Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 789), 2019-11-21
Brutalnie napadł na kobietę, ale nie ujdzie mu to na sucho!

GÓRA KALWARIA W czwartek 14 listopada około godziny 13.30 w miejscowości Solec doszło do brutalnej napaści na 62-letnią kobietę. Następnego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Niewykluczone, że 20-letni mieszkaniec Góry Kalwarii może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa

- Na drodze „na skróty” przez łąkę przy lasku ktoś (młody, ciemne włosy, okulary) napadł na moją mamę i brutalnie ją pobił! – nie krył swojego wzburzenia kilka godzin po zdarzeniu Marcin Ciepieniak, syn poszkodowanej.
Kobieta wysiadła na przystanku w miejscowości Solec – naprzeciwko hotelu Solec i kierowała się w stronę domu. Następnie przeszła około 300 metrów za zabudowania, po czym skręciła za laskiem w lewo w stronę drogi (Baniocha-Konstancin) i zaraz za nim została napadnięta. Sprawca (który, jak się udało ustalić, najprawdopodobniej wysiadł za nią z autobusu) dotkliwie ją pobił i próbował udusić. Kobieta zdążyła jeszcze wykonać telefon i zawiadomić syna, a po podaniu rysopisu napastnika została zaintubowana, bo w wyniku obrzęku krtani nie mogła oddychać. Aktualnie wciąż przebywa w szpitalu (ma poważne urazy krtani i tarczycy) i jest na silnych środkach przeciwbólowych, przez co kontakt z nią jest mocno ograniczony. Stan napadniętej jest wciąż ciężki, ale stabilny. W najbliższym czasie lekarze planują odłączenie rurki umożliwiającej oddychanie (wobec urazu tchawicy) i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej o stanie jej zdrowia.
Policjanci ustalili, że kobieta wysiadła z autobusu i kierowała się ścieżką leśną do domu, gdzie została zaatakowana. Sprawca swoją ofiarę bił i dusił. Funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii oraz z Piaseczna przez całą dobę prowadzili działania poszukiwawcze, a o zdarzeniu informowały szeroko media społecznościowe. Następnego dnia o godzinie 13 poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Góry Kalwarii. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie, a policjanci podziękowali środkom masowego przekazu za wszystkie informacje.
Co pchnęło młodego człowieka do tak brutalnej napaści na 62-letnią kobietę? Jego ofiara odniosła obrażenia tak poważne, że gdyby nie natychmiastowa pomoc medyczna, mogłaby stracić życie. Do chwili obecnej nie jest jasny motyw działania sprawcy, bo z torebki poszkodowanej (choć miała w portfelu tysiąc złotych, iPhone'a i biżuterię) nic nie zginęło. – Policja, po nagłośnieniu sprawy w mediach, potraktowała temat priorytetowo – mówi Marcin Ciepieniak. – Chciałbym bardzo podziękować zarówno mediom, jak i innym ludziom (zwłaszcza sąsiadom i znajomym) za pomoc. Przez ostatnią dobę otrzymałem naprawdę wiele telefonów. Dziękuję również policji za skuteczne działania i służbom medycznym. Karetka, dzięki osobie która szybko wezwała pomoc, była na miejscu dosłownie pięć minut po zdarzeniu. Moja mama przestała oddychać, więc szybka interwencja prawdopodobnie uratowała jej życie.
Prokurator przesłucha podejrzanego, 20-letniego mieszkańca Góry Kalwarii. Młody mężczyzna może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa. Ofiara brutalnej napaści ma być również przesłuchiwana przez prokuratora, ale jej obecny stan zdrowia na to nie pozwala. Póki co sąd przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla 20-letniego mieszkańca Góry Kalwarii, który przyznał się do winy. Dziś już wiemy, że nie będzie odpowiadał z wolnej stopy – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
rf
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· GOSiR chce przejąć kluby piłkarskie. Czy jest to dobre rozwiązanie?
· Szum gum w uzdrowisku
· Co dalej z Urbanistów?
· Pechowe przejście dla pieszych?
· Co dalej ze stojącą przy drodze suchą brzozą?
· Zdrożeją ścieki
· Karambol w Zalesiu Dolnym
· Radni za jednością Mazowsza
· Quady i crossy rozjeżdżają piękny las
· Chcą odwołać burmistrza!
· Wsie chcą do miasta. Ruszają konsultacje
· Karambol w Zalesiu. Do szpitala trafiło 7-letnie dziecko!
· Pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu
· Weekend z food truckami
· Droga, która zintegrowała mieszkańców
· Turystyka z harcerzami
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest