Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 października 2018 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 456), 2012-10-05
Szkoła na wypasie

123
GRODZISK MAZOWIECKI W minioną niedzielę mieszkańcy, a przede wszystkim rodzice uczniów mogli dokładnie obejrzeć nową szkołę w Książenicach. Dniu otwartemu towarzyszyły gry i zabawy dla najmłodszych. Były też występy sceniczne

Szkoła w Książenicach wraz z punktem przedszkolnym to najnowszy budynek oświatowy w gminie Grodzisk Mazowiecki. Uczniowie przekroczyli jej próg z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego. Całą inwestycję udało się zakończyć w rok od rozpoczęcia budowy. Na ostatnią niedzielę władze grodziskiego ratusza zaprosiły wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć szkołę nowoczesną, przyjazną uczniom. Chętnych nie zabrakło. Pracownicy placówki cierpliwie oprowadzali 25-osobowe grupy, opowiadając o wyposażeniu budynku.
Gwarno zrobiło się na boiskach, jak i przed szkołą, gdzie na scenie uczniowie prezentowali swoje artystyczne talenty. Zadowolenia z inwestycji nie krył burmistrz Grzegorz Benedykciński. - Chcieliśmy pokazać ludziom jak szkoła wygląda – powiedział. - Jest zrobiona kompleksowo z boiskami i halą sportową. Placówka będzie obsługiwała cały południowy rejon gminy. Docelowo uczyć się tutaj będzie 500-550 osób. Mamy dobrą kadrę i nowe miejsce, w którym nauka spotykać się będzie z kulturą i rekreacją.
Grodziskich radnych, pracowników ratusza i pedagogów z innych placówek oprowadzała Katarzyna Galla, dyrektor książenickiej szkoły. - Cieszę się, że to ogromne przedsięwzięcie się udało - powiedziała. - W cały projekt zaangażowano sztab ludzi. Różnica między starą a nową szkołą to nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość, która przybrała nową formę. Mamy 290 uczniów, 29 nauczycieli, dodatkowo pracowników administracji i obsługi.
Dyrektor podkreśliła, że środowisko szkolne zyskało ogromną przestrzeń do pracy, niespotykaną dotąd w placówka budowanych kilkadziesiąt lat temu. - Dzięki temu dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tanecznych i sportowych, na co wcześniej nie było miejsca – uzasadniała. - Mogliśmy poszerzyć ofertę zajęć dodatkowych, dzięki którym uczniowie będą rozwijać swoje zainteresowania.
Nowa placówka ma 3600 m kw. powierzchni, sama hala sportowa – 650 m kw. - Na uwagę zasługuje system solarny, zaopatrujący nas w ciepłą wodę, ogrzewanie gazowe, odzysk ciepłego powietrza zapewni system wentylacji, płyty akustyczne, tłumiące dźwięk – wyliczała Katarzyna Galla. - Wreszcie niespotykana w polskich szkołach przestrzeń. Mamy stołówkę połączoną z korytarzem, oddzieloną tylko szklanymi taflami.
W książenickiej szkole pojawiły się dawno nie widziane pracownie przedmiotowe. - Placówki rezygnowały z nich z powodu braku miejsca lub środków finansowych – tłumaczyła dyrektor Galla. - Mamy pracownię językową, plastyczną, informatyczną i muzyczną. W najbliższym czasie chcemy wyposażyć pracownię matematyczną i biologiczną. Sala baletowa to miejsce dla zajęć tanecznych i sportowych (karate, judo).
W ostatnią niedzielę września wiele osób, często całymi rodzinami, zdecydowało się zwiedzić szkołę w Książenicach. Starsi mogli tylko zazdrościć, że kiedy byli w wieku szkolnym, takich placówek nie było. Natomiast najmłodsi korzystali ze wszystkich atrakcji. Ci ostatni wydawali się być już całkiem przyzwyczajeni do nowego standardu.
Sławomir Krejpowicz

tagi:    Książenice    szkoła

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· 20-latkowi trzeba atrakcji
· Gmina odda klucze do prawie 70 mieszkań
· Mniej gałęzi, więcej światła
· Leć, wysoko leć!
· Samochód jako... próg spowalniający
· Wierzchem za lisem
· Prezenty dla „Jedynki” z okazji 100. urodzin
· Tężnia, nasz skarb
· Wszyscy jesteśmy biegaczami świętego
· Liceum z nową halą i patronem
· Wszystko jest tu inne
· Nie każdy może być listonoszem
· Imprezy minęły, opony zostały
· Uczniowie z Jazgarzewa odwiedzili kraj Hamleta
· Chatka jak z żurnala
· Czyszczą drzewa w centrum miasta
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Uhonorowano zasłużonych mieszkańców
· Nie dożył, by odebrać należne podziękowanie
· Będzie jaśniej i bezpieczniej
· Kiedy odbudują dworek Chełmońskich?
· Wypożycz i jedź razem z maluchem
· 40 lat gminnego przedszkola
· Uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości
· Człowiekowi od najtrudniejszych zadań
· Spacer śladami „ludzi wolności”
· Tory rowerowe z opóźnieniem
· Hala na miarę XXI wieku
· Otwarto przedszkole w Otrębusach
· Ostrzelał szkołę i poszedł spać
· Adres dobry i dla emerytów, i dla wielbicieli świata wirtualnego
· Czy uda się zagrać pierwszy mecz w 2019?
· Tędy przeszła Warszawa
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest