Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 października 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 października**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 października*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 826), 2020-09-18
Krupnik show

PIŁKA NOŻNA, MKS II PIASECZNO – WALKA KOSÓW 6:1 Zdecydowanym faworytem w tym meczu była druga drużyna biało-niebieskich. Z Walki odeszło przed sezonem kilku kluczowych zawodników i wszystko wskazuje na to, że podopiecznych Rafała Wiśniewskiego czeka w tym sezonie trudna batalia o utrzymanie się w A klasie

Niedzielny mecz rozpoczął się jednak dla wielu zaskakująco. W 10. minucie z rzutu rożnego wrzucił piłkę Mateusz Karaśkiewicz, a Grzegorz Mrowiński zaskoczył efektownym wolejem Lucjana Barana. Dziewięć minut później Walka miała jeszcze niezłą szansę na podwyższenie prowadzenia, ale Jakub Rowiński uderzył głową ponad bramką. Im dłużej trwało jednak spotkanie, tym wyraźniej rysowała się przewaga gospodarzy. Wreszcie, w 24. minucie Piaseczno wyrównało. Po podaniu Bartosza Orłowskiego pewnym uderzeniem popisał się Mateusz Krupnik, a w 33. minucie na 2:1 trafił z rzutu karnego Orłowski. Jedenastka została podyktowana za faul Michała Dobiegały na Bartłomieju Gromku.
Druga połowa to już zdecydowana dominacja Piaseczna. Walka słabła dosłownie z minuty na minutę, pozwalając na coraz więcej miejscowym. A jakby tego było mało, Marcin Polewczyk, po dośrodkowaniu Karola Bonieckiego, posłał piłkę do własnej bramki. W 64. minucie było już 4:1. Damian Młoźniak ładnie dostrzegł wybiegającego na wolne pole Bonieckiego, który – bez większych problemów – pokonał młodego bramkarza gości, który i tak był tego dnia jednym z jaśniejszych punktów Walki.
Goście atakowali sporadycznie, ale w 66. minucie zmusili do sporego wysiłku Barana, który nogą odbił strzał Cezarego Fabisiaka. Ostatni kwadrans upłynął pod znakiem boiskowych poczynań Krupnika, który najpierw nie wykorzystał jedenastki po faulu na Pastuszaku, a potem... dobił rywali kompletując swój hat-trick. W 80. minucie wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Damiana Młoźniaka, a zaledwie minutę później ustalił wynik meczu, dostawiając nogę do mocnego zagrania Bonieckiego z lewej strony pola karnego.

Rafał Wiśniewski, trener Walki Kosów
W pierwszej połowie byliśmy wyrównanym przeciwnikiem dla Piaseczna, nawet prowadziliśmy 1:0, a drużyna realizowała zadania taktyczne, jakie sobie nakreśliliśmy w szatni przed meczem. W drugiej niestety coś się posypało i Piaseczno dominowało na boisku. Wynik niestety odzwierciedla to, co się działo w meczu, a mógłby być wyższy, ale nie był dzięki naszemu bramkarzowi Kubie Kordeli (16 lat), który popisał się dobrymi interwencjami, między innymi obronionym karnym. Drużyna Walki Kosów składa się teraz w większości z nowych zawodników i potrzebujemy trochę czasu, żeby funkcjonowało to jak należy.

Mateusz Krupnik, zawodnik MKS II Piaseczno
Przede wszystkim bardzo się cieszę, że udało nam się przełamać po meczu z Lesznowolą, który nie ułożył nam się tak, jak byśmy chcieli. W mecz z Walką też nie weszliśmy najlepiej, ale z każdą minutą przejmowaliśmy kontrolę i narzucaliśmy swój styl. Myślę, że fajnie zareagowaliśmy też na straconą bramkę, była mobilizacja i to pozwoliło nam pokazać się z lepszej strony i strzelić pierwszą bramkę. Później już uwierzyliśmy w siebie i następne bramki były tylko konsekwencją tej mobilizacji.