Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 02 czerwca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 930), 2023-01-13
Co powstanie na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej?

PIASECZNO Przed świętami pisaliśmy o planach wybudowania na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej gigantycznych hal magazynowych. – Nie jesteśmy tym zachwyceni – mówił burmistrz Daniel Putkiewicz. Po naszej publikacji do sprawy odniosła się przygotowująca inwestycję tę firma Nhood Polska, która rzuciła na nią nieco inne światło...

W sierpniu 2020 roku opisywaliśmy plany wybudowania między ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej. Inwestycja miała zostać otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Miała łączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Chodziło o to, aby stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko do życia, ale też pracy, rozrywki czy spędzania wolnego czasu. Od strony ul. Puławskiej miał powstać kompleks rozrywkowo-gastronomiczny, z kolei od Energetycznej inwestor planował wybudować budynki biurowe i hotel. Wzdłuż Mleczarskiej miała powstać kameralna zabudowa mieszkaniowa. W nowej dzielnicy planowano liczne tereny zielone, nowoczesne rozwiązania energetyczne i ograniczenie ruchu kołowego. Przedstawione założenia urbanistyczne wstępnie zaakceptował gminny wydział architektury.
Jesienią ubiegłego roku na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej rozpoczął się proces oczyszczania gleby, co miało związek z planowaną inwestycją. Chodziło o podniesienie bioróżnorodności terenu.
Kompletna zmiana koncepcji
I kiedy już wszyscy myśleli, że wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnej dzielnicy, będącej ozdobą Piaseczna, nagle do urzędu gminy trafił nowy plan zagospodarowania tego obszaru. Miejsce niskich budynków usługowych i mieszkalnych, terenów rekreacyjnych oraz zieleni zajęło w nim pięć gigantycznych hal magazynowych. Okazuje się, że obowiązujący dla terenu po byłej zajezdni plan miejscowy dopuszcza w tym miejscu zabudowę magazynową i produkcyjną, co nie jest dobrą informacją dla mieszkańców.
– Zdaniem wydziału urbanistyki nasycenie tego terenu tylko jedną funkcją – magazynową – jest zbyt intensywne – komentował burmistrz Daniel Putkiewicz. Gmina zasugerowała inwestorowi, aby podzielił teren na mniejsze kwartały o różnym sposobie zagospodarowania z uwzględnieniem usług. Uważa też, że obecne zamierzenia inwestora nie są zgodne z omawianymi wcześniej rozwiązaniami projektowymi i projektem zmiany planu miejscowego. Kolejnym problemem jest obsługa komunikacyjna planowanego kompleksu magazynowo-biurowego, bo ulice Mleczarska, Puławska i Energetyczna nie są przystosowane do przyjęcia tak dużej liczby ciężkich samochodów.

Ostateczne decyzje
jeszcze nie zapadły

Po kilku dniach do sprawy odniósł się inwestor – firma Nhood Polska. Poinformował, że pracując nad nowymi inwestycjami bierze pod uwagę szeroki kontekst biznesowy, związany z zagospodarowaniem przestrzeni i funkcji obiektu, zaś podczas prac projektowych podejmuje dialog z potencjalnymi inwestorami oraz samorządem lokalnym.
„Takie działania mają miejsce również w przypadku inwestycji na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej w Piasecznie” - czytamy w oświadczeniu. Nhood Polska przekonuje, że od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z urzędem gminy. Ich efektem są nowe propozycje zagospodarowania tego terenu. Z przekazanych nam informacji wynika, że wciąż trwają rozmowy na temat ostatecznego kształtu planowanej inwestycji i nie zapadły jeszcze w tej sprawie ostateczne decyzje.
Jak się dowiedzieliśmy, w kwartale pomiędzy ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską firma rozważa inwestycję typu Small Business Unit (SBU). Z funkcjonalnego punktu widzenia SBU są budynkami biurowymi klasy A, wzbogaconymi przestrzeniami magazynowymi, które ze względu na swoje parametry i elastyczność w kreowaniu przestrzeni są bardzo atrakcyjne dla potencjalnych użytkowników.
Nhood Polska przekonuje, że opracowywana na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej inwestycja typu Small Business Unit pozytywnie wpłynie na lokalną gospodarkę i odpowie na potrzeby biznesu, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują lokalizacji o mieszanym charakterze. „Propozycja realizacji w Piasecznie koncepcji Small Business Unit wypływa z analiz biznesowych i badań rynku przeprowadzonych na zlecenie Nhood Polska, a także, co ważne, z uwarunkowań planistycznych. Warto zauważyć, że funkcja mieszkaniowa lub funkcja mieszkań na wynajem nie jest możliwa do wprowadzenia na bazie obowiązującego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego” - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Tomasz Wojciuk
Komentarze
nick: Jarosław,     2023-01-13   09:38:41
W S P A N I A L E !!!!!!!!! Świetne miejsce na hale, logistyka to podstawa. Trafny wybór.
nick: Jarosław,     2023-01-13   09:38:56
W S P A N I A L E !!!!!!!!! Świetne miejsce na hale, logistyka to podstawa. Trafny wybór.
nick: Sąsiedzi okolicy,     2023-02-09   23:20:46
Pomysł z magazynami o różnej powierzchni to najgorsza propozycja z możliwych. Tak bardzo oczekiwane piękne centrum zostanie zamienione na coś co nie przyniesie mieszkańcom oraz sąsiadom tego miejsca żadnej korzyści.A podobno ludzie i ich zadowolenie jest najważniejsze.
nick: Logiczna,     2023-02-09   23:26:49
Nie chcemy magazynów.
nick: Piaseczynianka,     2023-02-09   23:30:28
Błagam jakie hale w centrum????? Do korków na Puławskiej dodajmy sznur tirów. Czy ktoś nie myśli. Co to są za beznadziejne plany. Litości
nick: Mieszkanka na Energetycznej,     2023-02-09   23:35:26
Czekaliśmy długo na zagospodarowanie terenu opisanego wyżej. Jedyną możliwą, logiczną i do zaakceptowania inwestycją potrzebną mieszkańcom Piaseczna jest piękne centrum piaseczyńskie, z lokalnymi restauracjami, sklepikami , z oazą zieleni, ławeczek itd.Nie wyrażamy zgody na żadne magazyny w centrum miasta. NIE!!!!
nick: Mieszkanka na Energetycznej,     2023-02-09   23:35:48
Czekaliśmy długo na zagospodarowanie terenu opisanego wyżej. Jedyną możliwą, logiczną i do zaakceptowania inwestycją potrzebną mieszkańcom Piaseczna jest piękne centrum piaseczyńskie, z lokalnymi restauracjami, sklepikami , z oazą zieleni, ławeczek itd.Nie wyrażamy zgody na żadne magazyny w centrum miasta. NIE!!!!
nick: Mieszkanka z sąsiedztwa,     2023-02-09   23:37:48
NIE!!!!Nie!!!!!

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Piknik Naukowy
· Festiwal food trucków w Józefosławiu
· Peleton Grzegorza Wajsa przejechał przez Górę Kalwarię
· Samolotowy koszmar powrócił
· Strażacy obchodzili swoje święto
· Biedronki rozjeżdżana przez ciężarówki
· W hołdzie patronowi szkoły
· Ogólnopolski piknik rodzin zastępczych
· Internet stacjonarny w Warszawie i okolicach - wybierz niezawodne połączenie dla swojego domu!
· Udana Noc Muzeów
· Budują drogi, aż miło
· Szukasz pracy? Odwiedź targi Pracy w Piasecznie
· Radni: żeby puścić autobus, trzeba najpierw wybudować drogę
· Wybudują osiedlową drogę za prawie 7 mln zł!
· Charytatywny Kiermasz Książki po raz kolejny w kalwaryjskiej bibliotece
· Twórczo i na szczytny cel
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowski Start z CPK i inne działania w ramach Programu Sportowego Centralnego Portu Komunikacyjnego
· Złote gody, czyli jubileusz 50-lecia TPB
· Obchody 70-lecia gminy
· Głosuj na Zieloną Obwodnicę Grodziska Mazowieckiego!
· Rusza Pruszkowski Rower Miejski
· W następny weekend Dni Pruszkowa
· Porządkowanie reklam na ogrodzeniach
· Światełko w tunelu
· Poselska konferencja o lokalnych inwestycjach
· Chcą upamiętnić Kazimierza Pużaka
· Austeria będzie jak nowa
· Kolejny Bieg Raszyński za nami
· Nowy Wojewoda Mazowiecki
· Dziś otwarcie tężni solankowej
· Helena Marek skończyła 101 lat
· Drugi etap budowy szkoły
Wydanie:
OTWOCKIE
· Dotacja na modernizację sali gimnastycznej
· Rozwój siedmiomilowymi krokami
· Festiwal Otwarte Ogrody Józefów 2023
· Setne urodziny
· Przedszkole przy Grottgera z dofinansowaniem!
· Nowa siedziba biblioteki
· Radni dali zielone światło na rozbudowę szkoły
· Poselska konferencja o lokalnych inwestycjach
· Park Świder otwarty
· Na tę chwilę czekano pół wieku
· Bezpieczniejsze skrzyżowania
· Do odpoczynku i do zabawy
· Rusza prom na Wiśle
· Nowy Wojewoda Mazowiecki
· Ruch wahadłowy na ul. Andriollego
· Zamknięcie ul. Andriollego w Otwocku
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest