego roku. Mieszkańcy oczywiście mają prawo protestować, jeśli mają do niego jakieś zastrzeżenia.
Burmistrz podkreśla, że plan miejscowy dla tego terenu nie został jeszcze uchwalony, a o jego ostatecznym kształcie będą decydowali radni.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Radni ufają burmistrzowi
· Powstanie nowa gminna spółka
· Szkolna cała czy tylko do połowy?
· Przyjęto duże ulgi na wymianę „kopciuchów”
· Zameldowana mieszkanka nie mogła zagłosować! Dlaczego?
· Początek sezonu wypadków motocyklowych
· Woda zalewa Ciechanowską
· Burmistrz nie otrzymał wotum zaufania Wiceburmistrz Rechnia odwołana!
· Pora zacząć kompostować!
· Wyłączyli latarnie żeby było taniej
· Szykuje się przebudowa ważnego skrzyżowania
· Deszczowy spot w Mysiadle
· Gdzie powstanie nowy komisariat?
· Czy urząd miasta przeniesie się do budynku sztabowego?
· Obwodnica Lesznowoli później albo wcale
· Ulice zmieniły się w rzeki, posesje w jeziora
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest