Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 sierpnia 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 sierpnia**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 sierpnia**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 790), 2019-11-29
Nie zadzieraj z Dorotą!

PIASECZNO Gościem Magdaleny Knitter w ramach ostatniego już spotkania z cyklu Kobiece Piaseczno była Dorota Godzina – utytułowana była już zawodniczka kick-boxingu, która nie tylko zdradziła tajniki swojej sportowej kariery, ale i opowiedziała co nieco o swoim życiu prywatnym

Dorota Godzina urodziła się 6 lutego 1985 roku w Skarżysko Kamiennej, a swoją przygodę z kick-boxingiem rozpoczęła w 2001 roku po namowie koleżanki, z którą w podstawówce trenowała karate. Jak sama wspomina, zdarzyło się to trochę przypadkiem, choć już od małego uczęszczała na różne zajęcia sportowe.

Sporty walki dodają kobiecości
Na treningi kick-boxingu trafiła do ursynowskiej sekcji K.S Piaseczno pod skrzydła trenera Piotra Siegoczyńskiego. – Wybierając kick-boxing w ogóle nie zastanawiałam się, czy to jest sport dla kobiet albo nie dla kobiet – wspominała Dorota Godzina. – Zajęcia od razu mi się bardzo spodobały i już wtedy było na nich sporo kobiet. Panie były zresztą na nich traktowane bardzo poważnie. Odkąd jest większa dostępność różnych dyscyplin sportu dla kobiet, okazuje się, że one również bardzo dobrze się nadają. Kobiety zajmują coraz wyższe pozycje np. w biegach długodystansowych w klasyfikacjach open.
Także w sportach walki kobiece pojedynki pokazywane są coraz częściej i są coraz chętniej oglądane przez kibiców. Mistrzyni podkreśliła również, że to często ciekawe osobowości, które mają różne interesujące hobby. – Poza tym to piękne, zgrabne i bardzo kobiece osoby – zaznaczyła. – Sporty walki nie tylko nie odbierają kobiecości, ale wręcz przeciwnie – dodają jej. Dzięki kick-boxingowi zyskałam pewność siebie i świadomość własnego ciała. Przez 15 lat startowałam i miałam dużo walk w ciągu roku, ale tylko raz miałam złamany nos. Przy dobrym wytrenowaniu, z czego słyną piaseczyńscy trenerzy, można naprawdę przejść przez karierę bez kontuzji.

Przez ring do miłości
Następnie Dorota Godzina, która w swoim dorobku ma, między innymi, dwa amatorskie Mistrzostwa Europy, 12 Pucharów Świata i ponad 30 tytułów Mistrzyni Polski. Zdradziła, co czuje stojąc w ringu i walcząc. – Dla wielu osób to walka z własnymi słabościami i kształtowanie charakteru – wyznała była zawodniczka. – Na początku bałam się sparować – tego, że dostanę w nos i sobie nie poradzę. Każde zawody przeżywałam już na dwa miesiące przed nimi, ale powolutku to pokonywałam.
Nie da się ukryć, że dużą rolę na drodze do sukcesów odgrywali również jej trenerzy, którzy w kluczowych momentach potrafili zmobilizować i dobrać odpowiednią taktykę. – Gdy w narożniku stali Piotr Siegoczyński i Mariusz Niziołek, czułam się bezpiecznie – wspominała. – Z takimi plecami miałam poczucie, że mogę zwojować świat.
Sport zaowocował również dla bohaterki wieczoru wieloma przyjaźniami. W końcu pojawiła się w życiu mistrzyni także i miłość.
– Zakochałam się w swoim trenerze – wyznała Dorota Godzina. – Tak się ułożyło, że jesteśmy dziś razem i mamy dzidziusia. Naliczyłem też z siedem par kick-boxerów, których znam. W sporcie jest zresztą sporo takich relacji trener - zawodniczka.

Przyszłością edukacja dietetyczna
Mało która droga na szczyt usłana jest różami. Także i kariera Doroty Godziny miała więc swoje przykre chwile. – Miałam momenty zwątpienia, które jednak zmuszały mnie do głębszych refleksji – zdradziła kick-boxerka.
A jak poród, ciąża i macierzyństwo wpisują się w życie sportowca?
– Ale życie było proste przed macierzyństwem gdy człowiek sobie tylko walczył – zaśmiała się, odpowiadając na to pytanie, Dorota Godzina.
– Choć macierzyństwo jest niesamowite, to jednak równie niesamowicie trudne. Każda kobieta powinna mieć za nie wybudowany pomnik. Wydawało mi się też, że jestem odporna na ból, ale poród mnie naprawdę przeczołgał.
Dowiedzieliśmy się ponadto, że z zawodu mistrzyni jest dietetykiem, a zdrowe odżywianie pomagało jej w sportowych sukcesach. – Byłam jednak daleka od skrajności dietetycznych, choć pojawiają się one w świecie sportu – przyznała. – Zamierzam w przyszłości pracować z młodzieżą nad zaburzeniami odżywiania – zwłaszcza z osobami uprawiającymi sport. To moja misja.

Dorota nie przebacza
Na zakończenie spotkania przyszła pora na pytania od publiczności. Szczególnie ciekawie zrobiło się, gdy Dorota Godzina opowiedziała czy musiała używać sztuk walki w życiu prywatnym... – Były takie dwa momenty – wspomina mistrzyni. – Po imprezie stałyśmy z koleżankami w kolejce pod Mc Donald'sem w centrum Warszawy. Jacyś panowie, pod wpływem, zaczęli się do nas zalecać. Jeden był szczególnie wulgarny w stosunku do mojej siostry. Potem nieładnie odezwał się do mnie i oczywiście... poleciał prawy prosty na szczękę. Pan był zdziwiony
– tym bardziej, że byłam w szpilkach i krótkiej sukience. Próbował mi oddać, ale zrobiłam unik i... jeszcze jeden cios poleciał na szczękę. Rzuciły się też na niego siostra i koleżanka, ale jego kolega go odciągnął. Kolejna sytuacja była na wieczorze panieńskim mojej siostry. Panowie ze stolika obok podrywali dziewczyny w mało elegancki sposób. W końcu powiedziałam jednemu panu, żeby dał sobie spokój, a on mnie uszczypnął, no i... też poleciał prawy prosty na szczękę. Za chwilę wyprowadził go ochroniarz, a my dostałyśmy od klubu po szampanie.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W sobotę rodzinne zawody kajakowe
· MKS Piaseczno na kwarantannie
· Powiatowy Urząd Pracy już w nowej siedzibie
· Zagrali pieśni o dawnej Warszawie
· Radny: czas zrobić światła lub rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu!
· Mieszkańcy mają dość ciemności
· Wysypisko na gminnej drodze
· Prowizja za dotację dla willi Gryf
· Tragiczna śmierć sołtysa
· Uczcili pamięć bohaterów Powstania
· Zaproponowano nowe trasy 727 i 709!
· Wypadek przy przejściu dla pieszych
· Wspominali bohaterskich obrońców stolicy
· Czy warto inwestować w dom z rekuperacją?
· Gdzie powstanie hala widowiskowa?
· W Zalesiu Górnym ulatnia się gaz
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest