Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 3 lipca**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 789), 2019-11-21
Najwięcej o Piasecznie wiedzą... strażacy!

PIASECZNO Z okazji 590. rocznicy nadania praw miejskich miastu Piaseczno w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym odbyła się zabawa poświęcona zarówno historii, jak i aktualnym wydarzeniom dotyczącym miasta i gminy. W quizie sprawdzającym wiedzę z różnych dziedzin ostatecznie najlepiej wypadli strażacy z piaseczyńskiej OSP

Turniej w CEM miał charakter multimedialnego widowiska, podczas którego rywalizacja odbywała się na żywo. Choć zgłosić mogli się do niego wszyscy chętni mieszkańcy (w drużynach trzyosobowych), to w praktyce w zabawie wzięli udział głównie przedstawiciele lokalnych urzędów, stowarzyszeń i organizacji.
Zanim jednak do rywalizacji w hali sportowej przystąpili dorośli, na przygotowane przez organizatorów pytania odpowiedziała młodzież. Najlepsi spośród 11 szkół podstawowych z gminy Piaseczno okazali się uczniowie SP im. Janusza Korczaka w Józefosławiu. Drużyna w składzie: Aleksandra Babiuch z 6f, Łucja Wołkowicz i Filip Szporek z 6e, która przygotowywała się pod okiem nauczycielki historii Joanny Zalewskiej-Wychoty, pokonała przeciwników dużą przewagą punktów.
Zabawę dla grup złożonych z przedstawicieli różnych instytucji, grup zawodowych i koleżeńskich otworzył z kolei, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Piotrem Obłozą, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Jubileusz 590-lecia naszego miasta obchodzimy praktycznie od początku tego roku – powiedział burmistrz. - Na dzisiejszym spotkaniu mamy ugruntować swoją wiedzę o Piasecznie i jednocześnie wspólnie się pobawić. Myślę, że to dobry sposób, żeby pokazać naszą historię oraz zachęcić do jej poznawania. Cieszę się, że państwo wykazaliście się odwagą i tutaj jesteście.
Następnie uczestnicy zapoznali się pokrótce z zasadami quizu, który był zresztą dość ciekawie skonstruowany. Uczestnicy musieli ustosunkować się do 21 pytań testowych za pomocą tabletów. Do wyboru były zawsze cztery odpowiedzi, z czego tylko jedna była poprawna. Nie warto było jednak strzelać na ślepo, bowiem za błędne odpowiedzi przyznawane były punkty ujemne. Tego wieczoru liczył się również czas – im kto szybciej (w czasie maksymalnie 30 sekund) zaznaczył poprawną odpowiedź, tym więcej otrzymywał punktów. Pytania były zróżnicowane i niejednokrotnie zaskakujące. Trzeba było wiedzieć, między innymi, kto z Piaseczna był Mistrzem Świata w kickboxingu, gdzie rozegrała się największa w historii bitwa w gminie oraz jaki warunek trzeba spełnić by móc otrzymać Piaseczyńską Kartę Mieszkańca. – Już samo przystąpienie do turnieju było stresujące, ponieważ nagle człowiek stoi przed świadomością, że nie wszystko wie o naszym wspaniałym mieście, mimo to że mieszka tutaj tyle lat – mówi Piotr Kalbarczyk, jeden z uczestników zabawy z Fajnej Drużyny. – Była to jednak ogromna motywacja do ponownego zapoznania się z historią naszego miasta. Brakowało mi pytań na temat naszej tożsamości związanej z kolejką wąskotorową, która to przez dziesięciolecia odcisnęła swoje piętno na naszym lokalnym znaku towarowym jako jeden z największych pracodawców w okolicy. Zaskoczyły mnie pytania o liczbę rezerwatów przyrody i o zawód ojca Tadeusza Zawadzkiego. Dobrze, że był temat budżetu obywatelskiego. Ogólnie sam pomysł uważam za świetny i godny kontynuacji. Oby były kolejne edycje.
Organizatorzy przewidzieli również miejsca dla publiczności, która reagowała żywiołowo po – zmieniającej się dynamicznie – sytuacji w „tabeli” po każdym pytaniu.
Ostatecznie najlepszą drużyną okazali się strażacy z OSP Piaseczno. Tuż za nimi gorsi zaledwie o cztery punkty byli Burmistrzowie, którzy jako gospodarze zrzekli się nagrody. Ostatecznie drugie miejsce na podium zajęła drużyna Zośka Team, a trzecie przypadło „Drużynie Powiatowej”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a zwieńczeniem imprezy był pyszny okolicznościowy tort, który smakował równie dobrze jak wyglądał.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wyłączyli latarnie żeby było taniej
· Szykuje się przebudowa ważnego skrzyżowania
· Deszczowy spot w Mysiadle
· Gdzie powstanie nowy komisariat?
· Czy urząd miasta przeniesie się do budynku sztabowego?
· Obwodnica Lesznowoli później albo wcale
· Ulice zmieniły się w rzeki, posesje w jeziora
· Skłot budzi przerażenie sąsiadów
· Zmarła Danuta Balas wieloletnia dyrektor Przedszkola nr 4
· Zalana 11 Listopada
· Radni przyznali środki na przebudowę ważnej drogi i skrzyżowania
· Szykuje się renowacja zamku w Czersku
· Książkomat już działa
· Wkrótce powinna ruszyć przebudowa skrzyżowania przy Tolku
· Daleka droga do chodnika
· Nadchodzi rewolucja w systemie parkowania!
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest