Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 2 grudnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 522), 2014-03-21
Płynnie się uczą i trenują

KONSTANCIN-JEZIORNA Pływacy z Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin odnieśli kolejne sukcesy podczas marcowych Mistrzostw Polski 15-latków w Gliwicach oraz Mistrzostw Polski 14-latków w Olsztynie, z których przywieźli dwa medale. Od września Zespół Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego wspólnie z IKS-em prowadzi dwie klasy o profilu pływackim, których uczniowie z powodzeniem godzą naukę z treningami, odnosząc sukcesy sportowe

We wrześniu ubiegłego roku dzięki współpracy IKS-u Konstancin ze Szkołą Podstawową nr 2 przy ul. Żeromskiego i przychylności dyrektor Jolanty Siwki, powstały dwie klasy o profilu pływackim - 21-osobowa pierwsza klasa oraz 18-osobowa czwarta klasa.

Pływacy z klasą

- Wcześniej klub pozyskiwał zawodników metodą „łapanki” - mówi Aleksandra Golon, sekretarz klubu IKS Konstancin, trener pływania oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu. - Trenerzy wypatrywali uzdolnionych dzieci, które przychodziły na naukę pływania na basen w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. Niestety taki nabór powodował małą liczbę zawodników w klubie – dodaje trener. Jednak dzięki współpracy z pobliską szkołą sytuacja zaczyna się zmieniać. Dzieci uczące się w pływackich klasach realizują program nauczania, a ich plan lekcji jest dostosowany do zajęć treningowych na pływalni. Trenerzy odbierają dzieci ze szkoły i odprowadzają je na basen.
Po zakończeniu pierwszego semestru, pionierskich klas rodzice są bardzo zadowoleni z ich funkcjonowania. - Projekt utworzenia klasy o profilu pływackim ma dla mnie jako rodzica same zalety – mówi jeden z rodziców. - Przede wszystkim jest to okazja do zaszczepienia w dziecku pasji i radości z uprawiania sportu. Dzieci uczą się dyscypliny, odpowiedzialności i zarządzania czasem. Klasa tworzy społeczność, która się wzajemnie motywuje i poprzez wspólnie spędzony czas jest fajnie zintegrowana. Dzieci się lubią i tworzą wspólną drużynę. W tym roku z radością zapiszę swojego syna do pierwszej klasy pływackiej i mam nadzieję, że „wkręci się” w to tak, jak moja 11-letnia córka. To wspaniale, że jest taka inicjatywa i ludzie, którym się chce i wkładają w to tyle serca i szczerego zaangażowania – dodaje rodzic młodej pływaczki.

Popłynęli po medale

Dzieci z powodzeniem łączą treningi z nauką, robiąc w obu dziedzinach postępy. Uczniowie klas pływackich mimo napiętych rozkładów dnia, zajęć dodatkowych i treningów na pływalni, mają bardzo wysoką frekwencję, nie chorują i mogą pochwalić się świetnymi wynikami w nauce. Odnoszą także sukcesy sportowe razem z innymi kolegami i koleżankami, trenującymi w klubie, czego dowodem mogą być ostanie marcowe zawody - Mistrzostwa Polski 15-latków w Gliwicach oraz Mistrzostwa Polski 14-latków w Olsztynie, które odbyły się w dniach 7-9 marca. Michalina Pecyna (Zespół Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej) zdobyła srebrny medal na 400 m sposobem zmiennym (5:07,03) oraz brązowy medal na 800 m stylem dowolnym (9:31,25). Jej koleżanka klubowa, Julia Abramowicz (Zespół Szkół nr 1), nie zdobyła medalu jednakże osiągnęła świetne wyniki, które pozwalają z optymizmem czekać na kolejne starty tej zawodniczki. Trenerów nieco zawiódł natomiast start Macieja Pecyny (Zespół Szkół nr 1), ubiegłorocznego medalisty Mistrzostw Polski, który tym razem nie poradził sobie ze stresem związanym ze startem w tak prestiżowej imprezie i nie wykorzystał swoich możliwości. Ostatecznie i tak zdobył wysokie piąte miejsce na dystansie 400 m sposobem zmiennym (4:42,22) oraz dwukrotnie siódme miejsce na dystansach 200 m sposobem zmiennym (2:12,56) i 200 m stylem motylkowym (2:11,04). Jego kolega Kacper Lenartowicz co prawda nie zakwalifikował się do finałów, ale jego systematycznie poprawiające się wyniki satysfakcjonują trenera. Całą czwórką od pięciu lat opiekuje się trener Krzysztof Golon, wielokrotny Mistrz Polski w pływaniu oraz finalista Mistrzostw Europy.
We wrześniu 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 zostaną otwarte kolejne klasy o profilu pływackim, do których już można się zapisywać. Warunkiem przyjęcia do klasy pierwszej jest dobry stan zdrowia, natomiast do klasy czwartej dodatkowo umiejętność pływania stylem grzbietowym. Szczegółowe informacje dotyczące projektu umieszczone są na stronie klubowej www.ikskonstancin.com.pl.

FOTO: Michalina Pecyna (Zespół Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej), zawodniczka Integracyjnego Klubu
Sportowego Konstancin zdobyła dwa medale młodzieżowych Mistrzostw Polski w pływaniu
Grzegorz Traczyk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ubranie zimowe dla psa, co wybrać by było mu ciepło?
· Zmieniły się przepisy dotyczące dodatku węglowego
· Ceny karpia szokują
· Charytatywny Piknik Motoryzacyjny dla Zuzi
· Walczyli o tytuł mistrza ortografii
· Znamy szczegóły zaciemnienia
· Pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową
· Żyjemy tu jak szczury
· Co dalej z etapowaniem 721 bis?
· Międzypokoleniowy rekord Polski
· Gmina będzie oszczędzała na prądzie
· Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!
· W Lesznowoli powstanie nowa parafia!
· Tonący brzytwy się chwyta
· Zielone światło dla ronda w centrum miasta
· Piknik przyciągnął mieszkańców
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest