Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 486), 2013-06-07
Unia inwestuje w uzdrowisko

KONSTANCIN-JEZIORNA We wtorek, 28 maja w Konstancji odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, którą podpisali przedstawiciele samorządu województwa oraz Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Obiekt ma być wybudowany do 30 czerwca 2015, a część kosztów pokryje dofinansowanie ze środków unijnych, które wyniesie 8,8 mln złotych

Umowę potwierdzającą unijne dofinansowanie w imieniu samorządu województwa mazowieckiego podpisali wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski, Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Głogowski, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Całkowity koszt budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii szacowany jest na ponad 36 mln złotych. Budowa ma się rozpocząć najpóźniej 17 sierpnia tego roku, a nowoczesny obiekt leczniczo-rekreacyjny zostanie otwarty do 30 czerwca 2015 roku.

Rozbudowa perły Mazowsza

- Jest to projekt, na którego urzeczywistnienie czekają nie tylko wszyscy ci, którym leży na sercu rozwój Mazowsza i jego perły – Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, lecz także ci, którzy chcą, by nasza ojczyzna kojarzyła się z unikatowym miejscem harmonii ludzkiej egzystencji z naturą – dodał Krzysztof Głogowski, prezes Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, który podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. W tej chwili spółka kończy projekt wykonawczy i gromadzi niezbędną dokumentację. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie wybrany generalny wykonawca, a realizacja inwestycji będzie uzgodniona z władzami samorządowymi. - Jesteśmy dumni, że ze środków regionalnego programu operacyjnego, będziemy mogli wesprzeć ten projekt, a tym samym przyczynić się do rozwoju uzdrowiska oraz miasta i gminy Konstancin-Jeziorna – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

Konstancińskie Centrum Hydroterapii to dopiero początek?

W ramach projektu powstanie nowoczesny obiekt uzdrowiskowy, realizujący kompleksowo zadania z zakresu rehabilitacji i leczenia balneoklimatycznego. W Konstancińskim Centrum Hydroterapii świadczone będą m.in. usługi fizykoterapii, terapii naturalnych (medycyna naturalna), profilaktyki zdrowia oraz SPA&Wellness, w tym tzw. MedSpa (połączenie kosmetyki i medycyny). Wykorzystane zostaną walory naturalne obszaru, na którym zlokalizowana będzie inwestycja – naturalne surowce oraz właściwości lecznicze klimatu. - Uzyskanie dotacji ma dla nas nie tylko wymiar finansowy – mówił prezes uzdrowiska. - To, że marszałek uznał nasz projekt za godny dofinansowania świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku i mamy wsparcie władz samorządowych – mówił Krzysztof Głogowski, który zdradził również plany spółki na przyszłość. Uzdrowisko jest w trakcie przygotowywania modernizacji szpitala neurologicznego, opracowywania koncepcji architektonicznej rozbudowy szpitala kardiologicznego oraz przebudowy sanatorium Biały Dom.

Basen i hotel

Centrum składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą obiektów – zmodernizowanego sanatorium „Przy Źródle” oraz bezpośrednio przyległego, nowego, dwupiętrowego budynku. Planowany obiekt będzie podzielony na cztery strefy: mieszkalno-hotelową, wody, zdrowia i konferencyjno-restauracyjną. Kompleksową adaptację przejdą pomieszczenia i pokoje hotelowe. W budynku znajdą się 52 miejsca noclegowe o podwyższonym standardzie. Powstaną nowe gabinety zabiegowe i lekarskie, fizykoterapii i hydroterapii. Uzdrowiskowa spółka zaplanowała także budowę basenu o powierzchni 180 m kw. z podwodnymi prądami, biczami wodnymi, kaskadą i brodzikiem. Zaplecze części basenowej zostanie podzielone na strefę żeńską i męską. Wszystkie szatnie, natryski, umywalki oraz sanitariaty dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu do dyspozycji kuracjuszy będzie również jacuzzi solankowe z funkcją kąpieli solankowych, sauna fińska i łaźnie parowe z zapleczem do wychładzania. W ramach inwestycji zakupione zostanie też niezbędne wyposażenie – sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, medycyny estetycznej i naturalnej oraz meble. W całości wyposażona zostanie także część hotelowo-restauracyjna, konferencyjna oraz strefy wody. Ponadto teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany – pojawi się roślinność nisko i wysokopienna, która będzie doskonale korespondować z sąsiadującym Parkiem Zdrojowym. - Nie będę ukrywał, że dla Konstancina-Jeziorny to bardzo ważny, historyczny moment – podkreślił burmistrz Kazimierz Jańczuk. - Wszystkim niedowiarkom i sceptykom, którzy uważali, że konstancińskie uzdrowisko upada, dzisiaj chciałbym powiedzieć, że się mylili, ponieważ właśnie zaczyna się jego rozwój i rozbudowa, w których jako samorząd będziemy pomagać – dodał burmistrz, który podziękował i pogratulował prezesowi uzdrowiska.

FOTO: Wizualizacja Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które powstanie przy ul. Źródlanej naprzeciwko tężni w miejscu istniejącego sanatorium „Przy Źródle”
Grzegorz Traczyk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Makabryczne odkrycie nad Wisłą
· Przełom w sprawie pałacu w parku. Ale to jeszcze nie koniec sądowej batalii
· Za prawie 5 mln zł powstanie niewielka droga
· Opowieść o pociągach pancernych w Święto Wojska Polskiego
· Nikt nie chce gruntów po KPGO Mysiadło
· Przychodnia doczeka się rozbudowy
· Skrzyżowanie Dworcowej i Nadarzyńskiej zamknięte od przyszłego tygodnia
· Rozpoczął się remont mostu
· Otwarto pierwszy wybieg dla psów
· Co dalej z wąską drogą?
· Stocer w nowej odsłonie. Modernizacja kosztowała 40 mln zł!
· Gigantyczne mandaty
· Woda zalewa im wjazd na posesję
· Odbudowali zabytkowy samochód
· Upamiętnili bohaterskich obrońców stolicy
· Trwają przygotowania do przebudowy skrzyżowania przy skate parku
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest