Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 818), 2020-07-17
Orzeł awansował do okręgówki!

PIŁKA NOŻNA, A KLASA, KTS WESZŁO WARSZAWA – ORZEŁ BANIOCHA 1:3, ORZEŁ BANIOCHA – PKS RADOŚĆ WARSZAWA 4:0 Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że wszystkie drużyny z trzecich miejsc w warszawskich A klasach zagrają baraże o awans do Ligi okręgowej. Obydwa dodatkowe mecze przebiegły po myśli piłkarzy Orła, którzy tym samym wywalczyli sobie awans do ligi okręgowej

W dodatkowych meczach do rywalizacji przystąpiły: KS Orzeł Baniocha, KTS Weszło, PKS Radość i Wrzos Miedzyborów. Warto podkreślić, że klub z Baniochy zadbał uprzednio o wzmocnienie składu. Do drużyny trafili: Cezary Michalak, Patryk Kościanek, Kuba Imiolek, Maks Niciporuk, Piotr Bogacki i Tomasz Doliński. W wyniku losowania okazało się, że podopieczni Bartosza Kobzy zagrają w półfinale z KTS Weszło. Spotkanie odbyło się w sobotę na stadionie w Ząbkach. I choć początek meczu należał do rywali, którzy objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego Michała Madeja, to później skuteczniejszy był już Orzeł. Zaledwie cztery minuty po bramce dla Weszło wyrównał Kacper Ciesielski, a losy awansu do finału przypieczętowali w drugiej połowie Piotr Bogacki i Patryk Kościanek.
W środowym finale Orzeł Baniocha zmierzył się natomiast z PKS Radość, a bezpośrednią stawką meczu w Ząbkach był awans do ligi okręgowej. Spotkanie transmitowane na żywo na kanale Youtube dostarczyło wielu pozytywnych emocji, ale tylko kibicom Orła. Już w 4 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dolińskiego, na listę strzelców wpisał się, strzałem głową, Dominik Bartnik. Po przerwie było jeszcze lepiej. Ten sam zawodnik podwyższył wynik świetnym uderzeniem zza pola karnego w 51 minucie, a kolejne bramki były dziełem Marka Zycha (z rzutu karnego po faulu na bohaterze meczu – Bartniku) i – już w doliczonym czasie gry – Konrada Staszewskiego. Nikt z obserwatorów tego spotkania nie miał chyba najmniejszych wątpliwości, który z czterech zespołów w barażach najbardziej zasłużył na awans.

Z Patrykiem Kościankiem, zawodnikiem Orła Baniocha, rozmawia Grzegorz Tylec

Jak oceniasz te dwa mecze barażowe?

Uważam że pierwszy z nich był zdecydowanie większym wyzwaniem. KTS Weszło mogło i powinno zamknąć mecz w pierwszych 30 minutach. My wyszliśmy zbyt bojaźliwie, gdyż od pół roku nie zagraliśmy spotkania. Trener Kobza od początku chciał trafić od razu na nich. Jak widać, znowu miał rację. Drugi mecz ułożył się dobrze, ale uważam, że wyróżnić należy trenera za taktykę i wysoki pressing zespołu, dzięki czemu Dominik Bartnik mógł pokazać pełnię możliwości jako wolny elektron. Dominik dobrze zareagował na ławkę w pierwszym meczu i sam wygrał nam finał. Tak powinien reagować sportowiec jeśli coś jest nie po jego myśli. Na pewno jesteśmy świadomi swoich umiejętności. Tomek i Piotrek, którzy przyszli tydzień przed barażem, również zrobili różnicę.

Na co stać Orła w okręgówce?
Tego nie wiem. Oczywiście oczekiwania są wielkie, ale życie mnie nauczyło, że różnica między pychą a pewnością siebie jest niewielka. Mamy mentalność zwycięzców, więc na pewno chcemy wygrać każdy mecz, a na co nas stać to odpowiem za pół roku.

Jak do tego doszło, że znalazłeś się w tym klubie?
Odpowiem jak zawsze. Prezes Maciej Dybowski ma ciekawą wizję klubu, ale nie ma co się oszukiwać - gdyby nie Bartek Kobza, nie byłoby mnie tu. Podobnie jak „Dolina”, Bogackiego czy Michalaka. Najważniejsze, że trener ufa prezesowi, więc dlaczego ja mam mu nie zaufać? Pasja, polot i przede wszystkim chęć zwycięstwa, którą czuję przy każdej rozmowie z prezesem, mnie buduje. Dziękujemy kibicom na doping i wiarę w nas.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Return uległ liderowi
· Nowy trener w Żabieńcu
· Koncertowa druga kwarta
· Dwa złota Antoniny Żurawskiej
· Orzeł pokonał Urzecze
· Gwiazdkowa rywalizacja
· Zmiany w Perle Złotokłos
· Mamy dwukrotnego Mistrza Polski w pływaniu
· Udany rewanż
· Zdecydował jeden gol
· Ostatki przed wielkim finałem
· Volleyball z Pucharem Wójta
· Ograli lidera
· Porażka na koniec roku
· Piaseczno najlepsze w Kobyłce
· Dobre starty naszych pływaków
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest