Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 486), 2013-06-07
Unia inwestuje w uzdrowisko

KONSTANCIN-JEZIORNA We wtorek, 28 maja w Konstancji odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, którą podpisali przedstawiciele samorządu województwa oraz Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Obiekt ma być wybudowany do 30 czerwca 2015, a część kosztów pokryje dofinansowanie ze środków unijnych, które wyniesie 8,8 mln złotych

Umowę potwierdzającą unijne dofinansowanie w imieniu samorządu województwa mazowieckiego podpisali wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski, Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Głogowski, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Całkowity koszt budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii szacowany jest na ponad 36 mln złotych. Budowa ma się rozpocząć najpóźniej 17 sierpnia tego roku, a nowoczesny obiekt leczniczo-rekreacyjny zostanie otwarty do 30 czerwca 2015 roku.

Rozbudowa perły Mazowsza

- Jest to projekt, na którego urzeczywistnienie czekają nie tylko wszyscy ci, którym leży na sercu rozwój Mazowsza i jego perły – Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, lecz także ci, którzy chcą, by nasza ojczyzna kojarzyła się z unikatowym miejscem harmonii ludzkiej egzystencji z naturą – dodał Krzysztof Głogowski, prezes Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, który podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. W tej chwili spółka kończy projekt wykonawczy i gromadzi niezbędną dokumentację. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie wybrany generalny wykonawca, a realizacja inwestycji będzie uzgodniona z władzami samorządowymi. - Jesteśmy dumni, że ze środków regionalnego programu operacyjnego, będziemy mogli wesprzeć ten projekt, a tym samym przyczynić się do rozwoju uzdrowiska oraz miasta i gminy Konstancin-Jeziorna – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

Konstancińskie Centrum Hydroterapii to dopiero początek?

W ramach projektu powstanie nowoczesny obiekt uzdrowiskowy, realizujący kompleksowo zadania z zakresu rehabilitacji i leczenia balneoklimatycznego. W Konstancińskim Centrum Hydroterapii świadczone będą m.in. usługi fizykoterapii, terapii naturalnych (medycyna naturalna), profilaktyki zdrowia oraz SPA&Wellness, w tym tzw. MedSpa (połączenie kosmetyki i medycyny). Wykorzystane zostaną walory naturalne obszaru, na którym zlokalizowana będzie inwestycja – naturalne surowce oraz właściwości lecznicze klimatu. - Uzyskanie dotacji ma dla nas nie tylko wymiar finansowy – mówił prezes uzdrowiska. - To, że marszałek uznał nasz projekt za godny dofinansowania świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku i mamy wsparcie władz samorządowych – mówił Krzysztof Głogowski, który zdradził również plany spółki na przyszłość. Uzdrowisko jest w trakcie przygotowywania modernizacji szpitala neurologicznego, opracowywania koncepcji architektonicznej rozbudowy szpitala kardiologicznego oraz przebudowy sanatorium Biały Dom.

Basen i hotel

Centrum składać się będzie z dwóch połączonych ze sobą obiektów – zmodernizowanego sanatorium „Przy Źródle” oraz bezpośrednio przyległego, nowego, dwupiętrowego budynku. Planowany obiekt będzie podzielony na cztery strefy: mieszkalno-hotelową, wody, zdrowia i konferencyjno-restauracyjną. Kompleksową adaptację przejdą pomieszczenia i pokoje hotelowe. W budynku znajdą się 52 miejsca noclegowe o podwyższonym standardzie. Powstaną nowe gabinety zabiegowe i lekarskie, fizykoterapii i hydroterapii. Uzdrowiskowa spółka zaplanowała także budowę basenu o powierzchni 180 m kw. z podwodnymi prądami, biczami wodnymi, kaskadą i brodzikiem. Zaplecze części basenowej zostanie podzielone na strefę żeńską i męską. Wszystkie szatnie, natryski, umywalki oraz sanitariaty dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu do dyspozycji kuracjuszy będzie również jacuzzi solankowe z funkcją kąpieli solankowych, sauna fińska i łaźnie parowe z zapleczem do wychładzania. W ramach inwestycji zakupione zostanie też niezbędne wyposażenie – sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, medycyny estetycznej i naturalnej oraz meble. W całości wyposażona zostanie także część hotelowo-restauracyjna, konferencyjna oraz strefy wody. Ponadto teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany – pojawi się roślinność nisko i wysokopienna, która będzie doskonale korespondować z sąsiadującym Parkiem Zdrojowym. - Nie będę ukrywał, że dla Konstancina-Jeziorny to bardzo ważny, historyczny moment – podkreślił burmistrz Kazimierz Jańczuk. - Wszystkim niedowiarkom i sceptykom, którzy uważali, że konstancińskie uzdrowisko upada, dzisiaj chciałbym powiedzieć, że się mylili, ponieważ właśnie zaczyna się jego rozwój i rozbudowa, w których jako samorząd będziemy pomagać – dodał burmistrz, który podziękował i pogratulował prezesowi uzdrowiska.

FOTO: Wizualizacja Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które powstanie przy ul. Źródlanej naprzeciwko tężni w miejscu istniejącego sanatorium „Przy Źródle”
Grzegorz Traczyk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wkrótce ruszą wypłaty dotacji dla mieszkańców
· Utopili Marzannę. Ale to nie koniec...
· Ruszyła akcja ekologiczna
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Koniec miejsc na cmentarzu
· Problemy z L39
· Dramat na przejazdach
· Obwodnicy nie ma i... raczej prędko nie będzie
· Strażacy z OSP otrzymali kolejny sprzęt
· Chodziło o bezpieczeństwo
· Koncert charytatywny! Pomoc dla dziewczynki
· Otwarto nową kawiarenkę dla seniorów
· Mieszkanka: gmina chce mnie eksmitować z zajmowanego lokalu
· Pierwszy przejazd SKM-ką
· Kiedy przy szkole powstanie w końcu porządny parking?
· Coraz bliżej nowej jednostki straży pożarnej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Strefa ciszy na basenie
· Szukając kompromisu, czyli rzecz o Paszkowiance 2
· Huczne powitanie wiosny
· Wypadł z drogi i koziołkował
· Przebudowa placu zabaw „Wróbelka Elemelka”
· Nie rozbiorą domu Magdaleny Abakanowicz
· Otwarto powiększony ZOL
· Ruszyła budowa odwiertu termalnego
· Od 20 marca PKP PLK odwoła 10 pociągów KM i skrócenie relacji 8
· Rusza rekrutacja do najlepszej szkoły podstawowej w Grodzisku Mazowieckim
· Zbudowali drugi tor dla WKD
· Trwa dochodzenie w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych
· Zbliża się Bieg Raszyński
· Sceny jak z filmu- pościg, alkohol, narkotyki
· Szpital tworkowski zyskał nowy oddział
· I Gala Sportu zakończona sukcesem
Wydanie:
OTWOCKIE
· Walbachowski jarmark wielkanocny
· Remont Warszawskiej i objazdy
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Nie chcą mieszkać w mieście
· Święto organizacji pozarządowych w powiecie otwockim!
· Wiosenne porządki na placu zabaw
· Dziś kontrole na DK50!
· Włodarze powinni rozwiązywać problemy
· Czy Osieck i Kołbiel zostaną miastami?
· Frankówka znów zatętni życiem
· PZPN zbuduje ośrodek treningowy w Otwocku?
· Zimowe ściganie na poważnie
· POSZUKIWANIA OPIEKUŃCZE 17-LETNIEGO BARTOSZA
· Liczyła się każda sekunda. Policjanci uratowali kobietę z pożaru
· Od marca ruszy nowa linia autobusowa!
· Uwaga kierowcy! Objazdy!
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest