Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 26 sierpnia 2022**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 546), 2014-09-26
Kolarskie święto w uzdrowisku

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę, 20 września na terenie gminy odbył się jeden z etapów cyklu wyścigów kolarskich LOTTO Poland Bike Marathon. W zawodach rywalizowało ok. 1000 kolarzy w różnym wieku, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Start i metę oraz kolarskie miasteczko zorganizowano w Parku Zdrojowym, który w słoneczną sobotę wypełnił się sympatykami rowerów górskich

LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów organizowany przez byłego utytułowanego kolarza Grzegorza Wajsa, pierwszy raz odbył się w Konstancinie-Jeziornie. Park Zdrojowy, w którym zlokalizowano start, metę i kolarskie miasteczko z różnymi atrakcjami przeżywał prawdziwe oblężenie zarówno kolarzy z całej Polski, jak i kibiców. Zawody uroczyście otworzył burmistrz Kazimierz Jańczuk, któremu towarzyszyli m.in. Grzegorz Wajs oraz były znany kolarz, a obecnie restaurator Mieczysław Jachacy. - Cieszę się, że właśnie ta impreza zawitała do naszej gminy - podkreślił Kazimierz Jańczuk, witajac zawodników i kibiców. - Mamy doskonałe warunki do uprawiania sportów rowerowych i zapewniam, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w jedynym uzdrowisku na Mazowszu – dodał burmistrz, który następnie biało-czarną flagą dał kolarzom sygnał do startu.

Wielkie ściganie

W zawodach wzięło udział ok. 1000 kolarzy (w tym ok. 800 na głównych dystansach), a wśród nich również gwiazdy kolarstwa. Z amatorami MTB na trasę wyruszyli uczestnicy igrzysk olimpijskich - jeden z najlepszych kolarzy szosowych sprzed lat Dariusz Baranowski oraz Magdalena Sadłecka, medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim. Trasa przebiegała przez najbardziej urokliwe tereny gminy m.in. leśnymi ścieżkami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, leśnymi piaszczystymi pagórkami oraz szlakami wytyczonymi nad Wisłą i Jeziorką. Kolarze mogli się zmierzyć niemal na każdym rodzaju nawierzchni od asfaltu i kostki po piasek i błoto. Nie zabrakło również wymagających podjazdów oraz przeprawy przez strumyk. Dla kolarzy przygotowano trzy dystanse – FAN (9 km), MINI (34 km) oraz MAX (64 km). W Parku Zdrojowym nie brakowało emocji również dla kibiców, którzy mogli obserwować efektowne finisze, walkę bark w bark na ostatnich metrach przed metą, gdzie o zwycięstwie decydowały niekiedy ułamki sekund oraz centymetry. Jednak dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu, organizatorzy bezbłędnie wskazywali kolejność kolarzy.

Medale i puchary

Po zawodach na scenie amfiteatru odbyła sie uroczysta dekoracja najlepszych zawodników. Kolarze odbierali puchary i medale z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka, organizatora zawodów Grzegorza Wajsa oraz kolarskiego mistrza Dariusza Baranowskiego. Organizatorów zaskoczyła frekwencja wśród najmłodszych zawodników. W wyścigach Mini Cross dla dzieci od 2 do 6 lat wzięło bowiem udział aż 100 maluchów. Podobna liczba kolarzy uczestniczyła w rywalizacji na dystansie FAN (9 km), która tym razem miała rangę Mistrzostw Konstancina-Jeziorny uczniów szkół podstawowych w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski), tuż przed Kacprem Szabłowskim (KK24h Ostrołęka) i Dominikiem Kucharkiem (RKS Family Active). W gronie dziewcząt triumfowała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Mają Płończyk (Oriflame Cycling Team) i Kingą Matuszewską (UKK Huragan Wołomin).
Na dystansie MINI (34 km) pierwszy na mecie zameldował się Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). Za nim finiszowali Jan Czapliński i Marek Długołęcki (obaj Komobike Scott). Rywalizację kobiet, już czwarty raz z rzędu, wygrała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team). Druga była Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), a trzecia Olga Niewiarowska (Trek Gdynia). Magdalena Sadłecka (Fundacja Teraz Twój Ruch Racing Team) uplasowała się na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej i trzeciej w swojej kategorii wiekowej.

Pojechali na maxa

Na najdłuższej trasie MAX (64 km) najszybszy okazał się Damian Walczak (MTB Silesia), minimalnie przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Eco2 Team) i Tomaszem Szalą (Airbike.pl Rocky Mountain). Formą błysnął też Dariusz Baranowski (w barwach Danielo Sportswear), zajmując wysokie 19. miejsce w klasyfikacji generalnej i doskonałe drugie - w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Różycka (Rozycky Team), która wyprzedziła Katarzynę Pakulską (SK Bank Team) i Izabelę Pazynę (Komobike Scott). Faworytka, wcześniej niepokonana w LOTTO Poland Bike Marathon, Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team) tym razem była czwarta.
W rywalizacji drużynowej triumfował TRW Cloudware Team, przed New Age Fitness SklepRowerowy.pl i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Pomorskimi i Michalczykami.

FOTO: ok. 1000 kolarzy stanęło na starcie konstancińskiego etapu LOTTO Poland Bike Marathonu

Grzegorz Traczyk

tagi:    Poland Bike Marathon    MTB    rowery    kolarze

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ku pamięci „Cudu nad Wisłą”
· Bardzo drogie baseny. Gminy dokładają do nich miliony
· Od malucha do mustanga
· Chcą przywrócenia autobusu
· Jazzowe szaleństwo w Konstancinie
· Mieszkanka: W mieście brakuje koszy na śmieci
· Makabryczne odkrycie nad Wisłą
· Przełom w sprawie pałacu w parku. Ale to jeszcze nie koniec sądowej batalii
· Za prawie 5 mln zł powstanie niewielka droga
· Opowieść o pociągach pancernych w Święto Wojska Polskiego
· Nikt nie chce gruntów po KPGO Mysiadło
· Przychodnia doczeka się rozbudowy
· Skrzyżowanie Dworcowej i Nadarzyńskiej zamknięte od przyszłego tygodnia
· Rozpoczął się remont mostu
· Otwarto pierwszy wybieg dla psów
· Co dalej z wąską drogą?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2022  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest