Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 14 grudnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 362), 2010-10-08
Wesoły Teatr Rodzinny

We wtorek, 28 września, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie wystąpiła Grupa Teatralna TR z Grójeckiego Ośrodka Kultury, która zaprezentowała sztukę „Mieszczanin Szlachcicem” według J. Moliera - słynnego francuskiego komediopisarza. Ogrom pracy dorosłych już aktorów-amatorów został entuzjastycznie przyjęty przez piaseczyńską widownię, która tego wieczoru szczelnie wypełniła ośrodkową salę

W ostatni wtorek wszystkich widzów powitała tuż po godzinie 20 Katarzyna Biernadska-Hernik, która serdecznie podziękowała gościom z Grójca za przybycie, podkreślający przy tym iż niezwykle rzadko amatorskie teatry decydują się sięgać po klasykę. Sam spektakl trwał dobrze ponad godzinę i był niewątpliwie bardzo pieczołowicie przygotowanym widowiskiem. Nie można było mieć zastrzeżeń ani do znakomitej oprawy scenicznej, ani do strony dźwiękowej. Uwagę publiczności przyciągały również barwne stroje aktorów, a ich brawurowa gra co chwila wywoływała na widowni salwy śmiechu.
- To fantastyczna sprawa, że w kryzysowych czasach, kiedy tak wielu ugania się za pieniędzmi, są jeszcze ludzie, którzy tyle czasu poświęcają na przygotowywanie takich spektakli - mówi Ewa Kłujszo, opiekunka teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. - To bardzo fajnie, że do nas tu przyjechali. My również postaramy się ich odwiedzić w Grójcu.
Aktorów z Teatru TR pożegnała gorąca owacja na stojąco. Jak podkreślają sami członkowie grupy, w teatrze amatorskim talent odgrywa wprawdzie istotną rolę, ale najważniejsza jest, przede wszystkim, pasja i miłość do teatru.
- W Piasecznie przyjęto nas niezwykle sympatycznie - mówi Krystyna Nowakowska, jedna z aktorek Teatru TR. - Publiczność reagowała wręcz entuzjastycznie i w mig łapała o co nam chodzi. Bardzo chętnie wrócimy więc jeszcze w przyszłości do tego miasta.Grupa teatralna TR powstała w 2006 roku z inicjatywy Grzegorza Rejera, dyrektora Grójeckiego Ośrodka Kultury. Jej opiekunem artystycznym był z kolei popularny aktor Wojciech Siemion, który niezwykle entuzjastycznie odniósł się do pomysłu stworzenia teatru amatorskiego w Grójcu, zawsze służąc pomocą i dobrą radą przy realizacji kolejnych przedstawień. Delegacja grupy pożegnała go zresztą na Powązkach w kwietniu tego roku.
Skrót TR oznacza Teatr Rodzinny. W jego działalność, którą porównać można choćby do Teatru Gagatki Beatki z Zalesia Dolnego, zaangażowane są bowiem całe rodziny, które dzielą wspólną, aktorską pasję w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Choć wszyscy pracują zawodowo, to jednak po pracy znajdują jeszcze czas na naukę tekstu i próby, a dla wielu jest to forma relaksu i zabawy po całym dniu spędzonym w pracy. Grupa ma na swoim koncie, jak dotąd, cztery sztuki: „Grube Ryby” (2007), „ Skąpiec” (2008), „Klub Kawalerów” (2009) i tegoroczną „Mieszczanin Szlachcicem”. Swoje spektakle grupa prezentuje najczęściej w sali widowiskowej GOK w Grójcu, ale występuje również gościnnie. „Grube Ryby” zaprezentowała w Warszawie, w Bielańskim Ośrodku Kultury, a „Skąpca” w Petrykozach na urodzinach Wojciecha Siemiona oraz w kinie „Uciecha” w Górze Kalwarii. Grójecka grupa zdecydowanie stawia na wszechobecne poczucie humoru. W repertuarze Teatru TR znajdują się więc same komedie, a aktorzy dokładają wszelkich starań żeby kreowane przez nich postacie były jak najbardziej komiczne i zabawne.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ocalił życie, bo udawał martwego
· Pożar sklepu w Krupiej Wólce
· Mikołaj przyjedzie do dzieci ciuchcią
· Wróci pomnik Piłsudskiego?
· Studenci wspomogą niepełnosprawnych
· Kiermasz świąteczny i odpalenie choinki
· Zmiany w komunikacji od 3 stycznia?
· Ulice i skwery nie dadzą o nich zapomnieć
· Z Gretkowską oko w oko
· Wspólna wigilia przy góralskiej muzyce
· Nakarm automat elektrośmieciami
· O Łąkach znów głośno
· Chce przejechać Amerykę w 12 dni. Na rowerze!
· W Brześcach wybuchła wojna o krajobraz
· Coraz bliżej kościoła w Mysiadle?
· To wszystko wydaje mi się nierealne
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· S8 od Paszkowa do Przeszkody już szersza
· Mieszkańcy zapłacą mniej za bilety długookresowe
· Park coraz ładniejszy
· Zajęcia z mistrzami w nagrodę
· Od Zachodniej do Wschodniej bezpłatnie
· Polubiliśmy wypożyczalnie rowerów
· Protesty znów blokują obwodnicę
· Te papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii
· Czas wybrać się na łyżwy!
· Mieszkańcy chętnie korzystali z rowerów
· Od niedzieli nowy rozkład WKD
· W drodze do czystszego powietrza
· Zamknięcie sezonu uczczono tortem
· Każdy przebiegł, ile chciał i mógł
· Tędy też bezpiecznie pojedziesz rowerem
· Do trzech razy sztuka. Kto dokończy rewitalizację pałacu?
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest