Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 listopada 2019**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 787), 2019-11-08
Nieprzyjemna niespodzianka i... awans na fotel lidera

PIASECZNO, IV LIGA, MKS PIASECZNO – UNIA WARSZAWA 2:2 Po efektownym zwycięstwie z Błonianką na wyjeździe chyba mało kto mógł oczekiwać, że biało-niebiescy stracą u siebie punkty z ostatnią drużyną w tabeli

Choć sam początek meczu był raczej dla gości, to jednak wydawało się, że zdobyta przez Marka Pawłowskiego bramka w 15. minucie otworzy worek strzelecki dla miejscowych. Nic bardziej mylnego! Unia nie tylko nie zamierzała się położyć przed faworyzowanym rywalem, ale w 29. minucie zdołała wyrównać za sprawą Krystiana Nowakowskiego.
Po zmianie stron, w 55. minucie to znów Piaseczno było na prowadzeniu. Znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Ziemnicki, ale niestety gol ten nie zapewnił Piasecznu zwycięstwa. Choć gospodarze przeważali, to jeden z nielicznych wypadów gości poskutkował wyrównaniem. Tym razem mocnym uderzeniem posłał piłkę do siatki Konrad Izdebski. W końcówce MKS mocno przycisnął Unię i szansę miał Kamil Matulka, ale jego uderzenie głową trafiło w spojenie słupka z poprzeczką i mecz zakończył się, mocno rozczarowującym dla gospodarzy, remisem.
Humory poprawiły się jednak biało-niebieskim w następnej kolejce. Nie dość, że pewnie pokonali bowiem na wyjeździe Mszczonowiankę Mszczonów 3:0 (po golach Roberta Majewskiego i jednym Kamila Matulki), to jeszcze wyniki najgroźniejszych rywali ułożyły się na tyle korzystnie, że Piaseczno awansowało na fotel lidera czwartej ligi.