Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022*


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 138), 2006-03-10
Czar orkiestry dętej

W ostatnią sobotę karnawału, w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury,
odbył się koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej,
promujący pierwszą płytę zespołu.


Wydana pod koniec ubiegłego roku płyta jest powodem radości i dumy wszystkich muzyków orkiestry. Ale chyba nie tylko ich. Należy wspomnieć, że jest to jedyny tego typu zespół w całym powiecie pruszkowskim. Nagranie płyty jest wielkim sukcesem, zwłaszcza, że jest to orkiestra amatorska. Oznacza to, że grający nie są muzykami z wykształcenia, a poza tym, wszyscy mają jakieś inne zawody lub jeszcze się uczą. Sobotni koncert zgromadził liczną publiczność, wśród której znalazło się szereg wyjątkowych gości. Występy oklaskiwali między innymi: przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej gen. Andrzej Pietrzyk, Zastępca Komendanta Garnizonu Miasta Stołecznego Warszawy płk Wiesław Grudziński, przedstawiciel Akademii Obrony Narodowej płk Adam Wronecki. Władze powiatowe reprezentował wicestarosta Dariusz Kowalski, samorządowe zaś - wójt gminy Janusz Grzyb i Przewodniczący Rady Gminy Piotr Kozłowski. Przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej byli Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Witold Sojka oraz Prezes OSP Nadarzyn Leon Giżycki. Wszyscy bawili się znakomicie, a panująca atmosfera była typowo karnawałowa. Ogromna w tym zasługa dyrygenta, który miał świetny kontakt z widownią, a także muzyków, którym wspólne granie sprawia prawdziwą radość. Patrząc na ich roześmiane twarze, nie sposób pozostać obojętnym. Dlatego nie trzeba było długo namawiać, aby wszyscy włączyli się w wykonanie piosenek biesiadnych. Wielu emocji dostarczył występ zespołu tanecznego „Flesz”, z którym orkiestra stale współpracuje. Prawdziwą niespodziankę sprawiła dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury Kamila Michalska, która zaśpiewała przebój Maryli Rodowicz, „Niech żyje bal”.
Orkiestra ma wielu wielbicieli i wiernych fanów, ale co najważniejsze - nie brakuje chętnych, którzy chcą w niej grać. Sobotni koncert był właśnie okazją do uroczystego przyjęcia nowych członków, którym wręczono instrumenty. - Uważam, że do tej pory zrobiliśmy już sporo - mówi Mirosław Chilmanowicz.
- W przyszłym roku chcielibyśmy zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Nawiązaliśmy już pewne kontakty we Włoszech i w Niemczech - dodaje.
Rzeczywiście w tej chwili orkiestra reprezentuje wysoki poziom i ciężka praca przynosi efekty. Dowodem jest oczywiście wspaniała płyta. Warto zaznaczyć jeszcze, że niektórzy członkowie zespołu, dopiero tu nauczyli się gry na instrumencie i poznali podstawowe zasady muzyki. Tym bardziej należą się gratulacje i słowa uznania.
Wieczór był naprawdę wspaniały, goście niechętnie opuszczali salę. Nie należy się jednak martwić. Orkiestra na pewno da nam jeszcze wiele okazji do wspólnej zabawy, a w wolnych chwilach można przecież słuchać płyty, na której każdy znajdzie swój ulubiony utwór.


Orkiestra powstała w 1998 roku. Została objęta patronatem Urzędu Gminy Nadarzyn oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Założycielem i dyrygentem jest Mirosław Chilmanowicz, kapelmistrz - tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki i urozmaicony. Obejmuje on polskie i zagraniczne standardy muzyki rozrywkowej, melodie filmowe, a także utwory patriotyczne i religijne. Wszystkie koncerty cieszą się dużym powodzeniem wśród publiczności. Na dorobek artystyczny składają się poza tym liczne festiwale, w których regularnie uczestniczą muzycy z Nadarzyna. Ostatnim sukcesem jest nagranie płyty.
Anna Tyszko
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Jakie imiona były najbardziej popularne w ubiegłym roku?
· Kiedy zrobią chodnik?
· Spór o wodę
· Wchodzenie na cienki lód może doprowadzić do tragedii
· Nową drogę rozjeżdżą ciężarówki?
· Przejechał pieszego i zostawił go przy drodze
· Poznaliśmy najlepsze szkoły
· Co dalej z Karczunkowską?
· Co zmieniło się od nowego roku?
· Ruszają warsztaty w Muzeum Kaset
· Koniec Roweru Miejskiego
· Dzieci dostały świąteczne prezenty
· Święta z Dobrą Wolą
· Nauczyciel Roku gościł w Piasecznie
· Bal charytatywny zakończony sukcesem
· Powstaną nowe drogi. Ale nie tylko
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest