Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 07 kwietnia 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 07 kwietnia 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 07 kwietnia 2023**


wydanie otwockie (nr 522), 2014-03-21
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

POWIAT Wydawało się, że Dzień Kobiet, tak hucznie obchodzony, zwłaszcza przez męską część społeczeństwa, odejdzie po cichu do lamusa. Były głosy, że w minionych, PRL-owskich czasach uroczystość ta została sprowadzona do absurdu i skompromitowana. Tymczasem zauważamy, że Dzień Kobiet powraca z nową siłą,/b>

Pod hasłem „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” zostało zorganizowane spotkanie dla Pań z całej gminy w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Okazją był oczywiście Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli Jadwigi Dobrosz i Grażyny Ponceleusz-Procek. Uczniowie przybliżyli zebranym gościom rys historyczny świętowania Dnia Kobiet, począwszy od starożytnej Grecji i Rzymu, poprzez czasy nowożytne w Europie i czasy PRL-u. Uczniowie nawiązali do tradycji z tamtych lat i wręczyli goździki (oczywiście łodygami do góry) i rajstopy zebranym Paniom. Ciekawostką, która wzbudziła wiele uśmiechów gości, był zaprezentowany na uroczystości film z wywiadami, które uczniowie klas III przeprowadzili wśród męskiej części mieszkańców Błędowa.
Najbardziej zabawna jednak okazała się scena z cyklu „Obudzić facetów na Piotrkowskiej”, w której to uczennice z klasy II przeprowadziły wywiad z Tuwimem o kobietach. Nad dekoracją uroczystości czuwały Marianna Szewczyk i Joanna Dudek. Część artystyczną „przeplatały” utwory muzyczne wykonane zarówno przez solistów, jak również przez szkolny chór pod kierunkiem Janusza Szarlipa. Uczniowie wykonali m.in. takie utwory jak: „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Baby, ach te baby” Andrzeja Zauchy i Ryszarda Rynkowskiego oraz „Za każdą cenę” Andrzeja Rybińskiego. Jednak największą niespodzianką i atrakcją dla Pań okazało się wykonanie utworów przez zespół muzyczny, w którym to wójt gminy Marek Mikołajewski, dyrektor Krzysztof Kaźmierczak oraz nauczyciele: Stanisław Bilski i Janusz Szarlip wykonali i zaśpiewali utwór Starego Dobrego Małżeństwa „Majka” oraz utwór zespołu Big Cyc „Dziewczyny kochają niegrzecznych chłopaków”. Oczywiście nie obyło się bez bisów, panowie na życzenie Pań wykonali jeszcze raz utwór zespołu Big Cyc. Po tychże pięknych i radosnych chwilach męska część złożyła wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na słodki poczęstunek. Z pewnością kobiety z gminy Błędów poczuły się wyjątkowo i miło spędziły czas.

Jej portret w Warce

Tegoroczne Święto Kobiet rozbrzmiewało w Warce znanymi i lubianymi melodiami sprzed lat. Wszystko za sprawą koncertu pt. „Jej portret”, w wykonaniu muzyków na czele z wokalistą Januszem Szromem. Zgromadzone panie powitał oraz odczytał życzenia od burmistrza Warki Dariusza Gizki dyrektor „Dworku na Długiej” – Andrzej Zaręba.
Artyści zaprezentowali utwory z płyty „Śpiewnik”, na której znaleźć można takie przeboje jak „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego, „Historia jednej znajomości” Czerwonych Gitar czy chociażby tytułowy „Jej portret” Bogusława Meca. Rewelacyjne aranżacje przebojów polskiej muzyki rozrywkowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych za każdym razem były nagradzane gromkimi brawami. Janusz Szrom „czarował” nie tylko swoim głosem ale i opowieściami o wykonywanych utworach, ich historii i zabawnymi anegdotami związanymi z nimi. Kilkakrotnie udało mu się również namówić panie do wspólnego śpiewania. Prawie 300 osób uczestniczących w koncercie nagrodziło występujących gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Warecka orkiestra Moderato zagrała dla Pań koncerty w dwóch pobliskich gminach – 7 marca w Głowaczowie i 8 marca w Grabowie nad Pilicą.

Kolorowo w Nowym Mieście

O kobietach w dniu ich święta pamiętała również młodzież z Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Z kwiatami, słodyczami i balonami w piątkowe przedpołudnie uczniowie z klas mundurowych udali się w miasto, by złożyć najlepsze życzenia nowomiejskim paniom.
Leszek Świder

tagi:    Dzień Kobiet

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Zagrali dla Patrycji
· Dzieci z aspergerem i autyzmem odwiedziły Villę Poranek
· Goście z Turcji odwiedzili Piaseczno
· Jak wzmacniać odporność u dziecka?
· Piękny jubileusz studentów trzeciego wieku
· Mieszkaniec: jest mi zimno. Nie mam węgla i pieniędzy...
· Rozliczenie PIT 2023 - jakie zmiany czekają podatników w nowym roku?
· To w końcu jest ten gminny węgiel, czy go nie ma?
· Jarmark świąteczny otulony śniegiem
· Jarmark świąteczny z atrakcjami
· Sportowy quiz okazał się sporym wyzwaniem
· Jakie płytki na schody zewnętrzne?
· Kwestowali na piaseczyńskim cmentarzu
· Razem można żyć lepiej
· Gmina zrealizuje osiem projektów mieszkańców
· Zawory kulowe - rodzaje i zastosowanie
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mieszkanka straciła 50 tysięcy złotych
· Pieniądze ukrywał w spłuczce
· Uciekał, teraz grozi mu 5 lat
· Nowi mali mieszkańcy Pruszkowa
· Zmarł twórca Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach
· Radek potrzebuje pomocy
· Jadłodzielnia i dzienny dom dla seniorów
· Mają dość autobusów pod oknami
· Odra nie odpuszcza
· Wolą dmuchać na zimne
· Miej serce dla swojego serca
· Niebezpieczny park Potulickich?
· Rodzice drżą o to, co będzie, gdy ich zabraknie
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
Wydanie:
OTWOCKIE
· Półmaraton w Wiązownej. Zmiany w kursowaniu autobusów
· Spłonął tartak i stolarnia, pomóżmy w odbudowie! ZRZUTKA
· 17-latka zdewastowała trzy auta, bo musiała odreagować
· Policja z Józefowa zatrzymała kobietę. Naraziła na niebezpieczeństwo dwoje małych dzieci
· UWAGA! Jedna z głównych ulic Otwocka zamknięta
· Bił i kopał póki nie dostał pieniędzy
· Komunikat, zmiany w komunikacji
· Uwaga zmiany w komunikacji
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest