wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 834), 2020-11-25
Nie tylko miejsca parkingowe - jakie udogodnienia oferują warszawscy deweloperzy?
Rynek nieruchomości mieszkaniowych w ostatnich latach został przejęty przez pokolenie Y - konsumentów bardzo wymagających. Od deweloperów oczekują oni nie tylko wysokich standardów wykończenia inwestycji, ale i tego, aby otoczenie zapewniało komfort życia i dawało poczucie bezpieczeństwa. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom, deweloperzy coraz częściej wyposażają inwestycje w szereg dodatkowych uzgodnień. Jakich? Sprawdzamy.
Miejsce parkingowe – najbardziej pożądane udogodnienie.
Jeszcze kilka lat temu najbardziej poszukiwanym udogodnieniem było miejsce parkingowe przy mieszkaniu. To w garażu podziemnym było postrzegane jako symbol luksusu i prestiżu samej nieruchomości. Dziś parking przy apartamentowcu czy miejsce w garażu nie budzi takich emocji, choć nadal jest dla wielu pożądanym udogodnieniem. To właśnie dlatego niektórzy deweloperzy proponują je w cenie mieszkania lub za niewielką opłatą.
Są jednak i tacy, którzy postępują odwrotnie – chcąc skusić coraz bardziej proekologicznych milenialsów, zamiast parkingu proponują inne udogodnienia, bardziej przyjazne środowisku. Tym najprostszym jest bliskość miejskich wypożyczalni rowerów, skuterów czy elektronicznych hulajnóg. Tego typu usprawnienia zazwyczaj łączą się z innymi rozwiązaniami proekologicznymi np. stacjami do ładowania samochodów elektrycznych.
Parking już nie wystarczy.
Miejsce parkingowe dla pojazdu - samochodu, czy roweru to jedno z najbardziej pożądanych udogodnień i niemalże standard, jaki oferują
nowe mieszkania w Warszawie . Odpowiadając na potrzebę bezpieczeństwa nabywców apartamentów, deweloperzy dbają również o to, aby budynek był odpowiednio chroniony, stąd też instalują system monitoringu, a czasem nawet zatrudniają ochronę. Bardziej wymagającym nabywcom proponowane są natomiast mieszkania mogące pochwalić się zastosowaniem systemu smart home, umożliwiającego sterowanie sprzętami i funkcjami domu za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie. W system smart home wpisuje się też zastosowanie inteligentnych rozwiązań w otoczeniu nieruchomości. Jako przykład takich wskazuje się, chociażby ławki fotowoltaiczne, gdzie można jednocześnie wypocząć, naładować telefon czy laptop. Przyjazne i zielone otoczenie - najlepiej połączone z wewnętrznym placem zabaw - to zresztą kolejne wymaganie, znajdujące się wysoko na liście oczekiwań osób poszukujących mieszkań. Wysoko oceniają oni również nieruchomości, w których znajduje się strefa fitness.
Jeden most bliżej miasta
Niektórzy deweloperzy idą o wiele dalej i proponują nie tylko udogodnienia w nieruchomości i na podwórzu, ale i w szeroko rozumianej okolicy. Współpracując z firmami prywatnymi, a nawet władzami miasta dbają o to, aby uczynić otoczenie przyjaźniejszym i bezpieczniejszym mieszkańcom. Efektem takich kooperacji jest np. postawienie paczkomatów na osiedlu. Rezultaty bywają jednak i bardziej spektakularne. Przykładem takich może być, chociażby budowa mostu przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. Budowie patronuje zarówno urząd dzielnicy Wilanów, jak i Grupa ROBYG. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Miasteczka Wilanów sprawniej będą mogli dojechać do innych warszawskich dzielnic. Warto podkreślić, że tego typu współpracę nie są niczym niezwykłym. Wielu deweloperów decyduje się wesprzeć infrastrukturę terenu, gdzie buduje osiedla, zachęcają tym samym wyższym standardem życia w swoich inwestycjach.