Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 794), 2020-01-17
W Piasecznie orkiestra zagrała rekordowo

PIASECZNO W trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje siły połączyło w gminie Piaseczno wiele lokalnych środowisk. Wspólny cel, którym jest w tym roku zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji, spowodował fantastyczną mobilizację wolontariuszy. Ostatecznie udało się zabrać aż 267.814, 80 złotych czyli o ponad aż 60 tysięcy złotych więcej niż rok temu

W tym roku Na WOŚP w Piasecznie chyba każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przy Centrum Kultury można było wziąć udział w koncertach, przedstawieniach teatralnych, zajęciach tanecznych czy warsztatach plastycznych. Nie zabrakło również licytacji na szczytny cel, które cieszyły się dużym powodzeniem i pokazały hojność mieszkańców. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zadbał z kolei o coś dla ciała, czyli zajęcia sportowe – turnieje siatkówki, trening lekkoatletyczny, nordic walking dla seniorów, pokazowe mecze młodych piłkarzy czy zabawy na lodowisku dla małych i dużych. W akcję Jurka Owsiaka włączyli się również czynnie miejscowi drezyniarze i strażacy z OSP Piaseczno, którzy zorganizowali na terenie swojej jednostki dzień otwarty, klub karate kyokushin Bushi Team oraz Harcerska Grupa Ratowniczo-Medyczna.

Większość reagowała pozytywnie
Nie zawiedli (poza jednym wyjątkiem) również i wolontariusze, którzy od samego rana z wielkim zaangażowaniem i oddaniem kwestowali na rzecz WOŚP. Wśród ponad 200-osobowej grupy były tego dnia także i 14-letnie mieszkanki Piaseczna – Julia Kulesza, Maja Musur i Kamila Klaus ze SP nr 1. - Moje wrażenia z akcji są bardzo fajne – mówi Maja Musur, która kwestowała na rzecz WOŚP po raz pierwszy. - Ludzie są dla nas bardzo otwarci i mili. Byłyśmy na początku na stadionie w Piasecznie, potem przy McDonaldzie, a na koniec na rynku, gdzie było najwięcej ludzi. - Do udziału w akcji zachęciła nas szkoła – dodaje Kamil Klaus. - Chciałyśmy zaangażować się społecznie i pomóc w ten sposób innym dzieciom. - Kto wrzucił nam dziś najwięcej? Jedna pani z drużyny siatkarskiej dała ponad 700 złotych – podkreśla Julia Kulesza. - Miałyśmy w zasadzie tylko jedną nieprzyjemną sytuację, kiedy to pan w McDonaldzie powiedział nam, że „na Owsiaka to on nie daje”. Niektórzy nas ignorowali, ale większość była nastawiona pozytywnie. Na pewno będziemy chciały kwestować również i za rok.
Warto podkreślić, że kwestujący mogli liczyć na firmy gastronomiczne i restauracje, które przygotowały posiłki dla wolontariuszy.

Rafał Brzozowski porwał publiczność
Gwiazdą tegorocznego finału w Piasecznie był Rafał Brzozowski (autor znanego przeboju „Tak blisko” oraz gospodarz programów telewizyjnych „Jaka to melodia” i „Koło fortuny”) z zespołem. - Dziś nie będziemy kręcić kołem – zażartował na samym początku piosenkarz. - Za to wspólnie sobie pośpiewamy.
Jak się okazało, Rafał Brzozowski bardzo szybko złapał kontakt z miejscową publicznością, z którą faktycznie nie tylko sobie tego wieczoru pośpiewał, ale i wymienił uściski dłoni. Jego koncert pełen był pozytywnej energii, która idealnie wpisywała się w tematykę imprezy.

Piaseczno może być z siebie dumne
Zaraz po koncercie głos zabrał burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, który podziękował piaseczyńskiemu sztabowi WOŚP za ogrom pracy włożonej w przygotowanie i przeprowadzenie akcji, a mieszkańcom za hojność. - Ci, którzy się zaangażowali włożyli wiele wysiłki w to żebyśmy dziś wszyscy mogli być dumni z tego, że jesteśmy dziś mieszkańcami miasta i gminy Piaseczno – powiedział burmistrz.
Tegoroczny finał WOŚP zwieńczyło tradycyjne Światełko Do Nieba w formie laserowej prezentacji i Pokaz Ognia Teatru Etnimus. - Nie spodziewaliśmy się aż takiego wyniku, chociaż dołożyliśmy wszelkich starań żeby oferta kulturalna i sportowa była atrakcyjna – podsumowuje Elżbieta Gotchold-Leśniewska, szefowa piaseczyńskiego sztabu WOŚP. - Oczywiście, jak co roku chciałam podziękować wolontariuszom, którzy jak zwykle dali z siebie maksimum. W tym roku wiele osób przebrało się. Mieliśmy jednorożce, Św. Mikołaja, smoka, pandę, krowę, królika itp.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· GOSiR chce przejąć kluby piłkarskie. Czy jest to dobre rozwiązanie?
· Szum gum w uzdrowisku
· Co dalej z Urbanistów?
· Pechowe przejście dla pieszych?
· Co dalej ze stojącą przy drodze suchą brzozą?
· Zdrożeją ścieki
· Karambol w Zalesiu Dolnym
· Radni za jednością Mazowsza
· Quady i crossy rozjeżdżają piękny las
· Chcą odwołać burmistrza!
· Wsie chcą do miasta. Ruszają konsultacje
· Karambol w Zalesiu. Do szpitala trafiło 7-letnie dziecko!
· Pobiegli w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu
· Weekend z food truckami
· Droga, która zintegrowała mieszkańców
· Turystyka z harcerzami
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2020  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest