Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 października*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 820), 2020-08-07
Na otwarcie sezonu Laura pokonała Koronę

PIŁKA NOŻNA, LIGA OKRĘGOWA, KORONA GÓRA KALWARIA – LAURA CHYLICE 1:4 Nowy sezon w lidze okręgowej rozpoczął się od ciekawego, toczonego w szybkim tempie meczu, w którym obie strony zagrały otwarty, atrakcyjny dla kibiców futbol. Ostatecznie wygrała drużyna, która ma na tą chwilę więcej piłkarskiej jakości

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla gości. Już w 4. minucie gry Jakub Olesiński wykorzystał dobrze rozegrany rzut rożny i wyprowadził Laurę na prowadzenie. Korona miała szansę na wyrównanie, ale strzał Adriana Antosza Max Litka zdołał odbić na słupek. W 38. minucie było już 0:2. Mająca sporo jakości z przodu drużyna z Chylic popisała się ładną akcją. Długie podanie za obrońców posłał Artur Szleżanowski, które strzałem z pierwszej piłki wykończył Daniel Michalski.
Po przerwie szanse miała znów Korona, ale gola zdobyli po raz kolejny przyjezdni. W 68. minucie do siatki trafił Jarosław Jamrozik i było już w zasadzie po meczu. Ambitnie grająca Korona jednak do końca nie rezygnowała i w 88. minucie Antosz strzelił w końcu honorowego gola z rzutu karnego. Niestety dla gospodarzy, tuż po wznowieniu gry błysnął Jacek Wąsik, który spokojnie przełożył piłkę i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.

Mariusz Szewczyk,
trener Korony Góra Kalwaria

Na wynik meczu miała wpływ bardzo słaba pierwsza połowa i brak koncentracji w obronie. Szybko straciliśmy gola z rożnego - niestety mamy z w tym problemy i straciliśmy w ten sposób bramkę również w drugiej połowie. Pierwsze 45 minut zagraliśmy za bardzo spięci, mieliśmy problemy w rozegraniu akcji, było bardzo dużo niewymuszonych strat piłki i niecelnych podań, przez co nasza gra nie była taka jakiej oczekiwaliśmy. W drugiej połowie ta gra wyglądała już zdecydowanie lepiej. Graliśmy szybciej i wykorzystywaliśmy przede wszystkim naszych skrzydłowych, którzy robili sporą przewagę w bocznych sektorach boiska. Goniliśmy wynik, ale niestety nie udało nam się zdobyć szybko gola. Szkoda niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Laura to bardzo dobry zespół i wypunktował nas bez litości. My natomiast, mimo złego wyniku, graliśmy do końca i staraliśmy się odrobić straty, za co chciałbym podziękować swoim zawodnikom. Mamy młody, ambitny zespół, który jeszcze pokaże na co go stać.

Maciej Tataj,
trener Laury Chylice

Cieszy zwycięstwo w pierwszym meczu ligowym i sporo sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze zaczęliśmy to spotkanie, tylko jakieś 10-15 minut przed strzeleniem trzeciej bramki oddaliśmy inicjatywę. To był dobry początek rundy. Oby tak dalej.