Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 362), 2010-10-08
Wesoły Teatr Rodzinny

We wtorek, 28 września, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie wystąpiła Grupa Teatralna TR z Grójeckiego Ośrodka Kultury, która zaprezentowała sztukę „Mieszczanin Szlachcicem” według J. Moliera - słynnego francuskiego komediopisarza. Ogrom pracy dorosłych już aktorów-amatorów został entuzjastycznie przyjęty przez piaseczyńską widownię, która tego wieczoru szczelnie wypełniła ośrodkową salę

W ostatni wtorek wszystkich widzów powitała tuż po godzinie 20 Katarzyna Biernadska-Hernik, która serdecznie podziękowała gościom z Grójca za przybycie, podkreślający przy tym iż niezwykle rzadko amatorskie teatry decydują się sięgać po klasykę. Sam spektakl trwał dobrze ponad godzinę i był niewątpliwie bardzo pieczołowicie przygotowanym widowiskiem. Nie można było mieć zastrzeżeń ani do znakomitej oprawy scenicznej, ani do strony dźwiękowej. Uwagę publiczności przyciągały również barwne stroje aktorów, a ich brawurowa gra co chwila wywoływała na widowni salwy śmiechu.
- To fantastyczna sprawa, że w kryzysowych czasach, kiedy tak wielu ugania się za pieniędzmi, są jeszcze ludzie, którzy tyle czasu poświęcają na przygotowywanie takich spektakli - mówi Ewa Kłujszo, opiekunka teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. - To bardzo fajnie, że do nas tu przyjechali. My również postaramy się ich odwiedzić w Grójcu.
Aktorów z Teatru TR pożegnała gorąca owacja na stojąco. Jak podkreślają sami członkowie grupy, w teatrze amatorskim talent odgrywa wprawdzie istotną rolę, ale najważniejsza jest, przede wszystkim, pasja i miłość do teatru.
- W Piasecznie przyjęto nas niezwykle sympatycznie - mówi Krystyna Nowakowska, jedna z aktorek Teatru TR. - Publiczność reagowała wręcz entuzjastycznie i w mig łapała o co nam chodzi. Bardzo chętnie wrócimy więc jeszcze w przyszłości do tego miasta.Grupa teatralna TR powstała w 2006 roku z inicjatywy Grzegorza Rejera, dyrektora Grójeckiego Ośrodka Kultury. Jej opiekunem artystycznym był z kolei popularny aktor Wojciech Siemion, który niezwykle entuzjastycznie odniósł się do pomysłu stworzenia teatru amatorskiego w Grójcu, zawsze służąc pomocą i dobrą radą przy realizacji kolejnych przedstawień. Delegacja grupy pożegnała go zresztą na Powązkach w kwietniu tego roku.
Skrót TR oznacza Teatr Rodzinny. W jego działalność, którą porównać można choćby do Teatru Gagatki Beatki z Zalesia Dolnego, zaangażowane są bowiem całe rodziny, które dzielą wspólną, aktorską pasję w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Choć wszyscy pracują zawodowo, to jednak po pracy znajdują jeszcze czas na naukę tekstu i próby, a dla wielu jest to forma relaksu i zabawy po całym dniu spędzonym w pracy. Grupa ma na swoim koncie, jak dotąd, cztery sztuki: „Grube Ryby” (2007), „ Skąpiec” (2008), „Klub Kawalerów” (2009) i tegoroczną „Mieszczanin Szlachcicem”. Swoje spektakle grupa prezentuje najczęściej w sali widowiskowej GOK w Grójcu, ale występuje również gościnnie. „Grube Ryby” zaprezentowała w Warszawie, w Bielańskim Ośrodku Kultury, a „Skąpca” w Petrykozach na urodzinach Wojciecha Siemiona oraz w kinie „Uciecha” w Górze Kalwarii. Grójecka grupa zdecydowanie stawia na wszechobecne poczucie humoru. W repertuarze Teatru TR znajdują się więc same komedie, a aktorzy dokładają wszelkich starań żeby kreowane przez nich postacie były jak najbardziej komiczne i zabawne.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Skwer przy Kordiana w nowej odsłonie
· Złowili taaaką rybę!
· Pijana 13-latka straciła przytomność na basenie
· Piaseczno lubi jeść!
· Gala kickboxingu w Mysiadle
· Czas minął! GDDKiA usuwa reklamy wyborcze Andrzeja Halickiego
· Pociąg do kultury
· Puławska bis ma już cztery miesiące opóźnienia!
· Czy doroczna gala sportu jest zagrożona?
· Upamiętnili „Jaskółkę” i innych żołnierzy AK
· Mniejszość azjatycka częścią lokalnej społeczności
· W konstancińskim szpitalu powstanie szkoła
· Noc muzeów na kolejce
· Można było poczuć się jak senior!
· Mieszkanka: zostałam ugryziona przez psa
· Strażacka parada przeszła przez uzdrowisko
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest