Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 929), 2022-12-23
Zamiast nowoczesnej miejskiej dzielnicy powstaną magazyny?

PIASECZNO Dwa lata temu pisaliśmy o planach utworzenia na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej miejskiego kwartału z restauracjami, usługami, zielenią, a nawet kinem. Teraz okazuje się, że inwestor planuje pobudować w tym miejscu hale magazynowe. - Nie jesteśmy tym zachwyceni – przyznaje burmistrz Daniel Putkiewicz

W sierpniu 2020 roku obszernie opisywaliśmy plany firmy Ceetrus Polska, która zamierzała wybudować między ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską nowoczesną dzielnicę mieszkaniową. Inwestycja miała zostać otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Zapewniano, że nowy kwartał będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Miało znaleźć się w nim także wyczekiwane przez mieszkańców kino. Chodziło o to, aby stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko do życia, ale też pracy, rozrywki czy spędzania wolnego czasu. Od strony ul. Puławskiej miał powstać kompleks rozrywkowo-gastronomiczny, z kolei od Energetycznej inwestor planował wybudować budynki biurowe i hotel. Wzdłuż Mleczarskiej miała powstać kameralna zabudowa mieszkaniowa (300 mieszkań o różnym metrażu). W nowej dzielnicy planowano liczne tereny zielone, nowoczesne rozwiązania energetyczne i ograniczenie ruchu kołowego. Przedstawione założenia urbanistyczne wstępnie zaakceptował gminny wydział architektury.
Jesienią ubiegłego roku na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej rozpoczął się proces oczyszczania gleby, co miało związek z planowaną inwestycją. Chodziło o podniesienie bioróżnorodności terenu. Do czyszczenia gruntu wykorzystano certyfikowany preparat zawierający szczepy bakterii glebowych. I kiedy już wszyscy myśleli, że wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnej dzielnicy, będącej ozdobą Piaseczna, nagle do urzędu gminy trafił nowy plan zagospodarowania tego obszaru. Miejsce niskich budynków usługowych i mieszkalnych, terenów rekreacyjnych oraz zieleni zajęło w nim pięć gigantycznych hal magazynowych. Poprosiliśmy gminę, aby odniosła się do planów inwestora. Okazuje się, że obowiązujący dla terenu po byłej zajezdni plan miejscowy dopuszcza w tym miejscu zabudowę magazynową i produkcyjną, co nie jest dobrą informacją dla mieszkańców. - Zdaniem wydziału urbanistyki nasycenie tego terenu tylko jedną funkcją - magazynową - jest zbyt intensywne – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.
Z naszych informacji wynika, że inwestor nie określił, ile powierzchni przeznacza na inne funkcje, jak biura czy produkcja. Gmina zasugerowała inwestorowi, aby podzielił teren na mniejsze kwartały o różnym sposobie zagospodarowania z uwzględnieniem usług. Uważa też, że obecne zamierzenia inwestora nie są zgodne z omawianymi wcześniej rozwiązaniami projektowymi i projektem zmiany planu miejscowego. Kolejnym problemem jest obsługa komunikacyjna planowanego kompleksu magazynowo-biurowego, bo ulice Mleczarska, Puławska i Energetyczna nie są przystosowane do przyjęcia tak dużej liczby ciężkich samochodów.
- Ostatnie propozycje inwestora raczej nie wpisują się w dotychczasową wizję rozwoju miasta – komentuje burmistrz Daniel Putkiewicz. - Rozważamy przyśpieszenie prac nad zmianą planu miejscowego i planujemy kolejne spotkania z przedstawicielami właścicieli tego terenu oraz inwestorem. Zależy nam, aby wszystkie inwestycje, także te realizowane na terenach prywatnych, miały korzystny wpływ na prawidłowy rozwój naszego miasta. Inwestor nie zwrócił się jeszcze do starostwa powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę.

Tomasz Wojciuk
Komentarze
nick: Mateusz,     2023-01-03   16:35:50
Dlaczego Kurier jeszcze nie opisał sytuacji z dawnym TDP na Okukickiego? Mają powstać tam wielkie hake magazynowe. Aktualni najemcy już się wynieśli, a budowa wkrótce ma ruszyć. Okulickiego i Puławska tego nie udźwigną!.
nick: Takbywa,     2023-02-19   18:24:41
Los jest dość przewrotny, bo najbardziej protestują mieszkańcy osiedla, które... nigdy nie powinno powstać. Mowa to o nowych blokach na Mleczarskiej, które stoją zamiast zakładanych w planie...usług zdrowotnych.
nick: Takbywa,     2023-02-19   18:26:20
Ze strony NHood: Prace mają związek z planowaną przez Nhood nową wielofunkcyjną inwestycją. Nowoczesny projekt mixed-use będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Teren starej zajezdni trolejbusowej i autobusowej w Piasecznie, która funkcjonowała z przerwami od lat 80. XX wieku do 2002 roku, w przyszłości zmieni oblicze. Wcześniej obszar pełnił funkcje usługowe dla transportu, a następnie przez długi czas był niezagospodarowany i przez działalność transportową częściowo zanieczyszczony olejem mineralnym. W ciągu kilku lat w tym miejscu powstanie nowoczesna, wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi.

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Piknik Naukowy
· Festiwal food trucków w Józefosławiu
· Peleton Grzegorza Wajsa przejechał przez Górę Kalwarię
· Samolotowy koszmar powrócił
· Strażacy obchodzili swoje święto
· Biedronki rozjeżdżana przez ciężarówki
· W hołdzie patronowi szkoły
· Ogólnopolski piknik rodzin zastępczych
· Internet stacjonarny w Warszawie i okolicach - wybierz niezawodne połączenie dla swojego domu!
· Udana Noc Muzeów
· Budują drogi, aż miło
· Szukasz pracy? Odwiedź targi Pracy w Piasecznie
· Radni: żeby puścić autobus, trzeba najpierw wybudować drogę
· Wybudują osiedlową drogę za prawie 7 mln zł!
· Charytatywny Kiermasz Książki po raz kolejny w kalwaryjskiej bibliotece
· Twórczo i na szczytny cel
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowski Start z CPK i inne działania w ramach Programu Sportowego Centralnego Portu Komunikacyjnego
· Złote gody, czyli jubileusz 50-lecia TPB
· Obchody 70-lecia gminy
· Głosuj na Zieloną Obwodnicę Grodziska Mazowieckiego!
· Rusza Pruszkowski Rower Miejski
· W następny weekend Dni Pruszkowa
· Porządkowanie reklam na ogrodzeniach
· Światełko w tunelu
· Poselska konferencja o lokalnych inwestycjach
· Chcą upamiętnić Kazimierza Pużaka
· Austeria będzie jak nowa
· Kolejny Bieg Raszyński za nami
· Nowy Wojewoda Mazowiecki
· Dziś otwarcie tężni solankowej
· Helena Marek skończyła 101 lat
· Drugi etap budowy szkoły
Wydanie:
OTWOCKIE
· Dotacja na modernizację sali gimnastycznej
· Rozwój siedmiomilowymi krokami
· Festiwal Otwarte Ogrody Józefów 2023
· Setne urodziny
· Przedszkole przy Grottgera z dofinansowaniem!
· Nowa siedziba biblioteki
· Radni dali zielone światło na rozbudowę szkoły
· Poselska konferencja o lokalnych inwestycjach
· Park Świder otwarty
· Na tę chwilę czekano pół wieku
· Bezpieczniejsze skrzyżowania
· Do odpoczynku i do zabawy
· Rusza prom na Wiśle
· Nowy Wojewoda Mazowiecki
· Ruch wahadłowy na ul. Andriollego
· Zamknięcie ul. Andriollego w Otwocku
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest