Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 lipca**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 815), 2020-06-26
Sparta wraca do czwartej ligi!

PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, SPARTA JAZGARZEW – URSUS II WARSZAWA 2:1, OKĘCIE WARSZAWA – LAURA CHYLICE 3:1 Do ostatnich chwil ważyły się losy awansu do czwartej ligi. Długo bliższa końcowego sukcesu była Laura, ale piłkarze Sparty rzutem na taśmę wygrali swój mecz i to właśnie oni w przyszłym sezonie zagrają w czwartej lidze

Baraże w okręgówce były niezwykle emocjonujące i przypominały jazdę na rollercoasterze – zwłaszcza dla dwóch zespołów z powiatu piaseczyńskiego. W pierwszej kolejce dodatkowych rozgrywek Sparta zremisowała z Okęciem, a Laura uległa Ursusowi. Mecz derbowy przebiegł jednak całkowicie po myśli ekipy z Chylic, która trzema golami pokonała jazgarzewian i do awansu wystarczało im zwycięstwo z Okęciem. Sparta musiała z kolei nie tylko wygrać z Ursusem, ale i liczyć na potknięcie podopiecznych Macieja Tataja.
Laura zaczęła swój mecz z pewnym już awansu Okęciem najlepiej jak mogła, bo od zdobycia gola. W 6. minucie gry Daniel Michalski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po dobrym rozegraniu rzutu rożnego. W tym momencie Chylice, niezależnie od wyniku Sparty, były w czwartej lidze. Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale druga połowa zmieniła wszystko. W 61. minucie, po błędzie gości, wyrównał Jakub Sosnowski i... zaczęło być coraz bardziej nerwowo.
A jak w tym samym czasie radziła sobie Sparta? Choć na boisku w Wólce Kozodawskiej Ursus wystawił głównie młodych, niedoświadczonych jeszcze zawodników (rocznik 2000-2003 zagrał we wszystkich meczach barażowych), to gospodarze wcale nie mieli łatwego zadania. Zawodnicy trenera Arkadiusza Rysia najpierw wyszli na prowadzenie po rzucie wolnym bitym przez Macieja Wójcika, po którym strzałem głową do siatki rywali trafił Mateusz Keller. Goście jednak zdołali wyrównać i dopiero w samej końcówce meczu (dokładnie 89 minucie) Sparta przechyliła losy awansu na swoją korzyść. Znów z wolnego wrzucił Wójcik, główkę wygrał Aleksander Jaskólski, a pięknym uderzeniem z przewrotki zapewnił radość miejscowym Wojciech Gajownik. Laura, wiedząc już że Sparta prowadzi, musiała się odkryć i w efekcie... nadziała się na dwie zabójcze kontry. W tych okolicznościach nawet wcześniejsze wyjazdowe zwycięstwo w derbach nie dało zespołowi z Chylic historycznego awansu do czwartej ligi.

Paweł Grodzki, zawodnik Laury Chylice o meczu z Okęciem

Moim zdaniem pierwsza połowa należała do nas. Okęcie nie zagroziło, ale po zmianie stron role się odwróciły. Zdarzyły się dwa indywidualne błędy po naszej lewej stronie obrony i Okęcie to wykorzystało. Potem w nasze szeregi wkradły się rozluźnienie i brak koncentracji, po trzeciej bramce to już nie było nic do stracenia. Jeśli chodzi o całokształt, to biorąc pod uwagę sytuację że graliśmy wszystkie mecze na wyjazdach, najbardziej jest nam szkoda meczu z Ursusem, bo powinniśmy to wygrać! Ale nie rozpaczamy, a sezon uznajemy za udany. Teraz, bogatsi o kolejne doświadczenie, będziemy przygotowywać się do nowego sezonu i wrócimy silniejsi.

Almir Erden, bramkarz Sparty Jazgarzew o meczu z Ursusem

W tym meczu nie chodziło o styl, bo ten zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie meczu derbowego, a na nic się on nie zdał. Przed samym meczem zarówno trener Arek Ryś jak i ja mówiliśmy, że wierzymy w nasze umiejętności i co by się nie działo, należy walczyć do ostatniej sekundy meczu o zwycięstwo. W Meczu z Ursusem pokazaliśmy charakter i siłę tego zespołu, a także dobry styl. Miejsce Sparty Jazgarzew jest w czwartej lidze, a po spadku w zeszłym sezonie, udowodniliśmy, że każdą porażkę można przekuć w sukces, jeśli tylko włoży się w to odpowiednio dużo pracy i zaangażowania.