Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 5 marca 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 839), 2021-01-15
Nowy trener w Żabieńcu

PIŁKA NOŻNA, A KLASA Pod koniec ubiegłego roku w Jedności Żabieniec doszło do zmiany trenera. Zespół w rundzie wiosennej poprowadzi Dariusz Cackowski, który będzie także pracować z rocznikiem 2002/3

Pomysł dokonania zmiany w Jedności powstał dość nietypowo, bo na prośbę dotychczasowego pierwszego szkoleniowca Michała Wojcika, który zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów, chcąc skupić się bardziej na roli trenera koordynatora. Nie można jednak ukrywać, że w klubie panuje również przekonanie, że Jedność – póki co - nie grała w tym sezonie na miarę swoich możliwości.
- Uważamy, że chłopaki są w stanie osiągać lepsze wyniki, ale do tego trzeba tracić mniej bramek – mówi Paweł Sawa, prezes LKS Jedność Żabieniec. - Wielokrotnie zespół na boisku wyglądał dobrze, a niestety przegrywaliśmy. To jest piłka seniorska i musimy szukać rozwiązań, które będą przynosiły nie tylko dobrą grę, ale również punkty, a tych ewidentnie nam brakuje.
Prezes zdradził, że w grę wchodziło trzech trenerów, z którymi rozmawiał. Wszyscy zdecydowanie chcieli poprowadzić Jedność, ale ostatecznie zdecydował, że na chwilę obecną najlepszym kandydatem będzie Dariusz Cackowski.
- Darek, pomimo że jest rodowitym „Żabieniakiem”, przez kilka ostatnich lat reprezentował kluby w wyższych ligach (III i IV), by ostatecznie wrócić na stare śmieci, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki i podjąć prace szkoleniową z rocznikiem 2002/3 – wyjaśnia Paweł Sawa. - Naturalną rzeczą jest, że coraz więcej zawodników z rocznika 2002/3 puka do drużyny seniorskiej, a najlepiej zna ich właśnie Darek. Dodatkowo bardzo mi zależało, aby to był ktoś z zewnątrz, kto nie do końca jest w przyjacielskiej komitywie z chłopakami, a jednocześnie zna trochę nasz problem.
Prezes nie kryje, że ambicje i zespół są w Żabieńcu na zdecydowanie wyższym poziomie niż wskazuje na to obecna sytuacja w tabeli. Wszyscy w klubie chcieliby się bić o najwyższe cele, a nie... grać w ogonie A klasy.
- Jak zapewne większość kibiców wie, nasz klub już niedługo obchodził będzie 100-lecie działalności i chcielibyśmy powalczyć o lepszy poziom sportowy – dodaje prezes. - Jakiś konkretnych celów nie postawiliśmy „Cackowi”, ale kto jak nie on (Żabieniak) wie lepiej, że Jedność powinna więcej wygrywać. Obecnie odpoczywamy i ładujemy akumulatory, aby od stycznia ruszyć po więcej.
Dobrze znany lokalnym kibicom Dariusz Cackowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Jedności, następnie jako zawodnik KS Piaseczno grał w drużynach młodzieżowych oraz występował na poziomie IV ligi. Kolejnymi klubami w jedno karierze piłkarskiej były Mazowsze Grójec (III liga) oraz Naprzód Zielonki (V liga). W sezonie 2004/2005 „Cacek” był ważną postacią LKS Jedność Żabieniec, mającą za sobą dobry sezon w lidze okręgowej zakończony na drugim miejscu z prawem gry w barażach o V ligę. Po nieudanych meczach dodatkowych występował jeszcze jedną rundę w barwach Jedności, a następnie grał, między innymi, w Naprzodzie Zielonki (V liga), Sparcie Jazgarzew (IV liga) czy KS Mszczonowiance (IV liga). Jako trener Dariusz Cackowski prowadził takie kluby jak: Naprzód Zielonki (IV liga), Sparta Jazgarzew (A klasa), KS Mszczonowianka (IV liga/A klasa) oraz - przez ostatnie trzy rundy - LKS Osuchów (A Klasa).


Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Aleksandra Płocińska z brązowym medalem Mistrzostw Polski!
· Pożyteczny sparing Gosirek
· Udana inauguracja pływaków
· Sportowe podsumowanie roku
· Mali Giganci z Jazgarzewa
· Turniej młodych adeptów kickboxingu
· Chcemy grać skutecznie i przyjemnie dla oka
· Zagrają o awans
· Młodziczki Krótkiej nie zawodzą
· Konstancińskie kluby wróciły na swoją salę
· Pingpongiści wracają do gry
· W atmosferze sparingu
· Po pierwszym secie kontrolowały spotkanie
· Daniel Barcicki zastąpił Oskara Śliwowskiego
· Runda w cieniu dramatu
· Na razie bez memoriału
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest